Civic FD6 SOĞUKTA İLK ÇALIŞTIRMA

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar 2007 Honda Civic elegance aracıma yeni lpg taktırdım havalar malum soğuk havadan mıdır bilmiyorum soğuk motorda ilk çalıştırma da araba da bi öksürme oluyor 2 3 saniyelik bir durum bu sonrasında rölantisine giriyor. Sıcak motorda veya ilk çalıştırmadan sonra ki çalıştırmalardan saat gibi hiç bir problem yok bu durum hava soğukluğundan mı kaynaklanıyor bilen yaşayan var mı ? Yoksa lpg ile mi alakalı acaba..

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar mantıklı konuşuyorsunuz ama söylediklerinizin olma olasılığını düşündüğümde arabanın her çalıştırmada bunu yapması gerekiyor ama benim arabam örnek veriyorum dün arabamı akşam park etttim 3 4 saat sonra yine çalıştırdım bir problem olmadı saat gibi çalıştı ama gece boyunca motor soğuduya şimdi sabah kalkınca çalıştırdım öksürerek sarsıntıyla çalıştın2 3 saniye sonra rolantisine girdi olay bu sadece ilk çalıştırmada oluyor, sizin dediğiniz gibi olsa araba 10 dakika durduğunda bile çalıştırınca yapması lazım bu durumu.. lpg yi yeni taktırdım 1 hafta olmadı daha garanti vs her şeyi duruyor prins marka taktırdım. Motor soğukken dediğim motorun 5-6 saat 10 saat filan çalışmadığı haller..
Kaçak çok fazla değilse 3~4 saatte problem olmayabilir. Biz sadece fikir üretiyoruz, nokta atışı yapamayız buradan ?

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar biraz önce gittim gösterdim aracı makineye bağladılar bir şey yok dediler gaz enjektörünün kablolarını söküp baktılar bir sorun yok dediler mekanikçi çağırdılar oda benim kendi ustamdı zaten oda dedi havalar soğudu araçlar sapıttı çoğu kişi aynı şeyi söylüyor için rahat olsun merak etme dedi bende eyvallah dedim ???

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar 2007 Honda Civic elegance aracıma yeni lpg taktırdım havalar malum soğuk havadan mıdır bilmiyorum soğuk motorda ilk çalıştırma da araba da bi öksürme oluyor 2 3 saniyelik bir durum bu sonrasında rölantisine giriyor. Sıcak motorda veya ilk çalıştırmadan sonra ki çalıştırmalardan saat gibi hiç bir problem yok bu durum hava soğukluğundan mı kaynaklanıyor bilen yaşayan var mı ? Yoksa lpg ile mi alakalı acaba..
benim aractada şuanda ayni sorun var bugun bu siteden baya arastirdim
hocam bende de ayni sikinti var MARŞ MOTORUundan yapar .bu sitede gordum cozumunu ustama sordum da ayni seyi soyledi. https://www.civictr.com/threads/hon...ronik-sorunlar-ve-coezuem-tavsiyeleri.249888/ (bu linkten gorebilirsin çözümü)

Aracınız
Civic FC5 2019
Tüpü taktirdiginiz ustaya gidin. Durumu anlatın. Cozum onda. Simdiye kadar yapmadi yeni basladiysa baska ne olabilir. Kesicilerde ayarinda beyninde yada ne biliyim tuole alakali bisidedir. Lpg lpg aahhhh lpg. Bizimkiler yeni 1 sene sonra bizdede baslar.

.

Geri