Spor modu

Bu spor modu tam olarak nedir arkadaşlar?
fc5 eco elegance sahibiyim. Otobanda vites d de iken gazı köklediğiniz zaman aracın verdiği tepkiyle s modunda verdiği tepki bana sanki aynı geldi? çok bişey farkedemedim. Sizce s vites tam olarak neyi ifade eder?
(bu arada forumda yeniyim. Bu konuyu aradım bulamadım. Varsa da yeşillendirin, sevinelim)

Aracınız
şimdi tepki şöyle aslında vites D de olsa S de olsa siz gaza sonuna kadar bastığınızda hiç ayağınızı çekmeden araç aynı tepkiyi veriyor ve D de S de geleceği max devire gelince vites motoru korumak adına değişiyor

Fark ne derseniz şimdi vites D de gaza sonuna kadar bastınız araç hızlandı ayağınızı gazadan çektiniz araç sizin o anki hızınıza göre vitesi büyütür otomatik

vites S de ise gaza bastınız araç 120 km hıza geldi gazdan ayağınızı çektiniz vites büyümez yada küçülmez sadece gaza basmadığınız için devir düşer

Umarım açıklayıcı olmuştur :D :D

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
şimdi tepki şöyle aslında vites D de olsa S de olsa siz gaza sonuna kadar bastığınızda hiç ayağınızı çekmeden araç aynı tepkiyi veriyor ve D de S de geleceği max devire gelince vites motoru korumak adına değişiyor

Fark ne derseniz şimdi vites D de gaza sonuna kadar bastınız araç hızlandı ayağınızı gazadan çektiniz araç sizin o anki hızınıza göre vitesi büyütür otomatik

vites S de ise gaza bastınız araç 120 km hıza geldi gazdan ayağınızı çektiniz vites büyümez yada küçülmez sadece gaza basmadığınız için devir düşer

Umarım açıklayıcı olmuştur :D :D

Ek olarak ben de soyle ifade ediyim, D modu sizi bulundugunuz hiza gore maksimum vites minimum devirde tutar, S modu ise vitesi kucultup yuksek devirde tutarak gaz tepkilerinde daha atik olmasini saglar

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

5fd11fc9e193a6a05df44c2ea485fbcf.jpg

LG-LS980 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben S modunda daha iyi ivmelenme yakalıyor gibi hissediyorum. Daha fazla yakıt harcadığı gibi daha fazla güç ürettiğini düşünüyorum. Zaten yakıt eco göstergesi hep beyaz oluyor S modunda.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Bu spor modu tam olarak nedir arkadaşlar?
fc5 eco elegance sahibiyim. Otobanda vites d de iken gazı köklediğiniz zaman aracın verdiği tepkiyle s modunda verdiği tepki bana sanki aynı geldi? çok bişey farkedemedim. Sizce s vites tam olarak neyi ifade eder?
(bu arada forumda yeniyim. Bu konuyu aradım bulamadım. Varsa da yeşillendirin, sevinelim)
Yani toparlicak olursak S modunda ucak moduna geçiyor :)

Discovery Air cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ASE

0
Aracınız
Bende D modunda hızı arttırmak istediğimde gaza biraz daha fazlaca bastırınca araç bağırıyor devir saati 7000' e kadar geliyor ancak vites atıyor bunun normali bu mu? Aracım exe eco ama vitesi neden bu kadar geç attığını anlamıyorum. Herkeste böyle mi?

Aracınız
Dip gaz yaparsanız yüksek devirde vites atması normaldir. Bunu yaptığınızda araç ani hızlanmaniz gerektiğini algılar ve yüksek devir çevirir.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

ASE

0
Aracınız
Dip gaz yaparsanız yüksek devirde vites atması normaldir. Bunu yaptığınızda araç ani hızlanmaniz gerektiğini algılar ve yüksek devir çevirir.

Dip yapmasam da aynı oluyor gazı ne kadar ayarlarsam devir saati ona göre 3000, 5000 vs. oluyor. Ayağımı sabit tuttuğum sürece hep o devirde normal bir şekilde hızlanıyor.
Aynı şekilde ani hızlanmak istediğimde gazı kökleyince de yine aynı seviyede hızlanıyor. Yani 30'dan 60'a bile 10 saniyede felan çıkıyor. Yani ani bir hızlanma göremiyorum devir artıyor sadece. Hız çok yavaş artıyor. Burada bir problem olabilir mi?

Geri