Trafikte çarpıp kaçtılar

neasy

0
Aracınız
Merhaba dostlar
Dün akşam Maltepe de ara sokağa girdiğimde gelen bir araç vardı. Sağlı sollu park edildiği için sağa çektim yol verdim. Sokağa girdiğimde araç duruyordu. Selektör yaptım ya gel ya ben geleyim diye. Aniden kalkış yaparak üstüme geldi. Sağa kaçabildiğim kadar kaçtım ama sol ön tekerden ve kapıdan vurdu ve hemen kaçtı. İnip hemen arkasından baktım ama plaka vs alamadım. Yandaki sitelerde kamera var ama plaka tam okunamıyor. A101in önünden döndü kaçtı. Tek umudum oranın kamerasının plaka okuması. Aracı altunizade ayışığına çektirdim.
Olay anında hemen polisi aradım. Ekip telefonla döndü. Gelirsem kaskon bozulur. Süreç değişti. 24 nisanda mahkemeye başvurun. Kaskonuzun avukatları o aracı bulur dedi. Yapmam gerekenleri söyledi. Aracın lastiğinden vurduğu için çamurlukta bir şey yok ama rot kırmış sanırım. Hareket edemedim. Başına böyle bir şey gelen var mıdır? Süreç nasıldır? Mahkeme vs. Süreci sonuçlanmadan aracım tamir edilir mi? Teşekkür ederim şimdiden. IMG_20190422_212321.jpegIMG_20190422_212315.jpeg

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun bence polise müracaatınızı yapın. sizde kendi çabanızla plakayı tespit etmeye çalışın. sadece A101 kamerasıyla kalmayın. kaçış güzergahında illaki başka kamera olacaktır. zarar büyük gibi. Bu arada marka model renk bilgisi verin ki polis şahsın aracını bulsun

neasy

0
Aracınız
Geçmiş olsun bence polise müracaatınızı yapın. sizde kendi çabanızla plakayı tespit etmeye çalışın. sadece A101 kamerasıyla kalmayın. kaçış güzergahında illaki başka kamera olacaktır. zarar büyük gibi. Bu arada marka model renk bilgisi verin ki polis şahsın aracını bulsun
Teşekkür ederim. Polisi anında aradım ama ne yazık ki olay yerine gelmediler. O an ki şokla insan düşünemiyor tabi ki. Şimdi diyorum gel tutanağı tut deseydim diye. Neyse nasip. Kaskomun bozulması umrumda değil. Yeter ki tutanak vs. istemeden yapsınlar aracımı. Çamurlukta bir şey yok. Sadece diğer aracın boyası çıkmış. Bugün gündüz gözüyle gidip bakacağım inş.

gündüz gözüyle daha netleştir. kapı değişecek gibi duruyor. kapının oturduğu menteşeler de zarar görmüş. teker de de problem var. yola tekerlerin basmasında kayma olmamasına özen gösterin .

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba dostlar
Dün akşam Maltepe de ara sokağa girdiğimde gelen bir araç vardı. Sağlı sollu park edildiği için sağa çektim yol verdim. Sokağa girdiğimde araç duruyordu. Selektör yaptım ya gel ya ben geleyim diye. Aniden kalkış yaparak üstüme geldi. Sağa kaçabildiğim kadar kaçtım ama sol ön tekerden ve kapıdan vurdu ve hemen kaçtı. İnip hemen arkasından baktım ama plaka vs alamadım. Yandaki sitelerde kamera var ama plaka tam okunamıyor. A101in önünden döndü kaçtı. Tek umudum oranın kamerasının plaka okuması. Aracı altunizade ayışığına çektirdim.
Olay anında hemen polisi aradım. Ekip telefonla döndü. Gelirsem kaskon bozulur. Süreç değişti. 24 nisanda mahkemeye başvurun. Kaskonuzun avukatları o aracı bulur dedi. Yapmam gerekenleri söyledi. Aracın lastiğinden vurduğu için çamurlukta bir şey yok ama rot kırmış sanırım. Hareket edemedim. Başına böyle bir şey gelen var mıdır? Süreç nasıldır? Mahkeme vs. Süreci sonuçlanmadan aracım tamir edilir mi? Teşekkür ederim şimdiden. Ekli dosyayı görüntüle 251965Ekli dosyayı görüntüle 251966

Çok geçmiş olsun arkadaşım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam geçmiş olsun. Kasko bozdurmayip ne yapacaksin ki? Gidip sanayii de mi yaptıracaksin arabayı? Tutanak tuttursan iyiymiş.

