Sıfır araç alma konusundaki kararsızlıklarım

Herkese merhaba.
Bu zamana dek 99 model 1.4is ve 2001 model 1.6ies civic araçlarını kullandım. Son 1.6ies imi yaklaşık 1 ay önce sattım. Aslında ilk olarak aklımda 2012-2013 civic elegance vardı, ancak piyasayı araştırdığımda 2013 modellerin 60bin lirayı bulan fiyatları beni sıfır araca yönlendirdi. Yalnız sıfır araç olarak makyajlı kasanın özellikle panjur ve jantlarını beyaz düşündüğüm araca hiç yakıştıramadığım için hep bir kararsızlıkla araçsız 1.ayımı doldurdum. Makyajsız sıfır aracı (elegance otomatik eco lpgli) 66.500TL ye Türkiyede sadece bir bayide bulabildim. Makyajlı olan ise 67bin lira civarında satın alınabiliyor bu aralar. Dolu hasarlı makyajlı aracı ise 63bin liraya veriyorlar.

2014 model 10bin kilometrelerde 2.el araçlara da 63bin lira falan istiyor ilan sitelerindeki araç sahipleri. İkinci el mi sıfır mı almam konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Sıfır alsam (makyajlı-makyajsız) acaba çok fazla zararım olur mu? Ben kronik bir sorunla karşılaşmadığım sürece alacağım aracı en az 4-5 yıl kullanmayı planlıyorum.

Hepinize iyi günler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=556]Karadeniz[/MENTION] Hocam benim tavsiyem sıfır almanız yönünde, en azından 3-5 daha fazla vererek kafanız rahat eder.
Makyajlı kasanın jantı haricinde beğenmediğim bir yanı yok, artı bluetooth gibi fazladan özellikleri olduğu için bence makyajlı tercih edilebilir, şimdiden hayırlısı olması dileğiyle.

Makyajlı kasada Ön panjur dışında değişen ne var ki ?

Honda Türkiye sitesine bakınca ısıtmalı koltuklardan süspansiyon sistemindeki değişikliklere varan birkaç değişiklik gözüküyor civic sedan ile yeni civic sedan arasında. Benim tek sorunum yeni kasa ile panjur ve jant kısımlarının gözüme civic sedan kadar hoş görünmemesi.

Isıtmalı koltuklar civic sedanda da var. Yeni civic sedan makyajlı sadece o kadar ön pankur haricinde değişen yok :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Toprağım sen al makyajliyi jantları değişiriz istersen panjuru da

[MENTION=301]dr.ersoy[/MENTION] sanırım alacağım artık. Trabzondaki bayide fiyatlar 2 bin lira daha fazla İstanbula göre, yarın İstanbul bayileri ile görüşeceğim bakalım makyajlıyı ne kadara verecekler. (Daha önceden düz vites bakıyordum 65 bin liraya kadar inmişlerdi.)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Trust

0
Aracınız
66500 lpg ki elegance var sıfır istanbul bayilerinden.

[MENTION=6]avansis[/MENTION] ben 67den aşağı otomatik lpgli elegance görememiştim baktığım bayilerde. Hangi bayide var acaba bu tutar iletebilirmisiniz bana.

Geri