Siyah araç sorunsalı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere 2008 fd6 dream 90 bin km.de olan mevcut aracım yaşı itibariyle boyasinda bazi bolgelerde hafiften gunes yaniklari basladı. Aracimdan memnunum fakat tek memnun olmadigim konu rengi. Sizce aracımı satayım mı yoksa iyi bir pasta cila ve seramik mi yaptırayım. Bu konuda ozellikle siyah renk araca sahip arkadaslar tecrubelerini aktarırsa cok mutlu olurum. Degerli yorum ve oylarınız için teşekkür ederim. :)
20200814_223017.jpg

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Üstat kaplama da yaptırabilirsiniz. Aracınız çok güzel. Bildiğiniz araç. Farklı renk yeni araç gibi olur.
Kaplama söküldüğünde boyaya zarar verebilir yada satma niyetine girersek expertizde problem oluşabilir diye düşünüyorum hocam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam aracı seviyorsan bence hiç düşünme, güzel bir seramik ile boya kendine gelecektir (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere 2008 fd6 dream 90 bin km.de olan mevcut aracım yaşı itibariyle boyasinda bazi bolgelerde hafiften gunes yaniklari basladı. Aracimdan memnunum fakat tek memnun olmadigim konu rengi. Sizce aracımı satayım mı yoksa iyi bir pasta cila ve seramik mi yaptırayım. Bu konuda ozellikle siyah renk araca sahip arkadaslar tecrubelerini aktarırsa cok mutlu olurum. Degerli yorum ve oylarınız için teşekkür ederim. :)
Ekli dosyayı görüntüle 260999
hocam aracından memnunsan ve model yükseltme imkanın yoksa pasta cila attır yoluna devam et derim. öyle seramikle falan da uğraşma. seramik ortalama 3 yıl koruma sağlıyormuş. bence parana yazık. imkanın varsa satmanı tavsiye ederim. naçizane fikrim....

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tesekkür ederim hocam. Seramikte hangi ürünü önerirsiniz. Yada seramik yaptırırken nelere dikkat etmemiz gerekir.
Hocam siz mi uygulayacaksınız, uzun süreli dayanan profesyonel ürün mü düşünüyorsunuz?
Bence öncesinde detailing forumlarını iyice araştırmanızı öneririm.
Genel gözlemim Gyeon MOHS'u beğeniyorlar ama şahsi deneyimim yok.
Ben ise aracı kendim yıkayıp soft99'un wax'ı ile cilalama yapıyorum :)
Ayrıca forumda şöyle bir güzel yazı paylaşılmıştı, okumanızı tavsiye ederim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam siz mi uygulayacaksınız, uzun süreli dayanan profesyonel ürün mü düşünüyorsunuz?
Bence öncesinde detailing forumlarını iyice araştırmanızı öneririm.
Genel gözlemim Gyeon MOHS'u beğeniyorlar ama şahsi deneyimim yok.
Ben ise aracı kendim yıkayıp soft99'un wax'ı ile cilalama yapıyorum :)
Ayrıca forumda şöyle bir güzel yazı paylaşılmıştı, okumanızı tavsiye ederim.
Bu konuda profesyonel anlamda isinin ehli olan bir yerde yaptirmak istiyorum. Uzun süre dayanmasını tercih ederim. Her ne kadar cogu islemi kendim yapsam da riske atmak istemiyorum. :) Manisa veya izmir'de bu islemleri yaptirabilecegim biryer var mı bildiğiniz.

ben Honda'mı değiştirdiğimde 24 yaşındaydı daha erken derim hele şu piyasa şartlarında kullanmaya devam et bence. seramik olayına bence hiç girme. yeni araca internetten aldığım gazla yaptırdım hiçbir faydasını görmedim. taş vuruklarına karşı korumaz, suyu iteceğine bende boncuk boncuk su toplanıyordu, verdiği parlaklığı da cilalı şampuanla yıka yada hızlı cilalardan kullan oldu bitti. etkiside 1 sene falan sürdü. parana yazık bence.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
ben Honda'mı değiştirdiğimde 24 yaşındaydı daha erken derim hele şu piyasa şartlarında kullanmaya devam et bence. seramik olayına bence hiç girme. yeni araca internetten aldığım gazla yaptırdım hiçbir faydasını görmedim. taş vuruklarına karşı korumaz, suyu iteceğine bende boncuk boncuk su toplanıyordu, verdiği parlaklığı da cilalı şampuanla yıka yada hızlı cilalardan kullan oldu bitti. etkiside 1 sene falan sürdü. parana yazık bence.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Araç piyasasına baktım satsam ne alabilirim diye. En kötü araç 60 bin civarı. Seramik düşünmemdeki amaç verniğin incelmesi ve kucuk caplı boyadaki deformasyon güneş yanığı başlangıcı. En azından çevresel etkenlere karşı koruyucu olur diye tahmin ediyorum. 3 yıl garanti veriyorlar. Zaten 3 yıla değiştiririm :)

Geri