V Kayış sonrası ses gelmesi

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba;
2015 Model fb7 kasa aracımın D ve R viteslerinde tırrrrr sesi gelmesinden dolayı V Kayışı Dayco 6PK 2090 ile değiştirdim. Çok şükür tırrrr sesi gitti. 1-2 hafta o şekilde bindim gayet güzeldi. Daha sonra antifiriz derece ölçümü yaptırdım sonra dikkat ettim resimde görülen sarı işaretli yerden ama hangisinden bilmiyorum ses gelmeye başladı. İçeriden bile sabahları duyuluyor. Başına gelen var mı? Hangisi en çok sorun oluşturuyor. Sanki bana ses büyük sarı işaretliden kasnak bilyasından gibi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• civic 2015.jpg
    civic 2015.jpg
    118.9 KB · Görüntüleme: 121

Turbey

0
Aracınız
Bende v kayısı ve sol en baştaki bilyayi degistirdim ...benimde ordan ciiizzzz diye ses yapıyordu...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba;
2015 Model fb7 kasa aracımın D ve R viteslerinde tırrrrr sesi gelmesinden dolayı V Kayışı Dayco 6PK 2090 ile değiştirdim. Çok şükür tırrrr sesi gitti. 1-2 hafta o şekilde bindim gayet güzeldi. Daha sonra antifiriz derece ölçümü yaptırdım sonra dikkat ettim resimde görülen sarı işaretli yerden ama hangisinden bilmiyorum ses gelmeye başladı. İçeriden bile sabahları duyuluyor. Başına gelen var mı? Hangisi en çok sorun oluşturuyor. Sanki bana ses büyük sarı işaretliden kasnak bilyasından gibi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
O parça ustaların avare bilyası dedikleri kanallı kayış rulmanıdır, zamanla yağsız kalan rulman ses yapabilir. FD6larda gergi ile birlikte değiştirilmesi tavsiye ediliyordu ama FB7lerde pek değiştiren yok diyebilirim.
FB7ye uyumlu hangi parçalar var bir araştırayım :unsure:

Ekli dosyalar

• 1614093404136.png
    1614093404136.png
    372.1 KB · Görüntüleme: 80
Aracınız
Civic FB7 2012
O parça ustaların avare bilyası dedikleri kanallı kayış rulmanıdır, zamanla yağsız kalan rulman ses yapabilir. FD6larda gergi ile birlikte değiştirilmesi tavsiye ediliyordu ama FB7lerde pek değiştiren yok diyebilirim.
FB7ye uyumlu hangi parçalar var bir araştırayım :unsure:
Hocam ben gergi kütüğü ve kayışı değiştirirken usta avare bilyasını da kontrol edip değiştirmişti.

Aracınız
Bu bilyayi sanayide çok zor buldum ...servise sordum sipariş versek 3 ay sonra gelir gelir demişti...neye ugradigimi sasirdim

Sikinti olmaz ama siparis verin siz genede gelince degistirirsiniz orijinal kayis ve parcalar en sorunsuz ve ekonomik yoldur aslinda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu bilyayi sanayide çok zor buldum ...servise sordum sipariş versek 3 ay sonra gelir gelir demişti...neye ugradigimi sasirdim
Hocam aslında rulmanın pek bir özelliği yok, rulmancılarda ölçülere göre her rulman mevcuttur ancak pek bozulan ve değiştirilen bir parça olmadığı için hazır stoklarda yoktur.
Servis kısmında ise enteresan şekilde FB7ler için servisler nerdeyse hiç parça stoklamıyor, FB7ler sanki rutin bakım dışında hiç servislere uğramıyor ?
En basidinden zamanla içten aşınmıştır diye viraj demir lastiklerini servislere sorduğumda ellerinde parça olmadığını, aşınsa bile pek ses yapmadığı için kimsenin değiştirmediğini, istersem sipariş geçmem sonrasında ortalama 1 haftaya ellerine geçeceğini söylediler.

Turbey

0
Aracınız
Aynen Hamid bey o rulmanı çok aradım fd6 için olanı var bizimkilerin kayistaki diş sayısı farklı olduğu için bulunmuyor dediler

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba aracımın avare bilyası ve gergi rulmanını söktüm rulmanlarını temizledim. Gres yağı ile de yağladım ancak ses halen devam ediyor tak tak sesi sanki bişey vuruyor gibi videoda belli oluyor

Geri