Civic FC5 Ufak can sıkıcı bir Kaza...

Aracınız
Civic FC5 2019
Eksperin yakalayıp yakalamaması önemli değil. Boyasız göçük düzeltmeyi kafaya takacak adama arabayı satmazsınız olur biter. Ekspere götürmeden önce ne var ne yok söylenmeli.
İşini çok düzgün yapan göçük düzeltme yerleri var.
Örneğin Doğan Kabak ın tanıttığı
Bu yer . İyi iş çıkarıyorlar.

Mi A2 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Geçmiş olsun, cana birşey olmasın, Sıkmayın canınızı, Allah beterinden saklasın.
Amin hocam çok sağolun. Olan oldu artık aracı bıraktım pazar akşamı çamurluk 3/1 lik kısmı boyanacak 800 tl ye. Bunla gelsin bunla geçsin inşallah.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Geçmiş olsun, elden geldiğince sakin olmak lazım tabi. Tatsız vaziyetler. Allah tekrarını vermesin. Bir sebepten bunu verdi Allah size. Razı olmakta fayda var. Adil sonuçlanır inşaallah.
Kesinlikle tamda sizin dediğiniz gibi düşünüyorum demekki bireylerde birşey yaptım ki bu oldu. Razıyım hocam Rabbim candan birşey vermesin araba bu biri gider diğeri gelir. Kazada benim moralimi bozan karşı taraf oldu istemediğim ve hiç onaylamadığım bir iletişim oldu ... Oldu bitti buna şükür.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim Allah başka birşey vermesin diyorum bende. Sorun şurada toplum olarak artık hakkı değilde ne olursa olsun kendimizi haklı çıkarma çabasına düşüp ufak hesaplar yapıp kişisel ilişkileri kirletiyoruz. Kazayı yaptığım adam yani bana vuran adam polisi arıyorum dedi bi geldi adamın sigortacısı anlaşmalı servisin görevlisini göndermiş sen hani polisi arıyordun dedim senin sigortacından banane dedim orada bi canım sıkıldı benim polisi aradım polis geldi neyse tutatanaklara geçtik karşı taraf aracın sahibi gıkını çıkartmıyor sigortacısı tutanağı dolduruyor kazayı çiziyor çizdiği şekilde kavşağın ortasında dönerken ben üzerine kırıp ona vurmuşum gibi görünüyor halbuki kaza kavşağına en az 30 metre gerisinde oldu adam önündeki kırmızı konvoyundan çıkmak için sağa çıkarken bana vurdu diyorum adam hala aynını söylüyor en sonunda benim nevrim döndü sen kimsin kardeşim kaza olurken oradamıydın neye kime göre konuşuyorsun muhattabım değilsin burada araç sahibi var polis var çek git dükkanına arabasını getirsin yap sen tutanağa karışma dedim adam kalktı ileri geri konuştu ayarımı bozma benim sen göreceksin vs vs.. Derken artık film koptu bende adamı yakaladım vuramadım polis girdi araya onu gönderdiler tutanak en sonunda polis tarafından bizzat tutuldu araçların hasar konumuna göre ve benim anlattığım şekilde tutuldu. Çektim gittim servise 10 dk sonra adam peşimden geldi anlaşalım diye. Dedim benim bunca zamanımı çalıp getirdiğin insan müsvettesi ile muhattap edeceğine bunu en baştan söyleseydin neyin azalırdı? Anlaşmayacam falan dedim ama sonunda yine olan bana olacaktı haklıyım ama hasar kaydı benim aracıma geçecekti. Maksimum 1000 liralık hasar olacaktı 4-5 bin tl tramer . yarısını ödemek şartıyla anlaştık. Ama güvenmiyorum bakalım ne olacak. Ben hep haklılığımı değil haklı olanı savundum hep bu yaşıma kadar hep insanları kırmayayım ölümlü dünya ahını almayayım diye üslubuma da tavrıma da tartışmalarda dahi dikkat eden birisiyim ama haksızlık asla kabullenemediğim tek şey. Sen sağ sinyalini yak bağıra bağıra şeridinden çıkıp sağdaki arabaya vur sonra sen bana vurdun de... Hiç mi Allah korkusu olmaz bi insanın... Velhasıl arkadaşlar gözüm gibi sakındığım aracıma ve bana bugün olan bu. Sözde arabamı bakıma götürdüm canımı sıktım geri geldim..

