Trafik Cezasi ve Polis ile Tartışma

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 snedir Ankaradayım.Bugün Ankara-Mamak Ege mahallesinden yola çıktım. İbni sina hastanesine eşimi bıraktim. Sonrasında dikimevi kavşaktan evime dönerken ışıklarda bekliyordum. Arabanın camına birisi tık tık vurdu baktım ki bir trafik memuru. Buyrun Memur bey dedim. Evraklarınızı görebilir miyim dedi. Çıkardım evrakları verdim. Aracın etrafında tur atmaya başladı. Aracım 2016 model yapılı bir civic. Bodykit uygulaması, spoiler, 18 inç jantlar ve cam filmi, çift egzoz çıkışları ve ledler mevcut. Neyse Memur geldi aracınızda egzoz sistemi var gaza basar mısınız dedi. Bende egzozların görünüm olduğunu söyledim. Sonrasında tekrar arka tarafa gitti. Aracınızda ledler var. Aydınlatma kurallarına aykırı dedi. Bende serviste montaj yaptırdığımı söyledim.Sonrasında camı indir dedi. Bende camı indirdim. Camlarda film var işlem yapacağım dedi. Ben zaten tavırlarından her türlü ceza yiyeceğimi anlamıştım. Uzun süren atar giderden sonra aracı 7 gün trafikten men ve 133 lira cezayla oradan ayrıldım. Son olarak spoilere de laf söyledi.
Bunu buraya neden yazıyorum onu açıklayayım. Öncelikle bir polisi vatandaşa ceza yazmak için bu kadar çaba harcarken ilk kez görüyorum. Bu zamana kadar ilk kez bu tarz bir memur ile karşılaştım ne kadar iyi niyetli davransam da fayda etmedi. İkincisi araçta cam filmi olayı ceza yazıyorlar arkadaşlar. Polise denk gelmenize bağlı. İkincisi görüntü dahi olsa ki benimkiler öyleydi çift egzoz vs ona da ceza yazıyorlar.
Devlet adına üzgünüm. Kendimde devlet memuruyum. Ceza puanım bu zamana kadar sıfır idi. Sağolsun onu bile kale almadılar. Arabanın şekli zorlarına gitti ki bu tarz bir durum ile karşılaştım. Sonuç olarak bu durumlardan sizleri haberdar etmek istedim. Para cezası vs hiçbiri zaten umrumda değil. Bu muamele tarzı acayip şekilde gerginlik ve kızgınlık yarattı. Günümde berbat oldu.
Hocam polis yeter ki ceza yazmak istesin her şekilde bir kulp buluyorlar. Gereken şey itiraz etmek yapacak başka bir şey yok.

Bende başımdan geçen olayı kısaca anlatayım:
Geçenlerde bende şehir içinde giderken arkadan anons geçti "siyah civic sağa çek."
Müsait bir ara bulup durdum, yanıma durdu, indirdi orta yaşlı bir polis abimiz dedi ki: " kardeşim sen bu arabaya naptın, bende de civic var ama seninki bam başka olmuş maşallah."
benim aracımda da komple type-r body kit smoke led type-r spoiler vardı. Polis memurunun yaklaşımı bu oldu.
Sonuç olarak hepimiz inşallah içi temiz görevini layıkıyla yapan polislere denk geliriz.

neasy

0
Aracınız
Geçmiş olsun. Bundan 2 yıl önce Sabiha Gökçen gişelerde polis beni durdurmuş ve camlarda film var diyerek ceza kesmişti. Ki 1 numara olmasına rağmen. O sırada bir sürü koyu filmli araç geçiyordu. Bunları niye es geçiyorsunuz dediğimde siz buyurun dedi. İşinizi yapacaksanız tam yapın diyerek ceza koçanımı imza atmadan almıştım. Bana da 7 gün söktürme ve herhangi bir trafikte aracın men cezasını kaldırma vermişti. Söktürmeden başka bir trafikçiden rica ile kaldırdık. Sonra dava ettim polisi ve cezayı. Ancak onu da kaybettik. Zehir zıkkım olsun diyerek konuyu kapattıydım kendi içimde. Şimdi siz yazınca mazi canlandı.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam polis yeter ki ceza yazmak istesin her şekilde bir kulp buluyorlar. Gereken şey itiraz etmek yapacak başka bir şey yok.

Bende başımdan geçen olayı kısaca anlatayım:
Geçenlerde bende şehir içinde giderken arkadan anons geçti "siyah civic sağa çek."
Müsait bir ara bulup durdum, yanıma durdu, indirdi orta yaşlı bir polis abimiz dedi ki: " kardeşim sen bu arabaya naptın, bende de civic var ama seninki bam başka olmuş maşallah."
benim aracımda da komple type-r body kit smoke led type-r spoiler vardı. Polis memurunun yaklaşımı bu oldu.
Sonuç olarak hepimiz inşallah içi temiz görevini layıkıyla yapan polislere denk geliriz.
Kesinlikle sizinle aynı temennileri paylaşıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef eski kasa Civiclere uygulanan apaçi tarzı modifiyeler ve tehlikeli kullanım tarzları polislerde Civic kullanıcılarına negatif bir önyargı oluşturuyor (özellikle gece).
Bence sizin yaşadığınız durum bunun bir yansıması.

Bende bu vesile ile yaşadığım trajikomik bir olayı anlatayım, yaklaşık 1,5 yıl önce Ankara'dan Kırıkkale üniversite girişinde eski FD6 ile gece vakti ticarilerle birlikte bana da sağa geç dediler :)
Anlamlandırmadım ama bir sorun olmayacağına eminim çünkü evraklar tam, araç zaten stok hatta jantlarım bile 15 kapak jant :cool:
Neyse biri geldi direk arabanın etrafında döndü, bende camı açtım bekliyorum, benim camın önünde muhtemelen benden ruhsat kimlik isteyecekken başka bir arkadaşı çağırdı ve onun yanına gitti.
Bende 2 dk falan bekledim baktım gelen giden yok, bende başlarım bu işe diyerek yavaşça aracı hareket ettirdim, diğer araçlarla ilgilenenlerin bakışları arasında tam yola çıkmak üzereyken bana bakan adamla gözgöze geldik ve elimi kaldırıp selam verdim bastım gittim :LOL: Giderken de şimdi dur diye elini kaldırır, en azından gerçekten görmedim derim diye arkama bile bakmadım :D
Allah'tan birşey olmadı, belki gece karanlığından plakaya dikkat edemedi ama o şartlarda bile polis ihtarına uymamaktan plakaya cezayı çok kolay yazabiliyorlar maalesef.

Son düzenleme:
Aracınız
Ters bir anıma denk gelmesin tanımam polisi bile karokola davet edebilirim. Allah iyi niyetli insanlarla karsılastırsın bizleri cünkü öfke kontrolü konusunda kendime pek hakim olamıyorum bu konularda. Efendi işini yapanlara saygım sonsuz. Hatam varsa sukunetle ayrılırım elbet.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ters bir anıma denk gelmesin tanımam polisi bile karokola davet edebilirim. Allah iyi niyetli insanlarla karsılastırsın bizleri cünkü öfke kontrolü konusunda kendime pek hakim olamıyorum bu konularda. Efendi işini yapanlara saygım sonsuz. Hatam varsa sukunetle ayrılırım elbet.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun Hocam.
Buradaki sorun tüvden geçip trafikte cezai durumu olan şeyler.
Ya tüvden geçmeyecek yada geçtiyse trafikte sorun olmayacak.
Mesela yakın bir zamanda benide durdurdu arkadaşlar ve cam filmi olarak ön camda olmadığını görünce birşey demediler. Fakat body kit var birşeyler daha olsaydı yani birden ikiden fazla birşeyler olsaydı sorun olacağı, cezai işlem olacağı belliydi.
Tabiki bu durumda bile insiyatif kullanılabilirdi.

Bununla geçmiş olsun.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Belkide siz ordan geçerken sizin bilmediğiniz bir hata yapildi polisde farkli bir sekilde ceza kesdi. Ne biliyim aklima baska bisiy gelmedi

.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Trafik Kanunu'nda hersey acik ve net ise arkadasin dedigi gibi muayene istasyonundan nasil geciyor ? Eksik olan sey yonetenlerin kafasina gore davranmasi olabilir mi ? Yasaksa trafik icinde muayene istasyonu icinde yasak olmali diye dusunuyorum.
Ruhsata işlenmemiş bütün fiziksel değişikler yasak arkadaşlar. Ceza yazılmıyor olması iyi niyettir, yazılınca neden yazıldı deme şansımız yok. Trafik kanununda herşey açık ve net.

Ama bu olayda eksik birşeyler var sanki...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Geri