Sıfır araç alma konusundaki kararsızlıklarım

Trust

0
Aracınız
[MENTION=6]avansis[/MENTION] ben 67den aşağı otomatik lpgli elegance görememiştim baktığım bayilerde. Hangi bayide var acaba bu tutar iletebilirmisiniz bana.
Honda park ve honda ciftkurtlar a sorun size başka yerden fiyat aldınız mi diye sorarlarsa onu söyleyin yoksa daha fazla fiyat çekiyorlar.

Herkese merhaba.
Bu zamana dek 99 model 1.4is ve 2001 model 1.6ies civic araçlarını kullandım. Son 1.6ies imi yaklaşık 1 ay önce sattım. Aslında ilk olarak aklımda 2012-2013 civic elegance vardı, ancak piyasayı araştırdığımda 2013 modellerin 60bin lirayı bulan fiyatları beni sıfır araca yönlendirdi. Yalnız sıfır araç olarak makyajlı kasanın özellikle panjur ve jantlarını beyaz düşündüğüm araca hiç yakıştıramadığım için hep bir kararsızlıkla araçsız 1.ayımı doldurdum. Makyajsız sıfır aracı (elegance otomatik eco lpgli) 66.500TL ye Türkiyede sadece bir bayide bulabildim. Makyajlı olan ise 67bin lira civarında satın alınabiliyor bu aralar. Dolu hasarlı makyajlı aracı ise 63bin liraya veriyorlar.

2014 model 10bin kilometrelerde 2.el araçlara da 63bin lira falan istiyor ilan sitelerindeki araç sahipleri. İkinci el mi sıfır mı almam konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Sıfır alsam (makyajlı-makyajsız) acaba çok fazla zararım olur mu? Ben kronik bir sorunla karşılaşmadığım sürece alacağım aracı en az 4-5 yıl kullanmayı planlıyorum.

Hepinize iyi günler.

biz ( babam ) aracı 2013 aralık ayında aldk aralk 24 cıkslı yıl sonu indirimleri vardı 58 bin tl araç a istiyorlrdı 4-5 bin tl lik aksesuar la 62 bin tl ye çıkardık aracı yaklasık 1.5 - 2 ay sonra araçların fiyatı 67 bin - 70 bin tl oldu aynı aksesuarlarıda sayarsak 75 bin civarı yapıyor 2013 le 2014 makyajlı kasa arasında fazla fark yok ön taraf haricinde makyajlının ön tarafı hoşuma gitmiyor benim ( kendi görüşüm tabiki ) 70 bin vermim diyorsan makyajsız kasa al - jantlarını makyajlı kasanın jantları ile degistirme imkanın var ön tarafıda spor panjur alırsan kimse anlamaz :) bnde düşündüm bi ara makyajlının jantlarla degistirmeyi sonradan vazgeçtim... sen yeni alacgın için yapabilirsin.... hatta 10 bin bakımına gittigimde potyumda 2013 kasa vardı jantları makyajlının janttan idi satmak için bi kaç degisiklik yapıyorlar işte :)

[MENTION=301]dr.ersoy[/MENTION] sanırım alacağım artık. Trabzondaki bayide fiyatlar 2 bin lira daha fazla İstanbula göre, yarın İstanbul bayileri ile görüşeceğim bakalım makyajlıyı ne kadara verecekler. (Daha önceden düz vites bakıyordum 65 bin liraya kadar inmişlerdi.)

Hocam sen fiyat al da samsun la görüştün mu orda bi eleman var ben onla baya samimi oldum ona göre ondan da fiyat alabiliriz en azından sana yakın olur ona göre bana özelden yazabilirsiniz

Manuel elegance lpgli elegance aracı 65e kadar iniyorlardı ama otomatik vitesi 67 den aşağı herhangi bir yerden göremedim. Makyajsız kasa otomatik lpgli ise Türkiyede sadece bir yerde kalmış ona da 66.750TL fiyat söylüyorlar.
[MENTION=301]dr.ersoy[/MENTION] Samsuna çeşitli nedenlerle bakmamıştım. Özel mesaj gönderdim size :)

Eger aractan zevk almak performans yapmak istiyorsaniz manuel almanizi tavsiye ederim
Saygilarimlar...

Valla kardeşim bende sıfır alırken bi sürü acabalarım vardı. Kapadım gözümü gittim aldım. İyiki de öle yapmışım diyorum şimdi. Bu arada istanbuldamısın bilemiyorum ama 66bin rakamına bodykitli vs bi elegance lpgli vardı. Bayi adı vermiyim bana verilen fiyat o idi :) Satıldımı bilmiyorum? İstanbulda isen sorarız. yılbaşında o araba 72 olur o hali ile.

Bu gun basimdan gecen bi olayi anlatayim. Saat 2 civarinda konya honda bayisinin arkasindaki ptt ye gitmek icin aracimi ve anahtari bayiye biraktim. Icerisi kalabalikti. Yarim saat sonra dondugumde tum o kalabalik arti sonradan eklenenler benim delioglanin basindaydi. Aykut bey tanistirdi aracin sahibi diye. Soru soru ustune. Sorguya cekilmis gibi hissettim. Kac yakiyo kac basiyo suspansiyon nasil eksileri neler derken bi amcanin sorusu kopardi beni. Audi bmw "şaplaklıyo mu" aynen boyle :) cevabim "onemli olan sadece arac degil cogunlukla icindekidir" dedim. Kaca aldin dediler 52 dedim. Birisi vay be bu kadar prim yaptiysa daha da yapar bu, sarin bana bi tane dedi aldi adam. Sonra iki kisi daha aldi. Iki kisi de kredi cekmeye gitti. Demem o ki alirken de satarken de honda.

bende 2015te vercem arabayı muhtemelen, yerine bakıyorum off off

Sent from my iPhone using Tapatalk

Epeyce sıkıntılı bir süreç özellikle ilk kez sıfır araç alacak olmamdan dolayı sanırım benim için. İstanbulda düz vitesine 65bin lira isteyen firma otomatiğe 67.500 TL istiyor makjaylı elegance lpgli için. Şahsen bu halimle hangi aracı alırsam alayım aklımda diğeri kalacak gibi duruyor ama bakalım artık. Piyasada ikinci ellerin fiyatı zaten sıfır fiyata yakın (İkinci el satanlar nedense açıklamalarında hep liste fiyatı olan 70binli küsürleri belirterek araçlarına fiyat yazıyorlar ama zaten şuan en donanımlısı 67.500TL ye kadar alınabiliyor.) Sanırım pazar gününe kadar netleştireceğim bu işi. Tüm mesaj sahiplerine teşekkürler.

Geri