Sıfır araç alırken

Aracınız
Civic FC5 2019
Değerli abiler ve kardeşler bu hafta aracımı mutluhan bayilik den teslim alacağım.

Arabayı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim ve neler talep etmeliyim dikkat edilecek hususları bana yazar mısınız saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik havalarına baktır, 45 hava basıyorlar. Diğer hususları zaten size teslim ederken gösteriyorlar.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
trafiğe çıkış tarihi 21.10.2019 yazacak ama ilk muayene tarihi 05.08.2022 yazacak ve anlam veremeyeceksiniz :) 15 günde gelir dedikleri otomobil nasıl iki ay önce muayeneye girip onay almış ilginçtir.

Plakası şasi numarası ruhsata yanlış yazılmasın yani ruhsat bilgilerini kontrol etmenizde fayda var.

Paspas kaydırmayan kancalar, torpido gözü kemeri gibi ufak tefek parçalar bazen teslim edilen otomobilin üzerinde olmuyor genelde bunun gibi ucuz basit parçaları göremezseniz isteyin bakalım ne diyecekler.

Sıfır otomobilde bile kaza darbe tamiri olma riski malesef günümüzde var, eğer tanıdıklardan varsa yanınıza bir ekspertiz uzmanı alıp boya kalınlık cihazıyla filan beraber gidebilirsiniz bayiye, çok düşük ihtimal de olsa Allah kimseye göstermesin böyle sıkıntıları.

İlk 3000km boyunca sert frenajlardan dipgaz hızlanmalardan kaçınınız. Rodaj genellikle bu şekildedir, bu işlem motorun alışma süreci falan değil de aracınızın ömrünü arttıran bir uygulamadır.

Sıfır araba teslim edilirken depoda çok az benzin oluyor genelde bayiler sineği sıkıp yağını çıkartacaklar nerdeyse:), Eğer yaya olarak değilde başka bir otomobille iki şoför olarak bayiye gidebilirseniz bagajda iyi kalite bir benzincide doldurulmuş 20-25 litre kadar dolu benzin bidonu ve huniyi yanınıza almanız iyi olur öteki türlü depoda 5-10 litre benzinle benzin pompasını yakmadan bozmadan alelacele en yakın adı sanı bilinmedik benzincilerden ilk depo benzini almak kötü oluyor.

Ödediğiniz ücret ile faturayı da karşılaştırmayı unutmayınız.

Aracınız
Civic FD6 2010
trafiğe çıkış tarihi 21.10.2019 yazacak ama ilk muayene tarihi 05.08.2022 yazacak ve anlam veremeyeceksiniz :) 15 günde gelir dedikleri otomobil nasıl iki ay önce muayeneye girip onay almış ilginçtir.

Plakası şasi numarası ruhsata yanlış yazılmasın yani ruhsat bilgilerini kontrol etmenizde fayda var.

Paspas kaydırmayan kancalar, torpido gözü kemeri gibi ufak tefek parçalar bazen teslim edilen otomobilin üzerinde olmuyor genelde bunun gibi ucuz basit parçaları göremezseniz isteyin bakalım ne diyecekler.

Sıfır otomobilde bile kaza darbe tamiri olma riski malesef günümüzde var, eğer tanıdıklardan varsa yanınıza bir ekspertiz uzmanı alıp boya kalınlık cihazıyla filan beraber gidebilirsiniz bayiye, çok düşük ihtimal de olsa Allah kimseye göstermesin böyle sıkıntıları.

İlk 3000km boyunca sert frenajlardan dipgaz hızlanmalardan kaçınınız. Rodaj genellikle bu şekildedir, bu işlem motorun alışma süreci falan değil de aracınızın ömrünü arttıran bir uygulamadır.

Sıfır araba teslim edilirken depoda çok az benzin oluyor genelde bayiler sineği sıkıp yağını çıkartacaklar nerdeyse:), Eğer yaya olarak değilde başka bir otomobille iki şoför olarak bayiye gidebilirseniz bagajda iyi kalite bir benzincide doldurulmuş 20-25 litre kadar dolu benzin bidonu ve huniyi yanınıza almanız iyi olur öteki türlü depoda 5-10 litre benzinle benzin pompasını yakmadan bozmadan alelacele en yakın adı sanı bilinmedik benzincilerden ilk depo benzini almak kötü oluyor.

Mutluhan çıkışındaki ilk istasyona mutlaka girin, zira tüm bayiler, sattıkları araçlarda bayiye en yakın istasyona gidebilecek kadar benzin koyuyor, LPG ise hiç koymuyor. Bu unsuru da özellikle ve özellikle üstüne vura vura belirtiyorlar, araç tesliminde. Aman atlayıp bir sonraki istasyondan alayım falan demeyin, sıfır araba ile yolda elinizde bidonla kalırsınız.

Aracınız

Çünkü muayene tarihi imalat tarihinden sonra 3 yıldır

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Ümit demir
Honda civic rs 2018
Yıl olarak sıkıntı yok ancak bitiş tarihi ay ve gün olarak aynı olmuyor ben bunu kastetmiştim:) dolayısı ile siz otomobili sıfır olarak alıyorsunuz mesela 3 Kasım da trafiğe çıkış tarihli olarak otomobili teslim aldınız iki sene boyunca ruhsata bakmadan kullandınız arabayı aldıktan üç yıl sonra hatta üç yıl dolmadan mesela Ekim ayında polis bir çeviriyor ruhsata bir bakıyorsunuz muayene Eylül ayında bitmiş.

