Trafik kazası yardım.

Bu ne arkadas gorunurde bi tampon hasari gorunuyor 22.000 tl nedir boyle bu arabalarin yan sanayi parcalari cikana kadar servis faturayi abartacak galiba bende fd6 var var iki kere stop lambasini kirdim 70 tl cikmasini almistim ayiptir yaa
Degistireyim sport modelini alayim diye dusunuyordum su faturayi ince 5 kez dusunuyor valla
Herkese iyi günler. Otoyolda ilerlerken köpeğe çarptım. Carptigimda yaklaşık 80 civarıydı sürat. Araç yürür durumda servise kocaeli haldiz a götürdüm ve bana 22.000 tl hasar masrafı çıkardılar. Kaskom var yaptıracağım ama bu kazada hava yastıkları açılmadı. Ve hava yastigi sensoru değişecek diye yazıyor. Kafama takılan hava yastığı neden açılmadı. Eğer bir ariza varsa hava yastiginda, benim nereye başvurmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Yani bu kadar hasara hava yastiginin açılması gerekmez miydi?Ekli dosyayı görüntüle 251638Ekli dosyayı görüntüle 251639Ekli dosyayı görüntüle 251640

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeş geçmiş olsun. Hemen hemen aynı parçaları yazmışlar. Standart tarife gibi
Ekli dosyayı görüntüle 251643

Burnum 10 cm dışarıda ve duruyorken otobüs jantını takıp parçaladı. otobüste sadece sağ ön çamurlukta çay bardağı ağzı kadar ufak göçük var ve polis tamamen benim kusurlu olduğum hakkında rapor tuttu. Çünkü aradan geliyorum.29.422,34 lira hasar çıkardı servis. Airbag sensörü ile ilgili sensör kilitlemiş onun için değişecek dendi bende açılmadan nasıl kilitledi arabanın airbagleri mi bozuk dediğimde tatmin edici cevap alamadım ve Honda genel merkeze airbagler çalışmıyor diye şikayette bulunacağımı söyledim. Çünkü 2019 model araç bu? Kaskom var ve dışarda orijinal parçalarla 12000 fiyat verildi. Yanda yolcu olmamasına rağmen emniyet kemeri boşalmasına (belt assy) 2330 lira sürücü kısmına 2670 lira yazmışlar. Ekli dosyayı görüntüle 251644

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 251643

Burnum 10 cm dışarıda ve duruyorken otobüs jantını takıp parçaladı. otobüste sadece sağ ön çamurlukta çay bardağı ağzı kadar ufak göçük var ve polis tamamen benim kusurlu olduğum hakkında rapor tuttu. Çünkü aradan geliyorum.29.422,34 lira hasar çıkardı servis. Airbag sensörü ile ilgili sensör kilitlemiş onun için değişecek dendi bende açılmadan nasıl kilitledi arabanın airbagleri mi bozuk dediğimde tatmin edici cevap alamadım ve Honda genel merkeze airbagler çalışmıyor diye şikayette bulunacağımı söyledim. Çünkü 2019 model araç bu? Kaskom var ve dışarda orijinal parçalarla 12000 fiyat verildi. Yanda yolcu olmamasına rağmen emniyet kemeri boşalmasına (belt assy) 2330 lira sürücü kısmına 2670 lira yazmışlar. Ekli dosyayı görüntüle 251644
4 litre antifriz 219 liymış öyle mi? Vayyy o...ç...ları.

Kimse kusura bakmasın, bu ülkede para kazanmak ne kadar kolaymış da şerefsizlikte tavan yapmak lazım.
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Tavşana kaç, tazıya tut!

Servis kendi menfaatine olarak mümkün olan her parçayı satmak ve işçilik eklemek ister.
Eksper ise sigorta şirketinin menfaatine mümkün olduğunca az ödeme yaptırmak için kimi kalemleri siler, kimi parça değişimlerini tamire çevirmeye çalışır.

Hasar kaydını ₺TL cinsinden küçük tutmaya çalışmak makul, ancak, satacağınız kişiden bu hasarı gizlemeyi düşünenlerin de beğenmediğimiz tiplerin aynısının laciverti olduğunu düşünüyorum.

Haklisiniz.. tamamen katiliyorum
Tavşana kaç, tazıya tut!

Servis kendi menfaatine olarak mümkün olan her parçayı satmak ve işçilik eklemek ister.
Eksper ise sigorta şirketinin menfaatine mümkün olduğunca az ödeme yaptırmak için kimi kalemleri siler, kimi parça değişimlerini tamire çevirmeye çalışır.

Hasar kaydını ₺TL cinsinden küçük tutmaya çalışmak makul, ancak, satacağınız kişiden bu hasarı gizlemeyi düşünenlerin de beğenmediğimiz tiplerin aynısının laciverti olduğunu düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Tavşana kaç, tazıya tut!

Saç ve kaputta problem yok sadece plastik tampon far sis farı ve üç beş sensöre 30000 kayıt çıkmaz. Satacağımız kişiden hasar saklamak derken neyi kastediyorsunuz acaba anlamadım. Dışarda adam aynı parçaları kullanıp 12000 liraya yapabilmekte. Sizce 30000 lik mi 12000 kik hasar mı aracı satarken daha lacivert olur?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Saç ve kaputta problem yok sadece plastik tampon far sis farı ve üç beş sensöre 30000 kayıt çıkmaz. Satacağımız kişiden hasar saklamak derken neyi kastediyorsunuz acaba anlamadım. Dışarda adam aynı parçaları kullanıp 12000 liraya yapabilmekte. Sizce 30000 lik mi 12000 kik hasar mı aracı satarken daha lacivert olur?

Bir arabayı yedek parçalarından yeniden yapmaya çalışırsanız belki iki katına mal olacaktır. Bu genel bir durum. O yüzden arabanın hasar maliyeti yüksek olur piyasaya göre. Bir de buna işçilik giydirilir. Hoş değil ama bize zorla satılan bir şey yok. Orijinal kalmanın, garantinin, kazaya karışmanın bedeli bu. Keşke fiyatlar böyle çok caydırıcı olmasa, mağdur olan müşterileri farklı arayışlara itmese, aklına bile getirmese.

Sorduğunuz iyi olmuş. Yazdıklarımı anlayamamış olan da, anlamazdan gelen de olabilir: Basit! Oluşan hasarın maliyeti ne çıkarsa çıksın, ister 30bin, ister 12 bin, ister 2bin bedelle düzeltilen, değişen, tamir gören aksamın, satıcı kişinin vicdanına ve helal süt hassasiyetine, moral/ahlak/etik değerlerine ve fren mekanizmalarına bağlı; etraftaki kimi kötü örneklerden ve yalancı, dolandırıcı tavırlardan bağımsız olarak alacak kişiye bildirilmesinden bahsediyorum. Velev ki konu hakkında haklı ve acı tecrübelerimiz yaşanmış olsa da...

İyiyi örnek alacağız, kötüyü değil. Hasarlı aracın bayilerde sıfır diye satılmalarını, ikinci elde ustanın temiz dediği aracın aslında pertten döndürülmüş olduğunu, 'doktordan temiz' denen aracın aslında galeri arabası olduğunu okuyup da şeytanın insana "alemin akıllı enayisi sen misin oğlum?" şeklinde yaklaşmasına rağmen.

Mutabık mıyız? Herkes kendi yoluna mı?

Geri