Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2020
Sanmıyorum tüm galeriler şu anda araç dolu gerçi ihtiyaçtan bende 2 gün önce 247 ye o meşhur 15 k lık 5 k etmeyecek aksesuar la almış bulundum iyimi yaptım bilmiyorum umarım bir ötv sürprizi ile karşılaşmayız
Ötv sürprizi ile karşılaşmak imkansız hocam. Zaten şu an %80 görünümlü %50 ÖTV üzerinden araç satışı yapıyorlar. İleriki zamanda aksesuar diye birşeyi ortadan kaldırıp direkt 80 ÖTV üstünden satacaklar. Fiyat 296 300 bandında olacak. Detaylarını isterseniz yazın açıklayayım

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar donanımhaber’de ÖTV oranlarının değişeceğine dair bir iddia gezmekte, hatta Civic üzerinden hesaplayıp şu şekilde bir vergi güncellemesi olacağı iddia ediliyor, metnin resmini aşağıya ekledim,

Ekli dosyayı görüntüle 263382
Doğrumudur bilmem ama yine devlete yarıyor orası kesin. Bu tablo bana biraz yalan haber gibi geliyor. Bı aralar ikinci el ithalatı haberleri vardı. Buda onun gibi yalan haber olabilir. Hem matrah hem oran değişimi biraz zor gibi sanki.

Ötv sürprizi ile karşılaşmak imkansız hocam. Zaten şu an %80 görünümlü %50 ÖTV üzerinden araç satışı yapıyorlar. İleriki zamanda aksesuar diye birşeyi ortadan kaldırıp direkt 80 ÖTV üstünden satacaklar. Fiyat 296 300 bandında olacak. Detaylarını isterseniz yazın açıklayayım

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumlarınızı merak ediyorum şahsen

228bin fiyatı ile i20 bence ölü doğdu, aynı hatayı Focus’ta da yaptılar ve yeni Focus’u önceki kasalara göre çok çok daha az görüyoruz.
Şu anda piyasada gözlemlediğim özel tercihler haricinde 200bin üstüne araç alma imkanı olan ve Alman fanatikliği olmayan herkes ya Corolla’ya, yada Civic’e yöneliyor.
Mesela yakın zamanda octavia çıktı ve birçok farklı forumda 290bine octavia alacağıma 250bine Civic alırım, octavia’nın civic’ten 40-50bin fazla edecek üstün hiçbir özelliği yok diyen çok fazla kullanıcı var.

Kim diyor abi onu yeni Octavia nın bagajı yeter

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşımda vardı octavia şanzıman arızasından illallah etti. octaviayı sattı 250 bin tlye geçen hafta civic eco elegance aldı. bagaj yalıtım ve yokuşta octavia daha iyi ama dsg arızasını çekmeye değmez. fiyat motor şanzuman ve görselde civic tek diyor.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kuru tip dsg şanzımanı var o aracın. 10-15bin km de şanzıman arızası verip yolda kalanlar var. Onlar diyor olabilir. Forumdonanımda biraz gezinince göze çarpıyor zaten.

Eski Octavia dan bahsediyorsun yeni Octavia kullandın mı yada bu araç nedir acaba diye bi özelliklerine baktınız mı ? Bizde Skoda superb dizel araç da var dediğiniz şanzıman sorunu filan da yok araç şuan 90 binde superb. ben şöyle söyleyim bizde de Cıvıc var karşılaştırırsam kesinlikle Octavia . Cıvıc kötü demiyorum güzel ama Octavia dan güzel değil

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
DSG ler eskisi gibi sık arıza yapmıyor yenileri eskiye göre daha sorunsuz, kullanıma bağlı olarak 30000km yada 80000km de kuru kavrama değiştirme ihtiyacı olur, arıza yaparsa piyasada çift kavrama tamircisi bol, çünki geçmişte çok sık problem yaratan bir şanzıman idi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Eski Octavia dan bahsediyorsun yeni Octavia kullandın mı yada bu araç nedir acaba diye bi özelliklerine baktınız mı ? Bizde Skoda superb dizel araç da var dediğiniz şanzıman sorunu filan da yok araç şuan 90 binde superb. ben şöyle söyleyim bizde de Cıvıc var karşılaştırırsam kesinlikle Octavia . Cıvıc kötü demiyorum güzel ama Octavia dan güzel değil

Şu konuya göz atın bence:

Yeni ve eski konusunda yorumunuzu tekrar düşünün. Ben tamamen güncel olan şeyler üzerine bir örnek verdim. Kendi düşüncem vs değil. Arıza dsg li her araçta beklenen bir şey er ya da geç.

Yeni ya da eski octavia kullanmadım superb kullandım bi 2015 model.

Geri