Bu yazının detaylarını yeni okudum, uzatmadan tek diyeceğim o sigortacının Allah cezasını versin :mad:
Sizin adınıza da çok üzüldüm, tekrar çok geçmiş olsun.

FD6mı sattığımdan beri hep gözucuyla yeni araba arayışındayım ancak sadece bu foruma yansıyan olaylar bile sıfır araba alma konusundaki düşüncemin yanlış olduğunu ortaya koyuyor. @sahiner1985 hocamın vur-kaç olayı sonrası sizin vakanız artık düşüncemi netleştirmeme vesile oldu :)

Kendime bol değişenli-kazalı ama iyi toplanmış ve kondisyonu iyi, uygun fiyatlı bir FD6 veya FK2 bakmaya başlayayım. O araçlarda 200bin km.altında pek bulunmuyor ama en azından hedef araç kitlem belli olmuş olur.

Son düzenleme:
Aracınız
Böyle insanlara acımayacaksınız, benım de arabama 2 kere carptılar bırınde sanıyeler once bagırsamda durduramadım ıkıncısınde arabanın arkasında arkadasla yemek yerken az daha tamponu alıp goturen arabaya elımle vurarak durdurdum sadece tamponun boya tozunu alarak kurtardım. Ben her zaman trafıktekı dıger arabaları takıp ederım onları kullanmaya calısırım altımdakı zaten benım kontrolümde. Boyle insanlara acımayacaksınız. Benımde 200 lira param gitmisti verdigi hasardan dolayı. İyi niyetımden tutanak bile tutmamıstım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Bu yazının detaylarını yeni okudum, uzatmadan tek diyeceğim o sigortacının Allah cezasını versin :mad:
Sizin adınıza da çok üzüldüm, tekrar çok geçmiş olsun.

FD6mı sattığımdan beri hep gözucuyla yeni araba arayışındayım ancak sadece bu foruma yansıyan olaylar bile bu düşüncemin yanlış olduğunu koyuyor. @sahiner1985 hocamın vur-kaç olayı sonrası sizin vakanızartık düşüncemi netleştirmeme vesile oldu :)

Kendime bol değişenli-kazalı ama iyi toplanmış ve kondisyonu iyi, uygun fiyatlı bir FD6 veya FK2 bakmaya başlayayım. O araçlarda 200bin km.altında pek bulunmuyor ama en azından hedef araç kitlem belli olmuş olur.
Kaza değilde kazayı yaptığınız insanlar emiin ol daha fazla canınızı sıkıyor . iyi niyetli insanlarla karşılaşmak önemli olan.

Ugr60

0
Aracınız
Civic FB7 2013
@Ugr60 bey,çok geçmiş olsun,bende Çorum'luyum ve Çorum'da ikamet ediyorum.Keşke bu kaza hiç yaşanmasaydı.Yaşadığınız olayı tahmin edebiliyorum,kötü bir anı olmuş maalesef.Keşke elimden bir şey gelse ama maalesef şu an bir şey diyemiyorum.

Bu arada Toyota Corollayı kötüleyen yorumlara katılmıyorum,yıllardır, aynı anda hem Toyota hem Honda kullanıcısı olarak burada anlamsız yorumlar yapılıyor,hiçbir araba ve hiçbir sürücü birbiri ile aynı değildir.Her insanın şahsiyeti,her bir aracın kendine has yapısı ve kullanım şekli vardır.Buradan marka-model kötülemek kimseye bir şey katmaz.Aynı anda hem ToyotaClubTurkey hemde Civictr'yi takip ediyorum,(2006 dizel corolla ve 2013 civic sahibiyim).İki aracında birbirinden farklı birçok özelliği,güzelliği ve bir o kadar da sıkıntılı olduğu durumları var. Burada bilgi alışverişinde bulunup,faydalı şeyler öğrenip paylaşarak, birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, Özellikle aşağıdaki yorum ayrıca can sıkıcı,bunlara hiç gerek yok,hele hele genelleme yapmaya kalkmak çok daha yanlış,kişiler kendi hatalarından sorumludur.

Yolculuklarda toyotacılardan uzak durmak gerek. Saçma sapan bi araç kullanma şekilleri var. Çok öok geçmiş olsun. Nazardır. Canınız sağolsun.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri