Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2020
Eski Octavia dan bahsediyorsun yeni Octavia kullandın mı yada bu araç nedir acaba diye bi özelliklerine baktınız mı ? Bizde Skoda superb dizel araç da var dediğiniz şanzıman sorunu filan da yok araç şuan 90 binde superb. ben şöyle söyleyim bizde de Cıvıc var karşılaştırırsam kesinlikle Octavia . Cıvıc kötü demiyorum güzel ama Octavia dan güzel değil

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yeni 2021 kasa octivia mükkemmel olmuş, kasası olsun iç tasarım olsun kesinlikle FC5 civic'ten üstün bir araç. Kıyaslamayı yeni kasa civic ile yapsak dahi yine octavia üstün gelecektir diye düşünüyorum.. Ama sevmediğim bir olay yapmışlar yeni octavialarda , 16 bg 'lik yarı hibrit elektirikli motor hiç hoş olmamış.. Ya hibrit koysalardı yada hiç koymasalarmış.. Yarı hibrit sadece %8-10 yakıt tasarrufu sağlamış.

Aracınız
Civic FC5 2019
Perşembe günü skoda altura oktavya bakmaya gittim. Opsiyonsuz araç gelmedi dediler ve 314 bin olan araç 344 bin 339 bin olan araç 461 bşn lira opsiyonlarla. Kasası değişmiş olan bir araca ilginin bu kadar az olduğu bir araca İlk kez denk geldim. Hyundaı i20 bile acayip dikkat çekti. Giderken içeri giremem kalabalıktan diye düşünürken araca bakan bir kişi bile yoktu. Fiyatları görünce sadece 1 fotoğraf çekip bende çıktım. Şöyle de bir örnek vermek istiyorum : geçen hafta Honda Marmaraya gitmiştim 4 tane civic vardı exetuve bakmak istedim ama kalabalıktan fırsat bulamayıp çıktım. Oktavya güzel araç eleştirecek noktada değilim. Eleştirim ve gördüğüm kadarıyla da genel eleştiri fiyat üzerinden. Şu soruyu da kendime çıkışta eşimle konuşarak sordum oktavyada olup da Hondada olmayan ne acaba bulamadım, hatta hiç bir oktavyada opsiyonda dahil cam tavan yok. Saygılar sunuyorum.

Perşembe günü skoda altura oktavya bakmaya gittim. Opsiyonsuz araç gelmedi dediler ve 314 bin olan araç 344 bin 339 bin olan araç 461 bşn lira opsiyonlarla. Kasası değişmiş olan bir araca ilginin bu kadar az olduğu bir araca İlk kez denk geldim. Hyundaı i20 bile acayip dikkat çekti. Giderken içeri giremem kalabalıktan diye düşünürken araca bakan bir kişi bile yoktu. Fiyatları görünce sadece 1 fotoğraf çekip bende çıktım. Şöyle de bir örnek vermek istiyorum : geçen hafta Honda Marmaraya gitmiştim 4 tane civic vardı exetuve bakmak istedim ama kalabalıktan fırsat bulamayıp çıktım. Oktavya güzel araç eleştirecek noktada değilim. Eleştirim ve gördüğüm kadarıyla da genel eleştiri fiyat üzerinden. Şu soruyu da kendime çıkışta eşimle konuşarak sordum oktavyada olup da Hondada olmayan ne acaba bulamadım, hatta hiç bir oktavyada opsiyonda dahil cam tavan yok. Saygılar sunuyorum.

Bayi Doluluk oranı fiyatla alakalı yaşadınız yerle alakalı bi ton etken var birde herkesin artık alım gücü yok bi diğeri ise covid-19 Octavia 250 bin yapsınlar bak o zaman hangi bayi daha çok doluyor cıvıc ile arasında nasıl bi fark göremediniz şaşırıyorum saygı duyarım sizin düşünceniz

Aracınız

Alman Premium markanin otomotiv sirketin de calisiyorum inanin bir civatayi bile opsiyon yaziyorlar(KSW) o baslangic fiyati gel gel arabalaridir. Her zaman opsiyonlu arabalar fazla kazandirir. Tam otomatik yavastir evet ama hic bir zaman insanin basina karnina agrilar gormez bundan dolayi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Alman Premium markanin otomotiv sirketin de calisiyorum inanin bir civatayi bile opsiyon yaziyorlar(KSW) o baslangic fiyati gel gel arabalaridir. Her zaman opsiyonlu arabalar fazla kazandirir. Tam otomatik yavastir evet ama hic bir zaman insanin basina karnina agrilar gormez bundan dolayi.

