Uzun Yolda hararet problemi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sizin araç daha tam randımanlı değil. Takip edin. Kapaktan süpeleniyorsanız birde öyle deneyin. Soğuk su hattına çözücü madde koymayı pek öneren görmedim. Sistemde hava varmı? Sabah su seviyesinede bir bakın. Elm 327'niz var ise su sıcaklığınıda takip edebilirsiniz. 97 derecede fan devreye girmeli.
Hocam tıkanıklık ile ilgili bütün bir malzemesi vermiş onunla motoru temizlettim zaten bu söylediğimiz devirdaim borusunun patlaması Ondan sonra oldum boruyu su ile kullandıkları için çürümüş temizlik antifiriz koyduk sonra boru Sizlere ömür üzerinde Ben aracı aldığımda 0.9 bar kapak vardı zaten conta yanma olayı da bu kapakla gerçekleşti şu an contayi yaptırdık 1.1 var kapak taktık şu anda hortumlarda belirgin bir sertleşme var hem alt hem üst olsun da radyatör kapağını açtığımızda ise ciddi bir basınç oluyor falanfan açtıktan sonra yani Fan açtıktan sonra yani fan açıyor duruyor radyatör kapağını açtığımızda bildiğin soğutma sıvısı dışarıya püskürüyor Deneme amaçlı 0.9 bar kapak taktım sanayiden eve geldim arabayı park ettim Baktım üst hortum yumuşak acaba 0.9 mu kullanmalıyım zararı olur mu uzun solukta

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic ES7 2002
Sizin araç daha tam randımanlı değil. Takip edin. Kapaktan süpeleniyorsanız birde öyle deneyin. Soğuk su hattına çözücü madde koymayı pek öneren görmedim. Sistemde hava varmı? Sabah su seviyesinede bir bakın. Elm 327'niz var ise su sıcaklığınıda takip edebilirsiniz. 97 derecede fan devreye girmeli.

Değerli Ustam görüş ve öneriniz için teşekkür ederim kapağı 1.1 Barla tekrar değiştirdik ancak hortumlarda yine sertleşme ve basınç problemi mevcut wurtun conta yanık test aparatı ile test yaptırdım Usta conta yanık dedi Daha yeni takılan conta kafayı yiyeceğim anlayan bilen varsa çok memnun olurum Bu basınç problemi konusunda. fan açmadan bildiğin üst ve alt hortum taş gibi oluyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değerli Ustam görüş ve öneriniz için teşekkür ederim kapağı 1.1 Barla tekrar değiştirdik ancak hortumlarda yine sertleşme ve basınç problemi mevcut wurtun conta yanık test aparatı ile test yaptırdım Usta conta yanık dedi Daha yeni takılan conta kafayı yiyeceğim anlayan bilen varsa çok memnun olurum Bu basınç problemi konusunda. fan açmadan bildiğin üst ve alt hortum taş gibi oluyor
Conta ile bir sıkıntı var ise bu işi yapan usta ile görüşülmeli.

Conta yanık ise silindir içindeki hava sisteme karışır basınç artışı gözlenir. Sabah radyatör kapağını açtığınızda boloncuklar çıkar.
Su ise slindir bloğuna girer motor dengesizleşir. Sabah ilk çalıştırmada zorlanır. İlk çalışma anında aptallaşır. Belli süre sonra kendine gelir.

Bir sıkıntı var bu açık ve net!

Birde aracınız lpgli ise regülatörde gaz kaçağı varsa soğutma suyuna karışır. Sistemdeki suyun sıcaklığını arttırır. Conta yanmasına sebep olabilir, basınç artışı yapabilir.

Aracınıza hakim bir usta bakmalı. Sistem bütün olarak gözden geçirilmeli. Hiçbir şey atlanmamalı. Yapılanlar tek tek yazılmalı. Problemeler elenerek test edilmeli. Birde buna işcilik hataları girer ise vay halimize. En sıkıntılı vakada bu zaten. Olay yılan hikayesine dönüyor.
Sabırlı olun tecrübeli bir usta ile kafa kafaya verip çözmeye çalışın. İnşâallah en kısa sürede çözersiniz. Neler hissettiğinizi çok iyi anlıyorum.

