Uzun Yolda hararet problemi

Aracınız
Civic ES7 2002
Selamlar Dostlar Öncelikle destek veren vermeyen herkese teşekkür ederek Başıma aldım belayı hem sizlerle paylaşmak hem de Fikir alışverişi yapmak isterim bir buçuk ay önce 2002 model Civic alarak aranıza katıldım daha önce forumda başka bir bölümde Arka kamberler iptali ile ilgili bir paylaşımım olmuştu onu bir şekilde hallettik Asıl sıkıntılı kolu bu Uzun Yolda hararet problemi ayram öncesi İstanbul yolunda Düzce'de kaldım araba hararet yaptı geceyarısı tanıdık ustaları kaldırdık radyatör kapağından dır dediler orjinal 1.1 Bar radyatör kapağı bulduk parçacı açtırdık taktık çıktık yola ir süre gittikten sonra İzmit'te hararet yine yükseldi baktık gitmeyecek �zmit Honda servisi çektik baktılar ettiler termostatı söktüler Böylece gider memleketine dönderdiler oradan Karabük'e aracı getirdim buradaki Ustalar 1/2 kontrolden sonra conta yanık dediler Velhasıl üst kapak açıldı taşlandı conta yenilendi triger seti devirdaim termostat yenilendi motor içi temizlendi radyatör temizlendi radyatör kurtarmadı içip asla dolmuştu yeni radyatör aldık taktık ancak Uzun Yolda hararet problemi devam ediyor şehir içinde tık yok Her şey normal ancak uzun yola çıkınca 50 60 kilometre sonra hararet yavaş yavaş yükselmeye başlıyor en son Bugün artık canıma tak etti şahsım öğretmenim okulun önüne aracı park ettim derse girdim çıktım bir baktım ki bugün koyduğumuz antifiriz olduğu gibi caddede halı gibi sermiş iz çekici çağırdık indirdik Sanayi hondadan anladığını düşündüğümüz bir ustaya götürdük üstten suyu koyuyoruz alttan şelale gibi Çağıl Çağıl akıyor manifoldu vesair söktüler devirdaim a giden metal bir boru var Resmini birazdan paylaşacağım onda çürüme var hem devirdaime giren bölümde hem de termosta da giren bölümde Sanırım uzun yolda hararet probleminin en başlıca nedeni o Çünkü Borunun içi pastan 1/4 oranında tıkanmış su geçişi diğeri debisi otomatikman düşüyor Sanırım uzun yolda Bu nedenle yetiştiremiyor du araç devir daim mi parçanın siparişini verdim iki gün içinde takılacak sorun çözülürse sizlerle Buradan paylaşırım başına gelen olursa bilgisi olsun aracı aldığımdan bu yana 8500 TL bakım için harcadım canıma tak etti bununla da çözülmezse artık 10 liralık benzinle ben kendim çözeceğim bu konu hakkında forumların hepsini gözden geçirdim hemen hemen önerilerin hepsini denedim ilanihaye çözüm bulamadık bundan sonra da çözüm olmazsa yapacak bir şey kalmadı konu hakkında Fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim Herkese Selametle saygılarIMG-20190610-WA0004.jpeg

S

Silinen üye 20336

Guest
Selamlar Dostlar Öncelikle destek veren vermeyen herkese teşekkür ederek Başıma aldım belayı hem sizlerle paylaşmak hem de Fikir alışverişi yapmak isterim bir buçuk ay önce 2002 model Civic alarak aranıza katıldım daha önce forumda başka bir bölümde Arka kamberler iptali ile ilgili bir paylaşımım olmuştu onu bir şekilde hallettik Asıl sıkıntılı kolu bu Uzun Yolda hararet problemi ayram öncesi İstanbul yolunda Düzce'de kaldım araba hararet yaptı geceyarısı tanıdık ustaları kaldırdık radyatör kapağından dır dediler orjinal 1.1 Bar radyatör kapağı bulduk parçacı açtırdık taktık çıktık yola ir süre gittikten sonra İzmit'te hararet yine yükseldi baktık gitmeyecek �zmit Honda servisi çektik baktılar ettiler termostatı söktüler Böylece gider memleketine dönderdiler oradan Karabük'e aracı getirdim buradaki Ustalar 1/2 kontrolden sonra conta yanık dediler Velhasıl üst kapak açıldı taşlandı conta yenilendi triger seti devirdaim termostat yenilendi motor içi temizlendi radyatör temizlendi radyatör kurtarmadı içip asla dolmuştu yeni radyatör aldık taktık ancak Uzun Yolda hararet problemi devam ediyor şehir içinde tık yok Her şey normal ancak uzun yola çıkınca 50 60 kilometre sonra hararet yavaş yavaş yükselmeye başlıyor en son Bugün artık canıma tak etti şahsım öğretmenim okulun önüne aracı park ettim derse girdim çıktım bir baktım ki bugün koyduğumuz antifiriz olduğu gibi caddede halı gibi sermiş iz çekici çağırdık indirdik Sanayi hondadan anladığını düşündüğümüz bir ustaya götürdük üstten suyu koyuyoruz alttan şelale gibi Çağıl Çağıl akıyor manifoldu vesair söktüler devirdaim a giden metal bir boru var Resmini birazdan paylaşacağım onda çürüme var hem devirdaime giren bölümde hem de termosta da giren bölümde Sanırım uzun yolda hararet probleminin en başlıca nedeni o Çünkü Borunun içi pastan 1/4 oranında tıkanmış su geçişi diğeri debisi otomatikman düşüyor Sanırım uzun yolda Bu nedenle yetiştiremiyor du araç devir daim mi parçanın siparişini verdim iki gün içinde takılacak sorun çözülürse sizlerle Buradan paylaşırım başına gelen olursa bilgisi olsun aracı aldığımdan bu yana 8500 TL bakım için harcadım canıma tak etti bununla da çözülmezse artık 10 liralık benzinle ben kendim çözeceğim bu konu hakkında forumların hepsini gözden geçirdim hemen hemen önerilerin hepsini denedim ilanihaye çözüm bulamadık bundan sonra da çözüm olmazsa yapacak bir şey kalmadı konu hakkında Fikri olan olursa paylaşırsa sevinirim Herkese Selametle saygılarEkli dosyayı görüntüle 252894
Öncelikle gelmiş geçmiş olsun...
Soğutma suyunun bütün güzergahı kontrol edildiyse geriye bir kaçak kalmamış olmalı.

İnşaALLAH bu son onarımla birlikte problem ortadan kalkar ve aracınıza keyifle binebilirsiniz...

O kadar masraf edilmişken V kayışının durumunu da kontrol ettirin ve eskimişse yenisini taktırın??

Canınız sağ olsun. Can sağlığı hepsinden mühim. Tekrar geçmiş olsun...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok geçmiş olsun. Problemi tam bulamayınca çok daha can sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor. Genel olarak yapılacak her şeyi deneme yanılma yöntemi ile yapmışlar. İnşâallah başka bir şey çıkmaz.
Size önerim bir Honda ustası bulup takip etmek.
Parça geldiğinde usta ile yüksek devir yol test yapın. Bazen borularda çatlama oluyor. Fazla basınçta su kaçırmaya başlıyor. Su iz yapmıyor hatta kırmızı antifiriz olunca kaçan yer iz yapar. Hemen yedek depoya su koymayın. Eksilme olur ise direk farkedersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2002
Öncelikle gelmiş geçmiş olsun...
Soğutma suyunun bütün güzergahı kontrol edildiyse geriye bir kaçak kalmamış olmalı.

İnşaALLAH bu son onarımla birlikte problem ortadan kalkar ve aracınıza keyifle binebilirsiniz...

O kadar masraf edilmişken V kayışının durumunu da kontrol ettirin ve eskimişse yenisini taktırın??

Canınız sağ olsun. Can sağlığı hepsinden mühim. Tekrar geçmiş olsun...
Iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim v kayışı triger ile beraber değiştirdik hocam �nşallah bunlar çözüm ulaşacağız bakalım başına gelen olursa Forum'da en azından dikkate alırlar diye paylaştım teşekkürler

Aracınız
Civic ES7 2002
Çok geçmiş olsun. Problemi tam bulamayınca çok daha can sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor. Genel olarak yapılacak her şeyi deneme yanılma yöntemi ile yapmışlar. İnşâallah başka bir şey çıkmaz.
Size önerim bir Honda ustası bulup takip etmek.
Parça geldiğinde usta ile yüksek devir yol test yapın. Bazen borularda çatlama oluyor. Fazla basınçta su kaçırmaya başlıyor. Su iz yapmıyor hatta kırmızı antifiriz olunca kaçan yer iz yapar. Hemen yedek depoya su koymayın. Eksilme olur ise direk farkedersiniz.

