Trafik Cezasi ve Polis ile Tartışma

Aracınız
Trafik Kanunu'nda hersey acik ve net ise arkadasin dedigi gibi muayene istasyonundan nasil geciyor ? Eksik olan sey yonetenlerin kafasina gore davranmasi olabilir mi ? Yasaksa trafik icinde muayene istasyonu icinde yasak olmali diye dusunuyorum.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)
Bu konuda sana katılamayacağım.

Muayenede aracın trafikte tehlike arz etmemesi için temel önlemler alınıyor.

Trafik kanunu ise ülkerin politikalarıyla alakalı.

Örneğin araçlarımız rahatlıkla 200kmyi görebiliyor ama kanunla hız sınırları belirlenmiş. Muayenede bu araç neden 200 yapıyor diyemezler ama trafikte ceza yiyebilirsiniz :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun arkadaşım.benimde basima bi olay geldi. sağa cek dedi memur bey ön camı acmamla tırnağı ile ön camı yokladi ve cam filmini sök yoksa ceza yazacam dedi... bağırış cagiris sinirlendim yirttim filmi elinden ehliyeti aldım kaçtım...bu nedir, neyin çabasıdır, onumden giden doblo da kamyonda siyah duman çıkar ona bişey demezler bizim zevkimize el atarlar, cam filmi olsun modifiye olsun belli bir kriter gelmeli, ama polisler alayina ceza kesiyor, yazık bence..
Bemim ön camda son durum bu..
En açık renk american...IMG-20200218-WA0027.jpeg

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlginç bir olay, bende FB7 Black Edition var. Haliyle fabrikasyon body kit'li. Fabrikasyon diye geçse de sonradan yapılanlar ile hiç bir fark yok.
Böyle bir olay başıma gelse body kit'i nasıl açıklaycağız bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ceza tutanağı ne durumda bilmiyorum ama direk şikayet et, tek memur yazdı ise de zaten itirazla iptal edilir dava aç, geçmiş olsun

Aracınız
Arabanızın içine kimsenin elini sokturmayın. Ceza yazabilir ön cam için ama o tırnaklamaya kimsenin haddi değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam yetkisi oldumu dışarı çıkarıp arama bile yapabilir. Çok eski değil yakın zamana kadar Ankarada ne kadar cam filmli araç varsa durdurup hem ceza yazıldı hem tırnakla iz bırakılıp söktürülmesi sağlandı.
Şuan ön cam hariç diğer tamamı orta koyulukta oldumu birşey diyen yok. Ama dediğim gibi tamamen insiyatif durumu.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Olan oldu artık..
İzmitten karasuya gelene kadar 4 yerde çevirme vardı, 3.ye takıldık.
Eger ceza yazsaydı arac men edilecek vs bi dünya uğraş dur.....
En iyisimi çıkarayım dedim ön cam filmini de yoluma bakayım dedim...
Artık gına geldi yok radar yok PTS yok jandarma....
Onu bunu bırakın da bu egzoz muayene sahtekarlığı na bi el atsın devlet bence

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri