Taş izi boya kalkması yardım tavsiye

Şerif

0
Arkadaşlar sanırım taş çarpmış aracıma ve boya kalkmış ne yapmam lazım daha 1 aylık aracım sıfır bozmak istemiyorum
73ffd34fa1f5d5e7fcbc248c30497ad1.jpg

Şerif

0
Gerek var mı acaba böyle dursa büyür m

Sent from my iPhone using Tapatalk

180 km hizla esekarisina carp yine kalkar oyle ince boyasi var.6 aylik aracimda 4.iz oldu.Serviste rutus yaptirdim.Boya kalktiysa pas yapma riski var.O da kanser gibi yayilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

StarGT

0
Aracınız
o dert bende de var. yılbaşında aldıgım herhalde sayamıyacagım kadar taş çarpması var. :( ne yapsam diye bende düşünür oldum.

Gordugum en nazik boya malesef. Ben genelde sıcak asfaltta kullanmama ragmen bazen tas yollarda giderken oldu 4 yerde vardir en az :( yapacak birsey yok galiba

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şerif

0
Rutuş için boyalı olmasın araba diyorum ama zamanla su alıp büyür mü o kısım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence buyumez hocam. Ornekleri varsa arkadaslar yazarlarsa bilgi sahibi oluruz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben çözümünü buldum zamanında ve hala uygularım elle hissedilmeyen ve gözle bile buradamıydı şuradamıydı diye aradığım taş izlerini rütuş ile gideriyorum vaktim olsa anlatıcam ama linki bulursam anlattığım yerden ekleyeceğim.
ve buldum...

Öncelikle boyayı temin ettim ve taş atığının olduğu yeri ipa ile temizledim izopropilen alkol (saf alkol de olur)boyayı 1 ölçü temiz ve hafif çukur bir kaba koydum üzerine zippo benzini koydum aynı oranda (kurumayı hızlandırmak için) kalkan yere kürdan ile doldurdum ama hiç dışına taşmadan.Derinliğe göre 2-3 saat arayla 2.-3.kat yapılabilir.Benim derinlik az olduğu için tek sefer yeterli oldu ve rötüş yapılan yer hafif tümsek kalacak şekilde bıraktım kurumaya 1 hafta yeterli oldu.Boyacıdan aldığım 1500-2000_3000 grit su zımparasını delgeç ile delip küçük zımparaları kalından başlayarak(1500 kalın3000 ince)kurşun kalemin arkasına yapıştırıp döndürü döndüre sadece o rötüş tümseğine uyguladım.boya ile rötüş aynı hizaya gelince 1 gün daha bekledim.ertesi gün sadece o kısma pasta cila uyguladım ve şuan için 10 cm den bakmayınca ki onda bile anlamak zor belli olmuyor ki yaptığım yerleri kaybedip çok aradım:) elle zaten bir kod farkı olmadığından elle hissedilmiyor.sonuç arkadaşlarımca da beğenildi hatta bir arkadaşın kaputuna komple farklı bir teknik uygulayacağınız.Bu arada metalik renklerde pek iş yapmaz bu teknik eskisinden iyi olur ama opak boyada ki gibi hoş sonuç vermeyebilir.aklınıza takılan olursa yardımcı olurum

Son düzenleme:
Geri