Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Skoda ailesinden Fabia, Rapid ve Superb kullanıyoruz.
2016 Superb
2016 Rapid
2018 Fabia

Atiklik dışında Civic her anlamda daha iyi bir araç. Atiklik dediğime bakmayın rapid ve fabiayı kastediyorum, 1.6 Superb hızlanması sıkıntı. Araç çok hantal.
Skoda da kalite namına Civicten iyi diyebileceğiniz yerler nereler söyleyebilir misiniz?
Bu değerlendirmeyi yaparken şuan ki fiyatlarını baz almanızı ve fiyat/performans olarak değerlendirmenizi rica ediyorum.

Eski Octavia dan bahsediyorsun yeni Octavia kullandın mı yada bu araç nedir acaba diye bi özelliklerine baktınız mı ? Bizde Skoda superb dizel araç da var dediğiniz şanzıman sorunu filan da yok araç şuan 90 binde superb. ben şöyle söyleyim bizde de Cıvıc var karşılaştırırsam kesinlikle Octavia . Cıvıc kötü demiyorum güzel ama Octavia dan güzel değil

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ne demek ilgilendirmez :) C segment diye o zaman BMW 1 ve 2 serisini Mercedes A , B ve CLA serisini Audi A3 serisini oturalım CIVIC ile kıyaslayalım. Insanlarin tercih sebebi fiyatlardir. "Yahu C segment araba almissin niye Egea yerine A3 almadın" diyebilir miyiz ? Fiyat ilgilendirmez diye bir kavram Türkiye sınırları içinde geçerli değil maalesef ...
Segmentleri aynı ikiside C segment fiyatı ilgilendirmez

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yorumların çoğunu okudum olay civic/octavia kıyaslamasına dönmüş. Söylenen rakamlar çok çılgın. Şimdi birileri de çıkıp piyasa böyle diyecek eminim de piyasa değil malesef ülke böyle :) Yahu buradaki çoğu kişi eminim 1.000 dolar altında maaş alıyordur. Bu fiyatları da birim fiyat olarak görmek lazım,adamlar bu söylediğiniz arabaların 3-5 yaşında olanlarını çocukları okula falan gidip gelsin diye hediye olarak alıyorlar. Biz de geleceğimizden 3-5 yılı belki çocuğumuzun eğitiminden çalıp bu demir yığınlarına yatırıyoruz.Fyatların bu şekilde olması kur farkı eyvallah ta o vergiler ne ya öyle? Herkesin kendi tercihi mutlaka da ben işimi görecek/gören arabayı durduk yere değiştirme yada fazla para bağlama taraftarı değilim. Tek seferde yaptığım km max 500. Yakıt-konfor-güvenlik-sorunsuzluk olarak ortalama bir araç neyse ona binerim. Bu şartlarda yeni model,yılda 2-3 defa kullanacağım opsiyonlar,birileri gördüğünde dikkatini çekmiş çekmemiş kafaları çok boş geliyor bana.Kişisel yorumdur kimsenin üzerine alınması gereken bişey yok bu arada :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Burası yıkılmış yahu. Son noktayı koyayım bende ozaman :)

Fiyat performans abası açık ara civictir arladaşlar. İkisininde fiyatı aynı olsaydı , buradaki üyelerin %90’nı tercihini benim gibi octaviadan yana kullanacaktır. Ama işin içine 100 bin tl lik bir fark girince asla c segmenti yine başka bir araca bu paralar verilmez.

Yoksa herkes farkında iç malzemenin civicten daha kaliteli olduğunu. Motor kısmına girmiyorum kıyaslama yapmadım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ne demek ilgilendirmez :) C segment diye o zaman BMW 1 ve 2 serisini Mercedes A , B ve CLA serisini Audi A3 serisini oturalım CIVIC ile kıyaslayalım. Insanlarin tercih sebebi fiyatlardir. "Yahu C segment araba almissin niye Egea yerine A3 almadın" diyebilir miyiz ? Fiyat ilgilendirmez diye bir kavram Türkiye sınırları içinde geçerli değil maalesef ...

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Müthiş tespit ağzınıza sağlık.

Bayiler de galeriler de Aralık ayının başında panik yaptılar çok araç var satamayacağız diye. Şansları yaver gitti çünkü rakipleri güçlü değil, opele gitmiştim 355 bin TL astra ve bir kişi bile yoktu araç başında, hyundaı pevgeot cıtroen pek rakip gibi değil, Fordda fiyat yüksek oktavya fiyat olarak yüksek yine wolksvagen grubu araç yok olanlarda fiyat olarak yüksek. Tek rakip toyota kalıyor, bayi bayi gezip tüm araçları gözden geçirdikten sonra elimizde 2 seçenek kalıyor toyota ve Honda. Toyota için Bi arkadaşımız amca arabası demişti evet hondaya göre biraz daha klasik duruyor ve Honda kadar hatları keskin değil. Bayiler ellerindeki araçları eritince doğal olarak fiyat yükseltmeye başladılar. Bayilerdeki cazip kredi imkanlarından dolayı galeriden almaktansa bayiden almaya yöneltti ve hala galericiler fiyatı istedikleri yere çekemediler. Bence 2021 yılında da toyota ve Honda gözde araçlar olacaktır talep çok olacaktır. Fiyatlarda bu seviyelerde kalırsa en çok satılan araçlar olarak listelerde göreceğiz. Saygılar sunuyorum keyifli forumlar ve sürüşler diliyorum.

1 kasım dolar kuru 8.38tl, 30 Aralık 7,38tl ocak ayına böyle gidersek 1 tl lik fark %12 yapıyor. Vergisiz eco elegance 132000tl desek %12 indirim uygulanınca 205 bin yapıyor eco executive de 217 bin yapıyor. Sizce ne olur?

Camkiran şuan anlamsız bir biçimde araçtan aksesuara her konuda fiyatlarını şişiriyor sonları çok aydınlık değil
son hafta olunca iyice arttı 265 e 280 dedi çamkıran..
Ankara efe honda'dan 250 ye aldım. Fakat aksesuar olayını abarttım ne var ne yok aldım..
.kaput içi çamurluk üstü civic yazılarına kadar. kapı içi civic yazıları..
difizör. balık sırtı. spoıler. kapı nikelajları. bi de ilk bakım için %20 lik indirim verdiler.
Ben baya bir sordum ankara içi min 250 eco elegance.. su an 260 diyorlar

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri