Civic FB7 Tavsiye verebilir misiniz?

neasy

0
Aracınız
Çok geçmiş olsun. Şükür ki kayıt var elinizde. Ben aracın içinde iken araç çarpıp kaçmıştı. İnip plakayı alamadan kaçmıştı. Kaskomdan yapılmıştı hepsi.
Polisin bana o zaman dediği plaka olsa tutanağı tutardık kaskonuz gider bulurdu o kişiyi demişti.

Aracınız karşı tarafın sigortasından yapılır. Sadece karşı tarafın sigortası yan sanayi parça kullanmak isteyebilir. Sizde kasko olmadığı için bu gibi durumlarda öyle yapmaya çalışıyorlar. Diretmeniz lazım. Yoksa yan sanayi takıp geçiyorlar.
Değer kaybı sürecine gelince. Aracınız tamir olduktan sonra karşı tarafın sigortasına dilekçe yazıyorsunuz. Plastik aksamlar ve vidalı değişebilen parçalar değer kaybına girmiyor. Doğrultma vs gibi işlemlerde değer kaybı oluyor. Bagaj kapağı kasmış görünüyor sizde de. Muhtemelen panel içeriye girmiş. Aynı şekilde benim araca da çarpmışlardı. Panel içeriye girmişti. Bagaj kapağında bir karış boya vardı. Tampon komple boyandı. 1109 TL hasar kaydı olmuştu. 5 yıl önce. 1000 küsür TL değer kaybı almıştım.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bence arabanın iç panel kısmında işlem yapılacaksa yani sadece tampon far değilse kesinlikle yetkili serviste yaptırın. Ben şahsen dışarda nasıl yapıldığı belli olmayan bir arabayı almaktansa belli olan arabayı alırdım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Çarpanın sigortası aracı yaptırır fakat hasar sizde görünür çünkü sizin aracınız yapılıyor karşı tarafa sadece bundan sonra yapılan sigorta paraları yüksek çıkar maalesef bu da bu çarpıp kaçmanın karşılığı değil en iyi intikam mahkemeye vermektir ama o da uzun süreç biraz yorulabilirsiniz.

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar herşeyden bahsetmişler :)
Çok geçmiş olsun hocam. Allah beterinden korusun...

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar,

Akşam aracıma arkadan biri çarpıp kaçıyor, sağ olsun bir komşum videosunu çekmiş, tutanak tutuldu, yarın trafikten raporu almam ve sigortacımla görüşmem söylendi polis arkadaşlar tarafından, vurup kaçanın videosu ve plakası elimizde, sizce raporu aldıktan sonra ne yapmalıyım? Kaskom yok, sigortadan mı yaptırmalıyım, yaptırıp mahkemeye mi vermeliyim vurup kaçmak neymiş öğrensin? Tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 260702

Öz yurdunda garip, öz vatanında parya!
Arabası olanın kapalı garajı da olmalı.
Geçmiş olsun öncelikle. Dediğiniz gibi video ve plaka olması çok güzel olmuş.
Polis tutanağı sonrasında karşı tarafın kaskosu varsa eğer bunu bir şekilde öğrenip karşı tarafın sigortasından değer kaybı ücretini talep edebilirsiniz aracı serviste yaptırdıktan sonra ve faturanızı aldıktan sonra.(Tabiki daha önce arka taraftan bir kazanız yoksa bu ilk kazanız ise değer kaybı alabilirsiniz) Ben aldığım için söylüyorum.
Eğer kaskosu yoksa sigortasından eğer o da yoksa polis tutanakları ve yapılan işlemlerin faturası ile birlikte mahkeme yolu ile rahatlıkla değer kaybı ve yapılan işlemlerin bedelini talep edebilirsiniz.

Geri