Polis cezayı yazar arabayı bile bağlar bu iş mahkemeye kadar gider ve geçmişte aynı bu olay sonunda mahkemeye gitti de araç sahibi haklı görüldü,

Muayene geçerlilik başlangıç tarihi ile trafiğe çıkış tarihi arasındaki büyük farkın sebebi otomobili satan bayi midir? yoksa kullanan kişide mi kabahat var?

Cezayı yazan polis keşke eskiden karara bağlanmış mahkeme kararına göre davransa:) haberi bile yoktur, dinlemez yazar cezayı git itirazını tekrar mahkemeye yap der iş başa döner.

Babamın ve benim farklı yıllarda aldığımız otomobillerin ikisi de aynı şekilde. Babam 2012 Eylül de aldı 2015 Haziran da muayene biter yazıyordu ben civic i 26 Ekim 2017 de aldım ve Eylül 2020 de muayenem bitiyor

benim muayenemin 26 Ekim 2020 de babamın arabasının muayenesinin ise Eylül 2015 te bitmesi gerekmez miydi?

Bunun sorumlusu kim?

Burada bir yalan dolan iş var bayinin yaptığı, bana dediler ki ingiltere den gelecek araba 15 gün süre verdiler teslim için araba geldi 26 ekim de teslim aldık hadi gelişi gümrüğü navlunu taşıması vs. 30 gün sürsün ama 5 Eylül de bu araba nasıl muayeneye girmiş birisi bir zahmet açıklayıversin bunu

Onu da en iyi kim açıklar? arabayı satan kimse o açıklar.

Demekki bu araba ya İngiltere de TÜVTÜRK e girdi:), yada yolda gelirken muayene yapıldı yada üretilmeden muayene yapıldı. Çünki şase numarası motor numarası zaten üretilmeden önce bellidir.

Ortada olmayan bir arabaya yapılan muayenenin ceremesini çekmek te müşteriye kalıyor. Tabi dikkat edilmez ise. Eğer üstüne gidilirse o ruhsat doğru düzgün biçimde düzeltilebilir bile.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Ümit demir
Honda civic rs 2018
2008 yılında hyundai getz aldım o öyle değildi:) trafiğe çıkış ile muayene tarihi uyuşuyordu, otomobil güney kore ithalat idi:) beklemedik gerçi parayı verdik iki günde aldık stoktan:)

kanunlar değişmiş olabilir??

Aracınız
Civic FC5 2019
Arabanin icinden 2 tane kitapcik cikiyor onlari imzalatiyorlar.
iste arabayi anlattilar , mudurle tanistirildim falan yaziyor 10 tane falan madde. O imzaliyor sen de onaylamak icin imza atiyorsun. Bir nushasini aliyor.

Diger kitapcik da su seri no'lu araci hatasiz eksiksiz teslim aldim gibi bir sey.
Garantini baslatiyor.
ucretsiz bakim hakkin varsa onun belgesini al. Ben hepsini unuttum aceleden.

Fatura ve ruhsat veriliyor, faturadaki rakamlari topla demisler de ben o rakamlardan bir sey anlamadim. Hurda tesvigi otv indirimi falan derken karman corman bir hesap olmus.

Benim arabada paspas kancasi yok mesela, koymamislar ama kaymiyor zaten.
torpido gozu kemeri nedir bilmiyorum.

Plastik huni, tornavida, lastik tamir kiti standart geliyor.
Standart ruhsat kabi bir de kitapcigi koyduklari kap var. Dandik bisey.

Yedek anahtari oradaki temizlikciye vermislerdi, bahsis kapsin diye.
Sonra bir de benzincide pompaci bahsis aliyor.
Gunde 5 arac teslim etseler guzel para, benden cok kazaniyorlardir.

Inat edip benzin almayacaktim cok israr ettiler. Benzin sifirin altindaydi, lpg yarim depoydu ben bunla giderim dedim. Yok yok dediler.
Megerse yanlis gosteriyormus fulleyince 86 tl aldi.

Simdi olsa bidonla giderim cok gicik olmustum.

Oyle ilginc bir olay yok maksimum 10dk suruyor teslim almak. Sonra kimyasal enjeksiyon kokulari icinde eve gidiyorsun.

Aracınız
Civic FD6 2010
İlk istasyondan alınmak için bile hesap yapılmış (en incesinden) yeni araba aldım heyecanına kapılıp, ilk istasyonu geçerseniz, elinizde galonla istasyon ararsınız. Böyle zihniyet mi olur arkadaş, koy şu arabaya çeyrek depo benzin, ama yok. Eskiden tofaşlarda sağ ayna olmaz, teyp olmaz, stepne olmazdı; bu olay iyice ona dönmüş. Pazarlık esnasında eklettiğimiz katlanır ayna modülününün bile en dandiğini takmışlar. Aynalar katlanıyor, camlar kapanmıyordu, 1,000 km ücretsiz bakımda söyledim, siz araca bu dandik modülü neden taktırdınız, camların kapanması için, katlanır ayna modülünün iptal edilmesi gerekir dedi, servis yetkilisi, bende aracı sıfır sizden alırken siz monte etmişsiniz, alın sipariş formunda, kauçuk paspasın ve boya korumanın altında yazıyor dediğimde; aval aval suratıma bakan işgüzar kişiler.

Aracınız
Civic FC5 2019
Diyelim ki aracı dediğiniz aracı eksiksiz teslim aldım yazısını imzaladım ve garanti başladı haberlerde gördüğümüz sıfır araba boyalı çıktı gibi olaylar da bir yaptırımımız olur mu

Birde arkadaşım da Honda elegance alacaktı eco nasıl oldu adamı caydırmışlar corolla flame x-paket 1.6 benzinli alacakmış banada baskı yapıyor gel vaz geç diye üzüldüm biraz alaycı ve caydırıcı konuşmak için corollayı çok övdü Honda’mı da gömdü

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri