Vites geçişi

Aracınız
kısa bi süre önce 10 bin bakım yaptırdım..bu bakımdan sonra her zaman olmasa da vites geçişlerinde problem yaşıyorum.
bakım öncesi hiç başıma gelmedi böyle olay..bugün ışıkta kalkayım dedim birinci vitese atmak istedim geçmiyor..çektim debriyajdan ayağımı dibe kadar bastım yine geçmiyor.tekrar bastım anca geçti..bir süre gittim...yolda seyir halindeyken bu sefer 2. vitese geçmedi..yaklaşık 1 hafta önce de kalkarken 1. vitese attığımda hafif gırç sesi geldi mesela...ama bakımdan önce vitese geçmeme sorunum hiç olmadı..masustan bozuyolar mı araçları ben anlamadım bu işi???? debriyaja da dibine kadar basarım..
Sonra eve gelince park etmek üzere geri manevra yapmak için geriye takmak istedim geçmedi tekrar boşa alıp takınca geçti geri vitese..park halindeyken viteslerin hepsini tek tek denedim takır takır geçiyor bi problem yok..sizce servise göstersem mi..herhangi bişey yok deseler de sadece kontrol ettiği için para alırlar mı benden? Böule sorunlar yaşayan var mı?

Osi

0
Son zamanlarda Vites geçişlerinde tık tık ses duymaya başladım birde gaza basmadan ayağmı debriyajdan çekerken takk diye bir ses geliyor alttan.

benim araba 40bin km oldu ben yaklaşık 1senedir sadece vites 2-3-4-5ten 1e takarken tık tak diye ses duyuyorum bazende 1den 2 ye sesin nerden geldiğini hiç çözemedim bazen park halinde 1e takarkende cıkıyor ciddi bişey olabilirmi acaba benim vitese girmeme sorunu hiç olmuyor ama

Aracınız
o sıkıntılı günden sonra şuana kadar bi sıkıntı yok...bende 2010 civic vardı önceden o daha çok yapıyordu..bazen geçmiyor bazen cırtt ses çıkarıyordu 1. vitese ve geri vitese gecerken..
şu ana kadar park halindeyken de giderken de hiç bi takılma vs. olmadı...

gidemedim henüz servise...gitsem de bişey yok dicekler biliyorum çünkü bi sıkıntı yok şuan..debriyajda giden biri de değilimdir.bazısı yarım debriyaj yapar mesela sıklıkla..
ama eski kasa civicde 40 bindeydi senkromenç gibi bişeden bahsetmişlerdi..benim anladığım bu araçlarda belli bi süreden sonra bu senkromenç midir nedir arıza çıkarıyor..

Geri