Aracınız
Civic ES7 2002
Değerli forumdaşlar aracı iade etmek için aldığım kişi ile uzun münakaşa halı ve kırıcı bir görüşmenin sonunda aracın tekrar motor ustasına getirilmesine karar verildi Bu arada da başka bir ustaya da baktırdım iş döndü dolaştı üst kapakta çatlak olayına geldi üst kapak çatlağı kaynakla tutar diyorlar Bolu'da yapan bir usta varmış üst kapağı dikiş atıyormuş çıkma Kapak mı yoksa bu tamir yolumu Sizce uygun olur artık para harcamaktan cepde metalik kalmadı ustalar

Aracınız
Önceki sahipleri antifiriz yerine çeşme suyu ya da içme suyu koydugu için butun her yeri mahvetmis. Size tavsiyem, orijinal yedek parça kullanmanız ve öyle sanayide kaynakla filan ugrasmasinlar bosuna, bana kalırsa üst kapagi bile boşuna açtılar yazık günah. Honda motorlari çok saglamdir ama bakıldığı muthedce. Yağ su ve Yakit bir motor için hayati sivilardir. Çok dikkat edilmesi gerekir. Şu harcadiginiz parayla emin olun orijinal parcalar ile eski haline gelirdi hatta çok daha iyi olurdu. Geçmiş olsun... Eğer araciniz hararet artirirsa hemen kalorifer sistemini calistirin biraz rahatlatacaktir ve dusurecektir. O motoru keşke hiç actirmasaydiniz, neyse bunlar hep tecrübe iste..

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Abrek Bence düzgün çıkma üst kapak daha mantıklı.

Değerli forumdaşlar aracı iade etmek için aldığım kişi ile uzun münakaşa halı ve kırıcı bir görüşmenin sonunda aracın tekrar motor ustasına getirilmesine karar verildi Bu arada da başka bir ustaya da baktırdım iş döndü dolaştı üst kapakta çatlak olayına geldi üst kapak çatlağı kaynakla tutar diyorlar Bolu'da yapan bir usta varmış üst kapağı dikiş atıyormuş çıkma Kapak mı yoksa bu tamir yolumu Sizce uygun olur artık para harcamaktan cepde metalik kalmadı ustalar

Hocam bende karabükteyim. Bahsettiğiniz gibi karabükteki ustalar tofaş ustası malesef. Bence bu işe biraz vakit ayırıp aracı ankaraya kadar götürün. Ben burda sadece yağ bakımlarını yaptırıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Motor ustalarindan uzak durun, çekin yetkili servise ya da İstanbul'a yavaş yavaş gelin sıkıştırmadan. İyice soğutucular arabadan bu sefer başka yerden problem çıkar.

Aracınız
Civic ES7 2002
Önceki sahipleri antifiriz yerine çeşme suyu ya da içme suyu koydugu için butun her yeri mahvetmis. Size tavsiyem, orijinal yedek parça kullanmanız ve öyle sanayide kaynakla filan ugrasmasinlar bosuna, bana kalırsa üst kapagi bile boşuna açtılar yazık günah. Honda motorlari çok saglamdir ama bakıldığı muthedce. Yağ su ve Yakit bir motor için hayati sivilardir. Çok dikkat edilmesi gerekir. Şu harcadiginiz parayla emin olun orijinal parcalar ile eski haline gelirdi hatta çok daha iyi olurdu. Geçmiş olsun... Eğer araciniz hararet artirirsa hemen kalorifer sistemini calistirin biraz rahatlatacaktir ve dusurecektir. O motoru keşke hiç actirmasaydiniz, neyse bunlar hep tecrübe iste..

Değerli Forum daşım Aynen dediğiniz gibi Benden önceki sahibi full su ile binmiş arabada antifiriz yoktu Hatta o kadar ki radyatör peteği çamurdan tıkanmıştı radyatör peteğini değiştirdim triger devirdaim termostat tüm ısı müşürleri üst kapak contası motor blok conta VTEC contası Kartel contası ön Krank keçesi komple değişti Bir de devirdaim borusu var J şeklinde metal bir boru o ve termostat da değişti Bunun dışında su ile kullanımda problem blok içerisinde olabilir mi bilmiyorum ama başka ile ve ustaya maalesef götüremiyorum aldığım kişi bu Usta ile çalışıyormuş tekrar ona yaptıracak İnşallah bu defa kurtarır

Aracınız
Civic ES7 2002
Hocam bende karabükteyim. Bahsettiğiniz gibi karabükteki ustalar tofaş ustası malesef. Bence bu işe biraz vakit ayırıp aracı ankaraya kadar götürün. Ben burda sadece yağ bakımlarını yaptırıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ankara'ya ya da İstanbul'a Şeref ustaya götürmeyi düşündüm ancak arabayı aldığım kişi ana masraflarını bu defa karşılayacağını taahhüt etti ve ustası burada Kemal oyman Sanayi Sitesi'nde imiş harcayacak para kalmadı için kabul etmek zorunda kaldım Ama dediğiniz gibi burada hondadan anlayan kimse yok deneme yanılma yoluyla bana toplamda 11000 lira lira para harca attılar

Geri