Aracınız
Geçmiş olsun. Bence trafik şube ve gereksiz bütün birimler lavedilmeli. Trafik şubenin görünen tek işi ceza kesmek galiba. Bu işide zaten fahri müfettişler yapabiliyor. Eee polise ne gerek var o zaman.

Zamanında bir olay benim başıma geldi. Evimin civarında arabaları parkettiğimiz bir alan var. O gün ilk defa gördüğüm bir araç öyle bir parketmişki 2,5 araçlık yer işgal durumda. Neyse bende tek boş yer olan o aracın yanına girdim. Ama araç yabancı olduğu için plakasını aldım. Neyse 1 2 saat sonra aşağı indim araç gitmiş ama benim sağ arka kapıyada öyle bir takmış ki sac yırtılmış ve yerde benim aracın lastiklerinde kayma izi var. Yani hızlıca vurmuş ve itelemiş. Hemen polisi aradım, vurup kaçtılar diye. Aradan 40dk geçti bekliyorum sonunda teşfif ettiler. Sözde trafiğe takılmışlar, ki küçük bir şehir. Olayı anlattım elimde plaka var dedim. İşin rengi değişti. Polis bana ückağıtçı muamelesi yapmaya başladı. Zaten hep öyle olur, bu daha önce olmuştur kesin anlaşmalıdır bu olay. Kafam attı o ara küfretmişim ama hatırlamıyorum. Bir 30dk kadar sonra bu araç çıktı geldi, bir agresif tavırla 20li yaşlarda bir genç indi, bana buraya araba koyamazsın dedi, zaten polisle gerilmişiz bunun yakasına yapıştım ama 2 polis çekiştiriyor beni bırakmıyorum çocuğu. Neyse polis ayırdı, ben sakinleştim biraz buna olay yeri terkten ceza kestiler. Polise etraftaki kameraları gösterdim, ne bileyim ben o kameraların oladuğu iş yerinin ortağının oğluymuş çocuk. Kamera kayıtlarını silerim hiç birşey çıkmaz burdan deyince ortam bir daha gerildi. Zaten iş yerinide tanıyorum aradım hemen, sağolsun polisten daha kısa sürede geldiler. Ertesi gün iş yerine konuşmaya gittiğimde eli yüzü mordu çocuğun ama ben yapmadım, babası iyice bir dövmüş çocuğu. Diyeceğim o ki polis molis hikaye. Bu tarz olaylara basit olay deyip peşine düşmüyorlar. Plakada versen, adamın eşgalinide versen zahmet edip ilgilenmiyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neasy

0
Aracınız
Servisten geliyorum. Yanlış anlaşılmış sanırım kaskodan yaptırmamak gibi bir niyetim yok. Neden yaptırıyoruz ki kaskoyu? Benimkisi işin peşine düşüp mağduriyetimi gidermek için yaptığım işlemler. Ulaşabilirsem değer kaybı vs. tazmin edebilmek.
Servis inceledi. Aracınızın mekanik aksamında da hasar olabilir dediler. Direksiyon kutusu vs. hasar aldıysa eğer 25-30 bin arası hasar çıkabilir dediler. Eksper sonrası belli olacak.
Aracım 2012 premium 83bin kmde. Zaten piyasası 65-70 arası. Yani pert için sınırda. Hayırlısı bakalım. Allah vekil...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@neasy Gelmiş geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Geri