Takas yapılır mı

gunesec

Özel Üye
Sarı sitede 168 rs, 6800 küsür de 1.6 ivtec var. ?
Arada 6700 fark var. Hatta aramayı daraltıp en az 2018 model yaptığımda rs 100, Eco 1800 çıkıyor. Neredeyse 20 katı.
RS satıp Eco almak isteyen vatandaşa denk gelmemeniz çok doğal çünkü kullanan sayısı az.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg boş hocam eğer karşısında RS varsa. Benim araçta LPG var ama benzinde kullanıyorum. Fırsatım olsa rs alırım, en azından gaza yüklenince gidecek mi diye düşünmezsin.
Bir daha araç alırken de kesinlikle turbo motorlu araç alırım, atmosferik hava serinler iyi çeker hava ısınır çekişten düşer, yok LPG ayarı bozuldu yok LPG filtresi değişecek yok LPG subap ayarını erken bozuyor vs çekilecek dert değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sarı sitede 168 rs, 6 bin küsur de 1.6 ivtec var. ?
Arada 6500 fark var. Hatta aramayı daraltıp en az 2018 model yaptığımda rs 100, Eco 1800 çıkıyor. Neredeyse 20 katı.
RS satıp Eco almak isteyen vatandaşa denk gelmemeniz çok doğal çünkü kullanan sayısı az.
Zaten tercih edilmiyor ilk sıfır eco exe alırken banada sordular rs var aynı para diye bende dedim bunlara gerek yok f30 dan sonra başıma bela alamam dedim

Aracınız
Civic FC5 2019
Lpg boş hocam eğer karşısında RS varsa. Benim araçta LPG var ama benzinde kullanıyorum. Fırsatım olsa rs alırım, en azından gaza yüklenince gidecek mi diye düşünmezsin.
Bir daha araç alırken de kesinlikle turbo motorlu araç alırım, atmosferik hava serinler iyi çeker hava ısınır çekişten düşer, yok LPG ayarı bozuldu yok LPG filtresi değişecek yok LPG subap ayarını erken bozuyor vs çekilecek dert değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bundan birkaç ay önce rs e lpg takıyordu bir arkadaş bu forumda ben çok turbolu araç kullandım ki olayın ilginç kısmi benzn 8 e ulaştı bu konuyu konuşmamız bile saçma

Aracınız
Civic FC5 2020
Tamamen katılıyorum. Bende de 1.5 exe + var. Ekonominiz el verirse sıfırına girin derim. Turbonun verdiği haz inanın buna değer. Ha sizin ise gelirsek sıfır eco aldıysanız turbolu bile olsa ikinci elle asla değiştirmezdim. @esatgelmedi Hocam size gelince bende özellikle rampalarda epey zorluyorum ama su an daha 7.4 u geçmedi. 9 ayda 4442 kmye anca geldi aracım.
Ben maalesef yakıt tüketimi açısından çok olumsuz şartlarda kullanıyorum. Gittiğim mesafe çok kısa, bir de ben üstüne sıkıştırınca benim için bu değerler normal oluyor. Benim kullanım şartlarında düşmesi çok zor ama şikayetçi değilim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam bilip söylüyoruz biz atmıyoruz genele bakarsak herkes eco araçlara geçti rs den zaten yakında benzin 10 olunca bekletiniz istemesede değişir sizinde
Siz biliyorsunuz ben ise biniyorum. Ben 2002 den beri kendi araçlarımı kullanıyorum. Benzin fiyatlarını o zamandan beri bilirim. Sizce 330 bin TL'den yüksek bir fiyata satılan arabayı yakıt hesabı yapmadan almış olabilir miyim? Hodri meydan. hemen burada bir konu açın. İsterseniz de ben açayım ve grup üyelerine soralım 1.5 ten Eco ya geçmek isteyen kaç kişi var görelim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Siz biliyorsunuz ben ise biniyorum. Ben 2002 den beri kendi araçlarımı kullanıyorum. Benzin fiyatlarını o zamandan beri bilirim. Sizce 330 bin TL'den yüksek bir fiyata satılan arabayı yakıt hesabı yapmadan almış olabilir miyim? Hodri meydan. hemen burada bir konu açın. İsterseniz de ben açayım ve grup üyelerine soralım 1.5 ten Eco ya geçmek isteyen kaç kişi var görelim.
Tamam hocam ben f30 dan geçmişim ecoya sen bildiğini oku en iyisini sen bilirisn 1 seneye zaten ne tadı kalır ne tuzu herşeyin

Aracınız
Civic FC5 2020
Tamam hocam ben f30 dan geçmişim ecoya sen bildiğini oku en iyisini sen bilirisn 1 seneye zaten ne tadı kalır ne tuzu herşeyin
Yakıt sizin için bu kadar önemliyken strateji hatası yapmış, f30 almışsınız. Bunu baştan düşünmeliydiniz 1.5 alanların çoğu zaten az çok ne yakacağını bilerek alıyor. Ben en iyisini bildiğimi iddia etmiyorum ancak araçların ve yakıtın bu denli pahalı olduğu bir ülkede insanlar sizin dediğiniz kadar bilinçsizce araba almıyorlar, alamazlar. Şimdi her şey çok mu ucuz da 1 yıl sonra tadı tuzu kaçsın?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba,
aracınız 6000 km de ise demek ki çok fazla km yapmıyorsunuz. Yakıt açısından sizi üzmez mantıklı bir takas olabilir.

Donanım olarak exe ile RS aynı olması lazım.

Bakacağınız en önemli şey bakımları olsun. Turbo motor bakımlı binildikten sonra problem olacağını sanmıyorum. Tabi kullanan kişinin turbolu araç kullanmayı da bilmesi gerekir.

Hayırlısı olsun.

Aracımı 2020 aralık başında aldım 6 ay oldu diyebilirim 6 ayda 6000 km yıllık 10 bini geçiyor bir kez şey yaşamıştım otobanda 180-190 ile giderken lpg den benzine aldım tekrar lpg ye almayı unutmuşum 10 dakika sonra benzin lambası yandi araçta benzin deposu yarıdaydı hızlı gidiyorum diye öyle oldu ama yinede fazla geldi bana bildiğimiz içti benzini araç basmayıda seven bi insanım rs isteme sebebimde bu performansı düşük geliyor şuan ki aracımın

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2019
Yakıt sizin için bu kadar önemliyken strateji hatası yapmış, f30 almışsınız. Bunu baştan düşünmeliydiniz 1.5 alanların çoğu zaten az çok ne yakacağını bilerek alıyor. Ben en iyisini bildiğimi iddia etmiyorum ancak araçların ve yakıtın bu denli pahalı olduğu bir ülkede insanlar sizin dediğiniz kadar bilinçsizce araba almıyorlar, alamazlar. Şimdi her şey çok mu ucuz da 1 yıl sonra tadı tuzu kaçsın?
Dostum dahada petrol fiyalarının artacağını bilerek insanlar dahada fazla eco aldı arkadaş yazdı bak sahibindede 160 tane var satılık rs diye yukarda yorum ben kötü araç demiyorum mantıklı deil diyorum ben f30 dan bilirim klima açsa yakıyor su gibi olayı böyle bunların

Geri