Tekleme sorunu

Aracınız
Merhaba bende de 2011 FD6 , BRC lpgli , Allah'a çok şükür hiçbir sorun yaşamadım.Montajını yaptırırken BRC de ki Teknisyen arkadaş ile LPG geçiş ısısı ile ilgili bir konuşma yaptık motor ısısı 36 dereceyi bulunca geçer demişti.Bilginiz olsun

Herkese tekrar merhaba problemim aynı şekilde sinir bozmaya ve para harcatmaya devam ediyor şuana kadar yaptığım işlemleri yazıyorum sırası ile
1) Bobin değişti
2)Bujiler değişti
3) Sibop ayarı yapıldı
4) Gaz ayarı yapıldı
5) Gaz enjektörleri değişti
6) LPG geçiş sıcaklığı 30 dereceye yükseltildi
Bu işlemler sonucunda en fazla 1 gün sonra araç gazda tekrar teklemeye başlıyor artık nasıl bir işlem yaptırmam gerekiyor bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynı sorun bende de vardı
Aracınız kac km de ve daha once motor ayarı yapıldımı
Lpg de 20 binde bir
Benzinde 40 binde bir yapılması gerekıyormus motor ayarı yapıldıkdan sonra bendemı sorun ortadan kalktı tşkler

Kardeşim gaz geçişlerini bobinfen crank miline aldir. Bende de oluyordu ama bende bobin yaktığı için tekliyordu. Bobinleride, gaz gecislerini sagladigi için yakıyordu..

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sorun bende de vardı
Aracınız kac km de ve daha once motor ayarı yapıldımı
Lpg de 20 binde bir
Benzinde 40 binde bir yapılması gerekıyormus motor ayarı yapıldıkdan sonra bendemı sorun ortadan kalktı tşkler

Araç 150.000 olmak üzere aracı alalı 5 ay oldu henüz havalar soğuduğundan itibaren bu problem başladı ve devam etmekte motor ayarından kastın nedir anlayamadım teşekkürler.

Çetin

0
Aracınız
Herkese tekrar merhaba problemim aynı şekilde sinir bozmaya ve para harcatmaya devam ediyor şuana kadar yaptığım işlemleri yazıyorum sırası ile
1) Bobin değişti
2)Bujiler değişti
3) Sibop ayarı yapıldı
4) Gaz ayarı yapıldı
Bu işlemler sonucunda en fazla 1 gün sonra araç gazda tekrar teklemeye başlıyor artık nasıl bir işlem yaptırmam gerekiyor bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

Lpg geciş sıcaklıgı 30 a yükseltildi demissiniz 30 da baya düşük bikere ..ben 35 e düsürünce korkmuştumki beyin karlama yapıp araç stop edermi diye 30 çok düsüktür muhtemelen siz bi 35 veya daha yüksegini deneyin para harcamadan bi deneyin derim çok iyi olan lpg ustamdanda duymuştum 35 in altı olmaz diye hiçbi aracımda bundan düsügünü yaptırmadı hatta getz vardı onda yakıt azdı 40 a yükseltmiştimki enjeksiyonlara daha faydalı olur diye

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Bende de şöyle bir problem oluyor.. Lpg ye geciste sıkıntı vardı. Sicak soguk farkketmeksizin. Lpg yi tanktan kapattim.borudaki lpg yi bitirdim arac benzine gecti lpg bitti uyarisi ile. Ancak arac yinede manuel araci benzinden lpg ye aldigimda stop ediyor. Yani bu olayin gazla alakasi yok. Ne dersi iz bu konuda.....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bende de şöyle bir problem oluyor.. Lpg ye geciste sıkıntı vardı. Sicak soguk farkketmeksizin. Lpg yi tanktan kapattim.borudaki lpg yi bitirdim arac benzine gecti lpg bitti uyarisi ile. Ancak arac yinede manuel araci benzinden lpg ye aldigimda stop ediyor. Yani bu olayin gazla alakasi yok. Ne dersi iz bu konuda.....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam benzinde aynı problem devam ediyor ise ateşleme ile ilgili veya başka bir sorun olabilir.

1) Bobin değişti
2)Bujiler değişti
3) Sibop ayarı yapıldı
4) Gaz ayarı yapıldı
Bu işlemler sonucunda en fazla 1 gün sonra araç gazda tekrar teklemeye başlıyor artık nasıl bir işlem yaptırmam gerekiyor bilmiyorum lütfen yardımcı olabilir mi ?

Arkadaşlar sorun devam ediyor araç özellikle soğuk günlerde gaza geçtiğinde gaz yemiyor ve tekliyor daha sonra motor arıza lambası yanıp sönüyor. Son çare ısı sensörünü değiştireceğim fakat gittiğim her usta ısı sensörünün arızalı olmadığını iddia ediyor.Tecrübe eden veya bu sorunun gerçekten çözümünü bilen lütfen yardım edebilir mi veya Ankara da yönlendireceği iyi bir usta var mı?

eros

0
Bunları serviste mi yaptırdınız.sibob ayari ve buji değişimini .Orjinal bujiler mi ?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri