Aracınız
Civic FB7 2013
konuyu uyandırdım
Yakin zamanda v kayışı degistiren oldu mu ne marka taktı hangi kodlu ürünü kullandi merak ettim.
internetten sipariste bir site tavsiyeniz var mı yada ankarada dükkan?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen yıl sonunda Ankara Honda Bora'da işçilik dahil orjinal kayışla 330 liraya değiştirmiştim.
Orjinal kayış seçmemin nedeni orjinalin oldukça dayanıklı olması, aracın üstünden çıkan 6 yıllık kayışta bollaşma harici çok ufak tefek çatlaklar mevcuttu, bollaşma olmasa rahat 3-4 yıl götürür diyebilirdim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Fc5 için orjinal v kayış numarasını bilen varmı acaba ?continental marka tavsiye etti ustam ama tavsiyeleriniz varsa ona göre alıp taktıracağım pazartesi günü

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçen yıl sonunda Ankara Honda Bora'da işçilik dahil orjinal kayışla 330 liraya değiştirmiştim.
Orjinal kayış seçmemin nedeni orjinalin oldukça dayanıklı olması, aracın üstünden çıkan 6 yıllık kayışta bollaşma harici çok ufak tefek çatlaklar mevcuttu, bollaşma olmasa rahat 3-4 yıl götürür diyebilirdim.
benim km. 56 binde henüz ama yıl olarak 8 yılı doldurdu aracım..V kayışını bu yaz değiştirmek istiyorum ama sadece kayış mı değişiyor? yoksa gergi bilyesi vs..vs.. bişeyler de değişmeli mi emin olamadım? servisin de 300 -400 lira bir bedele değişiyorsa zaten sanayi de uğraşmaya değmez kanımca neticede 6 - 8 senede 1 değişen bir parça.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
benim km. 56 binde henüz ama yıl olarak 8 yılı doldurdu aracım..V kayışını bu yaz değiştirmek istiyorum ama sadece kayış mı değişiyor? yoksa gergi bilyesi vs..vs.. bişeyler de değişmeli mi emin olamadım? servisin de 300 -400 lira bir bedele değişiyorsa zaten sanayi de uğraşmaya değmez kanımca neticede 6 - 8 senede 1 değişen bir parça.
Normalde sadece kayış değişiyor, tabi fiyatlar şu anda ne durumdadır bilmiyorum ama öncelikle kayışı değiştirmek lazım, kayış değişimi sonrası tıkırdama tarzı sıkıntılı bir ses aynen mevcutsa gergiye ve bilyalara müdahale edilir ama onu serviste yapmak bayağı maliyetli olabilir.

Aracınız
Normalde sadece kayış değişiyor, tabi fiyatlar şu anda ne durumdadır bilmiyorum ama öncelikle kayışı değiştirmek lazım, kayış değişimi sonrası tıkırdama tarzı sıkıntılı bir ses aynen mevcutsa gergiye ve bilyalara müdahale edilir ama onu serviste yapmak bayağı maliyetli olabilir.
şu an ses vs..vs.. hiç bir sıkıntı yok zaten...teşekkürler.

Turbey

0
Aracınız
Arkadaşlar bugün sanayiye gittim v kayisinin ordan çiz çiz diye ses geliyordu.
Usta avare gergi bilyasi dedi neyse soktu onu kayısı sokup gosterdi iç kısımları baygi parcalanmis araç 2013 model km 78000 gergi bilyasini sanayide ve serviste bulamadık sipariş verdik gelecek.
İki şey söylemek istiyorum kitapçıkta 120 bin ancak benim araba 78000 de parcalmis kayısı kayışları kontrol edin
İkincisi de bando 6pk 2090 kayış aldık sorun olmaz değil mi
İyi aksamlar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bugün sanayiye gittim v kayisinin ordan çiz çiz diye ses geliyordu.
Usta avare gergi bilyasi dedi neyse soktu onu kayısı sokup gosterdi iç kısımları baygi parcalanmis araç 2013 model km 78000 gergi bilyasini sanayide ve serviste bulamadık sipariş verdik gelecek.
İki şey söylemek istiyorum kitapçıkta 120 bin ancak benim araba 78000 de parcalmis kayısı kayışları kontrol edin
İkincisi de bando 6pk 2090 kayış aldık sorun olmaz değil mi
İyi aksamlar
Aldığınız BANDO kayışın uyması lazım (y)

Arkadaşlar geçenlerde honda özel serviste honda fb7 aracıma gateks 8pk 2093 kayış taktılar burda 8 pk veya 6 pk olması ne kadar etkiker acaba . özel servis ustası honda yetkili servisin baş ustası idi . kendine dükkan açmış . birde bunlarda ekstra bir yerdirme yapılıyor mu yoksa sadece gergi bilyası mı geriyor. Düşük devirlerde çok az ses var sanki. Kayış değişmeden önce serviste gergi bilyası değişti sonra özel serviste kayış değişti acaba gergi bilyasının bir germe ayarı var mı bilemedim. Bu konu hakkında bilgisii olan var mı acaba

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri