Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar subap ayari diye birsey gercekte var mi yok mu. Forumda subap ayari yaptiran bircok kisi var fakat birkac ustama sordum karsiliginda subap ayarinin eski araclara yapildigini ornek verirsek 90-99 model gibi. 2008 civic te subap ayarini aracin kendi yaptigi cevabini aldim. Bunun olmasi gerekeni nedir. Yaptirmak gerekiyor mu yoksa kendisi mi ayarliyor.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Pekala vardir subap ayari.kullanici el kitabinin bakim kisminda da ne zaman yapilacagi yazar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan Uzun

0
Yönetici
Haklisiniz kitapcikta gordum. Ama bircok usta olmadigini soyledi. Kafam karisti.
Karismasin karismasin
Subap ayari vardir. Hondalarda yapilir yapilinca da mis gibi olur..ozellikle sabahlari calisirken tek mars sansintisiz motor..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Tesekkur ederim. Hakan kardesim. Yetkili servis 300 TL fiyat verdi. Fiyat biraz yuksek gibi. Baska care kalmadi buji lpg ayari yapildi sarfiyat yine yuksek. Bir de subap ayari yaptiralim artik. Su anki tuketim 39-43 krs.arasi dalgalaniyor.

dnzkrt

0
Arkadaslar subap ayari diye birsey gercekte var mi yok mu. Forumda subap ayari yaptiran bircok kisi var fakat birkac ustama sordum karsiliginda subap ayarinin eski araclara yapildigini ornek verirsek 90-99 model gibi. 2008 civic te subap ayarini aracin kendi yaptigi cevabini aldim. Bunun olmasi gerekeni nedir. Yaptirmak gerekiyor mu yoksa kendisi mi ayarliyor.

Bunun bazı tipleri var bizim motor tiplerinde "shim" ler ölçülür ve uygun ölçüde yeni shimler takılır bozuk para gibi bir parça. Bazılarında ise anahtar ile yapılır bu ayar. O yüzde ustalar bunlarda ayar olmaz derler ;) Japon guruplarında sıkıştırma fazla olduğu için subap ayarı çok önemlidir performans düşer, rölantide oynamalar olur.
Kısa bir video ekledim
https://youtu.be/c4UiLlhmcKY

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Subap ayari yakit tuketiminde bariz bir yakit tasarrufu gosterir mi. Bu arada aracim 54.××× km de

Hakan Uzun

0
Yönetici
Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

Subap ayari yakit tuketiminde bariz bir yakit tasarrufu gosterir mi. Bu arada aracim 54.××× km de

Yakitte bariz bi degisiklik olur..tasarruf olmaz yani yakitiniz atesleme vs sistemde sorun yoksa normale doner merak etmeyin ..fiyati 170-200 sanayide dolaniyor 300 tl servise gore normal bence..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] Fd6 icin lpg enjektor nozulu ne olmali. Benimkinde 2.0 mm. Nozul var. Bu normal midir?

Geri