Civic FB7 Sigorta ve Kasko Ücretlerimizi Burada Paylaşalım

Arkadaşlar, hangi kasko olursa olsun; eğer sozlesmenizde orjinal parça ibaresi varsa ve değiştirilecek arızalı parça Honda logolu ise (bu cam da dahil) sigorta orijinalini takmak zorunda. İki defa cam hasarı oldu ikisinde de orjinal cam taktırdım. Kandirabildiklerini kandırıyorlar. Sakın sozlesmeniz orjinal diyorsa orjinal olmayan hiçbir şeyi taktirmayin.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Örneğin bizim gösterdiğimiz yerde cam taktiracaksiniz yoksa muafiyet uygulariz diyorlar. Bu durum karşısında tamam istediğiniz yerde taktiralim ama anlaşma gereği orjinal olacak diye söyleyin. Sonrasında sizleri ikna etmeye çalışacaklar. Honda logolu değilse kesinlikle olmaz diye belirtin. İnanın adamlar ilkinde servisten orjinal parça alıp taktılar; ikincisinde cam değişimini serviste yaptılar.

Aracınız
Ben en uygunu Halk sigorta dan aldım o muafiyet uyguluyormuş. bir sonraki en uygun teklif Ankara sigorta o uygulamıyor aralarında 400tl fiyat farkı var.

Benim sigortam Ray sigorta. O da muafiyet uyguluyor. Yalnız orjinal cam takma zorunluluğu var. Gösterdiği servise gidiyorum, orjinal cam takın dediğimde bizde yan sanayi var diyorlar. Sigortaciya orijinalini bul diyorum. Yoksa mahkeme dediğimde anlaşması olmasa bile servise gidin hiçbir ücret odemeyeceksiniz demek zorunda kalıyorlar. Arkadaşlar şunu iyi bilin. Sozlesmeniz orjinal parça diyorsa mutlaka orjinal takmak zorundalar. Servis konusunda ısrar etmeyin kabul edin ancak o serviste mutlaka orjinal takılması konusunda ısrarcı olun. Bunun için sizden extra para alınıyor. 2000 TL ye takılan cami 300 tl ye hallediyorlar. Hakkınızı yedirmeyin. Ayrıca takılan yan sanayi camlar kalitesiz ve bir süre sonra harelenmeye başlıyor. Bizim Honda larin yan camları yerli, ön ve arka camları ithaldir. Neden? Polarize gözlükle gunesli havada bir ön cama bir de yan camlara içten dışa doğru bakınca bana hak vereceksiniz. Saygılar

Aracınız
kasko yaparken sanırım nekadar çok yerden sorarsanız okadar düşüyor fiyatlar.. 1877 den 1430 a kadar düştü aynı sigorta şirketi farklı acentelerden aldıgım tekliflerle. ama 1430 a düşen sadece gösterdikleri anlaşmalı yerde yaptırman şartı var bu şart olmassa 1630 dendi. Ankara veya Halk Sigorta en iyi teklifleri verenler ikisinden birini yarın seçmeyi düşünüyorum.

Aracınız
kasko yaparken sanırım nekadar çok yerden sorarsanız okadar düşüyor fiyatlar.. 1877 den 1430 a kadar düştü aynı sigorta şirketi farklı acentelerden aldıgım tekliflerle. ama 1430 a düşen sadece gösterdikleri anlaşmalı yerde yaptırman şartı var bu şart olmassa 1630 dendi. Ankara veya Halk Sigorta en iyi teklifleri verenler ikisinden birini yarın seçmeyi düşünüyorum.
Aynı şirkette farklı rakamların cıkması teminatlar ilgili bir acente teminatları yüksek tutar muafiyet uygulamaz fiyatı yüksek cıkar diğeri teminatları düşürür ve muafiyet verir fiyat düşer

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Peki hangi teminatlar önemlidir magdur olmama yönünde minimum nekadar olmalıdırlar bu konuda bence bilinçli olan kişi çok az ben dahil. Bilinçlenmemiz lazım bilgi verilirse sevinirim.

Muafiyetler de cam da oluyor genelde oda açıkca yazıyor zaten.nerede yaptırdığı önemli.

Aracınız
İhtiyari mali mesuliyet en düşük 250 bin olmalı bu kaza yaptığınızda diğer aracın trafik sigortanızdan geri kalan kısmı karışılar. Muafiyet ise cam dışında deprem ve sel su içinde verilebilir ikame araç 3 günden başlar 15 güne kadar değişir buda fiyatı değiştirir (daha önce yazdığım gibi eşi Sigortacı ondan dolayı biraz bilgim var ☺)

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=3213]77celebi[/MENTION] şuan bana gelen en düşük teklifte yer alan bedeller aşagıdadır yorumlarmısınız.Tşkler.
20170425_230529.jpg

Geri