Civic FB7 Tavsiye verebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Akşam aracıma arkadan biri çarpıp kaçıyor, sağ olsun bir komşum videosunu çekmiş, tutanak tutuldu, yarın trafikten raporu almam ve sigortacımla görüşmem söylendi polis arkadaşlar tarafından, vurup kaçanın videosu ve plakası elimizde, sizce raporu aldıktan sonra ne yapmalıyım? Kaskom yok, sigortadan mı yaptırmalıyım, yaptırıp mahkemeye mi vermeliyim vurup kaçmak neymiş öğrensin? Tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum teşekkür ederim.IMG_20200722_221534.jpeg

Öz yurdunda garip, öz vatanında parya!
Arabası olanın kapalı garajı da olmalı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. Video olması çok güzel bir durum yoksa ispatı çok çok zor oluyor. Önce güzel bir tutanak hazırlanır. Hasarı karşı tarafın sigortası karşılar. Burada eli güçlü olan sizsiniz. Problemli olan parçaların hepsini orjinal değişim istenebilir. Serviste yapılmasıda istenebilir. Kendi sigortacınız ile istişare edin güzel taktik verir. Birde değer kaybı olacak bunuda alın.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geçmiş olsun hocam. Video olması çok güzel bir durum yoksa ispatı çok çok zor oluyor. Önce güzel bir tutanak hazırlanır. Hasarı karşı tarafın sigortası karşılar. Burada eli güçlü olan sizsiniz. Problemli olan parçaların hepsini orjinal değişim istenebilir. Serviste yapılmasıda istenebilir. Kendi sigortacınız ile istişare edin güzel taktik verir. Birde değer kaybı olacak bunuda alın.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Tutanağı polis arkadaşlar hazırladı, yarın gidip raporu alacağım trafikten, videoyu da polis arkadaşa gönderdim, izledikten sonra %99.9 karşı tarafa hata çıkar ve masrafları o öder dedi, asıl benim derdim tramer çıkmasın, çıkacaksa da az çıksın. Orijinal değişim istersek servisten tramer daha da çok çıkar değil mi? Değer kaybını almak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevaplar için teşekkür ederim.

Tutanağı polis arkadaşlar hazırladı, yarın gidip raporu alacağım trafikten, videoyu da polis arkadaşa gönderdim, izledikten sonra %99.9 karşı tarafa hata çıkar ve masrafları o öder dedi, asıl benim derdim tramer çıkmasın, çıkacaksa da az çıksın. Orijinal değişim istersek servisten tramer daha da çok çıkar değil mi? Değer kaybını almak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Tramer yüksek istemiyorsanız. Tanıdığınız kaportacı ve boyacı lazım. Kendi sigortacınızın hazır adamlarıda vardır. Arka tampon değişecek, panel eğilmiş ise düzeltilir. Park sensörleri değişim isteyebilir. Bagaj ve stoplara iyi bakılmalı. Onlar kurtulur ise fiyat baya uygun olur. Bu işler bittikten sonra değer kaybı hesaplanıyor olmalı. Ama neyi baz alarak yaptıklarını tam bilmiyorum.

Tramer yüksek istemiyorsanız. Tanıdığınız kaportacı ve boyacı lazım. Kendi sigortacınızın hazır adamlarıda vardır. Arka tampon değişecek, panel eğilmiş ise düzeltilir. Park sensörleri değişim isteyebilir. Bagaj ve stoplara iyi bakılmalı. Onlar kurtulur ise fiyat baya uygun olur. Bu işler bittikten sonra değer kaybı hesaplanıyor olmalı. Ama neyi baz alarak yaptıklarını tam bilmiyorum.

Merak eden vardır belki diye yazıyorum; sigortacımın dediğine göre değer kaybı talep edebilmek için aracın 5 yaşından küçük, 125.000 km altında ve hasar gören parçanın tampon gibi plastik ya da cam/far gibi değişebilen bir parça olmaması gerekiyormuş, değer kaybını da exper belirliyormuş galiba orasını tam hatırlamıyorum.

Aracınız
Dışarıda asla yaptırmayın. Çarpan kişi bunun bedelini ödemeli . Satacağınız zaman insanlar servis kayıtlarına bakar. Tamirli tampon ve bagaj kaputu ilemi bineceksiniz arabanıza üstelik 1 kilo macunla ? Hasar kaydını düşünmeyin bedelsiz olarak görünüyor bildiğim kadarıyla bu tip hasarlarda. Video da var resimde daha neyi düşüyüyorsunuz? Hemen sigortacınızı arayın işlemler başlasın bulsunlar o şerefsizide.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dışarıda asla yaptırmayın. Çarpan kişi bunun bedelini ödemeli . Satacağınız zaman insanlar servis kayıtlarına bakar. Tamirli tampon ve bagaj kaputu ilemi bineceksiniz arabanıza üstelik 1 kilo macunla ? Hasar kaydını düşünmeyin bedelsiz olarak görünüyor bildiğim kadarıyla bu tip hasarlarda. Video da var resimde daha neyi düşüyüyorsunuz? Hemen sigortacınızı arayın işlemler başlasın bulsunlar o şerefsizide.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Trafikten raporun çıkmasını bekliyorum, ondan sonra yaptıracağım, ilk tercihim tabii ki yetkili servis olacak, tamir mi olacak değişim mi ona exper karar veriyor galiba, ama insanımız servis kaydına bakmaz tramere bakar yüksekse almaktan vazgeçer diye düşünüyorum, çarpana bedel ödetmeyi benden çok isteyen yoktur emin olun, bilmediğim için soruyorum masrafı çarpanın sigortası ödeyecekse o nasıl bir bedel ödemiş olacak?

Geri