Sonunda bende LPG li oldum Prins VSI 2 taktım

Aracınız
aynen ben de sürekli 2,99 dan alıyorum gazı 35L gaz ile ortalama 270 km gidiyor.bu bazen duruma göre 10 aşağısı 10 yukarısı olabiliyor.ilk çalışmada yaktığı benzin de cabası.velhasıl iyi yakıyor:)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benzini de hesaplarsak 60 kurusu bulur en az :)

Aracınız
Benzini de hesaplarsak 60 kurusu bulur en az :)

benzin tüketimi kaç litre olur?? malum kış aylarında LPG ye geçiş süresi de uzayacaktır..Bende niyetleniyorum LPG dönüşümüne şu yazılanları okuyunca yinealıyor beni bir kararsızlık terreddüt hali..zaten araç benzin de şehir için de yaklşaık 70 kuruş yakıyor..adama akıllı bir sistem en az 2500 lira civarı..amorti süresi 25000 km ye kadar çıkıyor..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kardesim lpg nin bir mantigi kalmadi artik. Lpg 3.14 civari. Benzine oranla 1.2 kat fazla yaniyor. Ayni zamanda benzin de tuketiyorsun. Ayni seye geliyor. Yilda kac km.yapiyorsun

Aracınız
Kardesim lpg nin bir mantigi kalmadi artik. Lpg 3.14 civari. Benzine oranla 1.2 kat fazla yaniyor. Ayni zamanda benzin de tuketiyorsun. Ayni seye geliyor. Yilda kac km.yapiyorsun
senede en fazla 10.000 km yapıyorum küçük şehirdeyim zaten... aracı da 2-3 sene sonra değiştiririm... yani km de 30 kuruş falan tasarruf yapsam 10.000 km de lpg kitini amorti ediyorum; ama görünen o ki km de 30 kuruşluk bir tasarruf yok...

Aracınız
arkadaşlar şehir içinde bu arabaya benzinli binmek akıl işi değil.şöyleki ben 3km mesafedeki işime gidip geliyorum.öğlen de gelip gittiğim için 12-15 km kısa mesafe yol yapıyorum ve ortalama hız 20 km, ortalama yakıt 12-13 litre gösteriyor.o da arabayı sert kullanmam, sakin sürerim. yani bu araca benzinli binenler lpg yi biran önce takmalı.biraz daha bekleyim dedikçe zarardasınız.fiyat olarak yüksek prinse falan gerek yok brc taktırın gitsin. kendini daha çabuk amorti etsin

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hguclu

0
Aracınız
Lpg.li olsak ne olacakki 25.5 litre lpg 3.14 tl.den eskisehir sehir ici sakin kullanimda 166 km. Sonuc 0.488 kurus.

Hocam belirttiğiniz tüketim çok fazla. Eskişehir'de yaşamadım ama gezdiğim kadarıyla bahsettiğiniz gibi 15lt / 100 km gibi bir tüketime sebep olacak bir trafiği yok. Bu tüketim ancak sürekli dur kalk trafik varsa söz konusu olabilir. Tüketimi doğrudan etkileyen iki etmen kullanılan lpg sistemi ve işçilik kalitesi. Doğru enjektör seçiminden enjektörün manifolda olan mesafesine, kullanılan hortum ve bağlantı aparatlarına kadar her şey tüketime doğrudan etkili.
Şu an 2012 fb7 de dymco marka Kore malı bir sistem kullanıyorum ve Ankara içi ortalama trafikte lpg ortalaması 9-10 lt civarı. Önceki aracım 2009 c180 kompresörde prins sistem ile 156 beygir olmasına rağmen agresif/sakin karma kullanımda bu değer 12 lt nin üzerine çıkmadı.
Lpg sisteminizi iyi bir ustaya kontrol ettirmenizde fayda olabilir. Bir de aynı marka model lpg kullanan diğer kullanıcılar ile kıyaslamak doğru olacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=9955]hguclu[/MENTION] aslinda lpg ye yapilan zam aracin otomatik olusu kış lastiginin etkisini dusunursek artis olmasi normal. Bu kadar olmamasi gerekir diye dusunuyorum. Lpg sistemi montajinda bizzat yaninda durdum. Manifold yanma odacigina en yakin yerden delindi. Hortumlar kisa. Enjektorler 1.8 mm.den 2 mm.e buyutuldu. Yaptirdigim ayarin haddi hesabi yok. Subap ayari yag filtre bakimi yapilali cok olmadi. AFR ayari diye birsey diyorlar. Eskisehirde dogru duzgun anlayan yok. Lpgcilerin amaci otomatik kalibrasyon yapip 20 tl almak olmus. Sonunda satip 1.2. Polo tdi alicam.

hguclu

0
Aracınız
[MENTION=5525]Hakan_1453[/MENTION] dediğiniz gibi herşeye rağmen tüketim bu kadar fazla olmamalı. Atiker grand konusunda yazılanlara da göz attım da 9-10 lt ortalama ile kullanan da var. Sizin şansınıza işinden anlayan bir usta denk gelmemiş gibi. Farklı şehirlere seyahatiniz söz konusu ise oralarda da usta tavsiyesi alarak baktırmanız faydalı olabilir. Dilerim ki en kısa zamanda hata fark edilerek düzeltilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri