V Kayış sonrası ses gelmesi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ses halen devam ediyor.... Çözümü yokmu arkadaşlar....
Sesi dinledim, sanki kayış gergisinin hafif vurma sesi gibi geldi bana ama çok düşük bir tonda.
Bence aracın gidişi ile ilgili bir sorun oluşturmuyorsa bence bu şekilde kullanmaya devam edin. Eğer arıza önemli ise ses daha da artarak kendini iyice belli edecektir.
Maalesef Honda'lar yalıtım konusunda pek iyi değiller ve bu şekilde ufak sesler bile kabinde hissedilebiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ses halen devam ediyor.... Çözümü yokmu arkadaşlar....
Hocam merhaba, kayış değiştirdikten sonra aynı ses bende de var. Bayağı bir çözüm aradım ama üstteki arkadaşın dediği gibi yapmaya karar verdim en sonunda.
Bekleyeceğim bakalım ne olacak, bu arada zaman geçtikçe ses azalmaya başladı bende bilginiz olsun.

Ad Soyad
Reşat öznacar
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba aracımın avare bilyası ve gergi rulmanını söktüm rulmanlarını temizledim. Gres yağı ile de yağladım ancak ses halen devam ediyor tak tak sesi sanki bişey vuruyor gibi videoda belli oluyor
Çözüm buldunuz mu bende fd6 var gergi kütüğü ve kayışı değiştik ten sonra bu ses araçta oluşmaya başladı?

Çözüm buldunuz mu bende fd6 var gergi kütüğü ve kayışı değiştik ten sonra bu ses araçta oluşmaya başladı?
Orjinal kayış değil taktığın ben fc5 ime aynı kayışı taktım buna benzer ses geldi video dan net Alınmıyor ses de çünkü gittim Servisten Orjinal kayış aldım taktık ses vs kalmadı orjinali ni almasan bile bi öğren 6PK kaç diye kodunu servise o kayışı bul tak ama o kayış da Servisler harici yok diye biliyorum

Sorunun kayış senin %80 kuru bi gıcırdama sesi geliyorsa

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Reşat öznacar
Aracınız
Civic FD6 2011
Orjinal kayış değil taktığın ben fc5 ime aynı kayışı taktım buna benzer ses geldi video dan net Alınmıyor ses de çünkü gittim Servisten Orjinal kayış aldım taktık ses vs kalmadı orjinali ni almasan bile bi öğren 6PK kaç diye kodunu servise o kayışı bul tak ama o kayış da Servisler harici yok diye biliyorum

Sorunun kayış senin %80 kuru bi gıcırdama sesi geliyorsa

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu videoda bulunan arkadan gelen ikinci Bi ses var kasnağın dönme sesi gibi o sesi diyorum önceden yoktu gergi kütüğü ile v kayışı değiştik ten sonra oluyor araç soğukken ısınınca kayboluyor acaba parçalar yeni diye mi honda servisinden ayrılmış 16 17 yıllık bir usta yaptı tamirini çözemedim yani ben yinede teşekkür ederim ustam

Ad Soyad
Ahmet ayan
Aracınız
Civic FB7 2012
Bu videoda bulunan arkadan gelen ikinci Bi ses var kasnağın dönme sesi gibi o sesi diyorum önceden yoktu gergi kütüğü ile v kayışı değiştik ten sonra oluyor araç soğukken ısınınca kayboluyor acaba parçalar yeni diye mi honda servisinden ayrılmış 16 17 yıllık bir usta yaptı tamirini çözemedim yani ben yinede teşekkür ederim ustam
Bahsetmiş olduğunuz sesle ilgili güncel bi çözüm bulabildiniz mi aynı durum bende de var v kayış değişim işlemi sonrası başladı cevap verirseniz sevinirim

Geri