Bi önceki aracım 2017 model golftü ve herkes de bilir golf oktavyanın da leonun da ağababasıdır. Ben hondaya bindikten sonra hiç bir gün bile golfü aramadım. Geçen hafta 400 km yol yaptım çoğuköy yoluve İstanbul trafiği, 119 TL yakıt alınca opette ki pompacıya dedim var mı böyle yakan araç istemsiz olarak:) o da gülümsedi ne yaktı dedi dedim 400 km:)

Aracınız
Civic FC5 2019
Bayi Doluluk oranı fiyatla alakalı yaşadınız yerle alakalı bi ton etken var birde herkesin artık alım gücü yok bi diğeri ise covid-19 Octavia 250 bin yapsınlar bak o zaman hangi bayi daha çok doluyor cıvıc ile arasında nasıl bi fark göremediniz şaşırıyorum saygı duyarım sizin düşünceniz

Hayalet ekran otomatik el freni zenon far. Anahtarsız çalıştırma onda da opsiyon hepsinde yok. Evet 2sinin fiyatı aynı olursa o zaman evet düşünülür belki benim de tercihim oktavya olurdu. Ama 200 binlik ya da 100 binlik ne fark olabilir onu anlamadım. 1.0 benzinli motor 344 bin 1.5 461 bin TL edecek ne var ona anlama veremedim ve veremiyorum. O kadar parayı verince herkes gibi bende e200 A4 BMW düşünürüm doğal olarak bari adı var.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merak ettiğim diğer konu da acaba oktavya bu fiyata yeni golf ne kadar olacak:) muhtemelen yarım milyon olacak

Hayalet ekran otomatik el freni zenon far. Anahtarsız çalıştırma onda da opsiyon hepsinde yok. Evet 2sinin fiyatı aynı olursa o zaman evet düşünülür belki benim de tercihim oktavya olurdu. Ama 200 binlik ya da 100 binlik ne fark olabilir onu anlamadım. 1.0 benzinli motor 344 bin 1.5 461 bin TL edecek ne var ona anlama veremedim ve veremiyorum. O kadar parayı verince herkes gibi bende e200 A4 BMW düşünürüm doğal olarak bari adı var.

Fiyatı aynı olunca Octavia alıyorsunuz olmayınca Cıvıc alıyorsunuz arasında bi fark yok diyorsunuz madem yok niye Octavia seçiyorsun o zaman Cıvıc al . 461 bin TL kim dedi size bu fiyatı. Aracın normal fiyatı 370 bin TL Aralık ayına özel 339 bin TL şuan sitesinde ben mi yanlış bakıyorum ?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kim diyor abi onu yeni Octavia nın bagajı yeter

Her markanın araçlarında ön plana çıkarak tüketici beğenisini kazanmaya çalıştığı özellikleri olur.
Civic'te bu özellikler sportif görünüm, yol tutuş ve dayanıklılık olarak görünürken, octavia'da geniş arka diz-yükleme hacmi, pratiklik ve iç malzeme kalitesi olarak görünüyor.
Hangi aracın iyi olduğuna bakışınız Tüketici olarak tercihinizdeki önceliklerinize göre değişir. Eğer bagaj benim için 1. seçenek diyorsanız Octavia daha iyidir diyebilirsiniz, ya da yol tutuş arıyorum diyorsanız Civic daha iyidir diyebilirsiniz, bu husus tamamen tüketici tercihine bağlı.

Ama otomatik araç kullanmak birinci önceliğiniz ise ne zaman yolda bırakacağı belli olmayan bir kuru çift kavrama şanzmanlı araç kullanmak dayanıklılık arayışın olan bir tüketici olarak doğru değil, bu nedenle otomatik araç alacaksam VAG grubu tercih listeme giremez. En yakın çevremde bile araçlarını çok beğenen 2 octavia otomatik sahibi arkadaşım vardı ve ikisininde şanzımanları arıza verdi. Bir sonraki araçları da başka araçlar oldu, octavia değil.

Geri