Teşekkür ederim sayın hocam ben Karabük'te yaşıyorum burada Maalesef bu Honda ustasıdır iyi anlar diyebileceğimiz isim yapmış Honda konusunda Usta yok rtık burada çözülmezse forumlarda İstanbul'dan Şeref ustayı çok met etmişler arabayı gerekirse çekici de alıp oraya götüreceğim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Abrek Geçmiş olsun umarım sorununuz parça değişimi ile çözülmüş olur, paylaşım için teşekkürler.

Aracınız
Civic ES7 2002
@Abrek Geçmiş olsun umarım sorununuz parça değişimi ile çözülmüş olur, paylaşım için teşekkürler.
[/QUOTE tesekkur ederim üstadım parça kargoda bekliyoruz neticeyi buradan paylasirim En azından başına gelen olursa buradaki Ustalar gibi dene yanıl dene yanıl milyarlarca atmasınlar kimseye

Aracınız
Civic ES7 2002
Değerli forumdaşlar ilgili parça geldi J şeklinde bir boru bir ucu olmadı tornada işlem yaptırdık taktık Ancak bu defa da bir nokta bir Barlık kapakla kullandığımızda araçta ciddi bir basınç oluyor tahliyeden atmıyor ancak 8-10 kilometre kullanıldığında radyatör hortumları taş gibi oluyor benim üst kapak silindi conta yenilendi acaba 09 bar kapağımı dönmem gerekiyor Bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim hararet yükselmesi yok o problemi çözümledik gibi Gerçi en uzun yol yapmadık ama basınç olayı motor ustasının da dikkatini çekti şu an üzerinde 1.1 bar orijinal kapak var üst kapak silindiği için 09 ara dönmem mi gerekiyor konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim Herkese iyi forum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değerli forumdaşlar ilgili parça geldi J şeklinde bir boru bir ucu olmadı tornada işlem yaptırdık taktık Ancak bu defa da bir nokta bir Barlık kapakla kullandığımızda araçta ciddi bir basınç oluyor tahliyeden atmıyor ancak 8-10 kilometre kullanıldığında radyatör hortumları taş gibi oluyor benim üst kapak silindi conta yenilendi acaba 09 bar kapağımı dönmem gerekiyor Bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim hararet yükselmesi yok o problemi çözümledik gibi Gerçi en uzun yol yapmadık ama basınç olayı motor ustasının da dikkatini çekti şu an üzerinde 1.1 bar orijinal kapak var üst kapak silindiği için 09 ara dönmem mi gerekiyor konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim Herkese iyi forum
Bende orjinal 1.1 var. Hiçbir problemim yok. Aracı sıkıştırma sonucu basınç artar. Daha sakin sürmede böyle asla olmamalı. Sizin su rahat dönmüyor gibime geldi. Biryerlerde tıkanıklık mı var acaba.

Aracınız
Civic ES7 2002
Bende orjinal 1.1 var. Hiçbir problemim yok. Aracı sıkıştırma sonucu basınç artar. Daha sakin sürmede böyle asla olmamalı. Sizin su rahat dönmüyor gibime geldi. Biryerlerde tıkanıklık mı var acaba.

Hocam tıkanıklık ile ilgili bütün bir malzemesi vermiş onunla motoru temizlettim zaten bu söylediğimiz devirdaim borusunun patlaması Ondan sonra oldum boruyu su ile kullandıkları için çürümüş temizlik antifiriz koyduk sonra boru Sizlere ömür üzerinde Ben aracı aldığımda 0.9 bar kapak vardı zaten conta yanma olayı da bu kapakla gerçekleşti şu an contayi yaptırdık 1.1 var kapak taktık şu anda hortumlarda belirgin bir sertleşme var hem alt hem üst olsun da radyatör kapağını açtığımızda ise ciddi bir basınç oluyor falanfan açtıktan sonra yani Fan açtıktan sonra yani fan açıyor duruyor radyatör kapağını açtığımızda bildiğin soğutma sıvısı dışarıya püskürüyor Deneme amaçlı 0.9 bar kapak taktım sanayiden eve geldim arabayı park ettim Baktım üst hortum yumuşak acaba 0.9 mu kullanmalıyım zararı olur mu uzun solukta

Geri