Volkswagen den Honda Civic HB Sport Plus geçişi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Selam Kardeşler.
Şimdiye Kadar hiç, Honda Marka araç kullanmadım ve satın almadım.
Ben bir Volkswagen Polo Lounge hayranıydım ( En dolu paketi ), Yaşım 48, Bu hayranlıktan dolayı hep Polo nun değişik yıllarda, değişik modellerini kullandım, ancak şimdi bende bir Honda Civic Hatchback Sport Plus hayranlığı başladı.
Siz bilgili Kardeşlere sormak istediğim, Polo dan Civic HB SP a geçiş yapsam, alışkanlık konusunda zorluk çeker miyim ? DSG den CVT ye geçişte, Boyutlarının büyüklüğü konusunda, aralarında çok fark var, ben bu aracı Polo dan sora rahat kullanabilir miyim ?
Dikkat etmem gereken bir şey var mı ?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim, ayrıca benim bile bilmediğim bir karşılaştırma türü varsa, sizlerde ekleyebilirsiniz.
Bu yıl bitmeden 2020 yada 2021 bir Honda Civic HB SP almak istiyorum, tabii şimdiki Polo mu da satacağım, üstelik Polo henüz 26.000 KM de.
Yardım ve görüşlerinizi bekliyor ve rica ediyorum.
İyi Forumlar.

gunesec

Özel Üye
Selam Kardeşler.
Ben bir Volkswagen Polo Lounge hayranıydım ( En dolu paketi ), Yaşım 48, Bu hayranlıktan dolayı hep Polo nun değişik yıllarda, değişik modellerini kullandım, ancak şimdi bende bir Honda Civic Hatchback Sport Plus hayranlığı başladı.
Siz bilgili Kardeşlere sormak istediğim, Polo dan Civic HB SP a geçiş yapsam, alışkanlık konusunda zorluk çeker miyim ? DSG den CVT ye geçişte, Boyutlarının büyüklüğü konusunda, aralarında çok fark var, ben bu aracı Polo dan sora rahat kullanabilir miyim ?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim, ayrıca benim bile bilmediğim bir karşılaştırma türü varsa, sizlerde ekleyebilirsiniz.
Bu yıl bitmeden 2020 yada 2021 bir Honda Civic HB SP almak istiyorum, tabii şimdiki Polo mu da satacağım, üstelik Polo henüz 26.000 KM de.
İyi Forumlar.
Hoşgeldiniz,
Hocam çok çabuk alışıp, kat kat fazla keyif alırsınız?
CVT mantığı biraz farklı, dsg den sonra o biraz değişik gelebilir ama kısa sürede ona da alışırsınız. Hatta bayilerde bir test sürüşüne çıkın. Gayet memnun kalacağınızı düşünüyorum

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selam Kardeşler.
İyi Forumlar.

Merhabalar, hoş geldiniz.

Eğer daha önce Honda boyutlarında bir araç kullanmadıysanız boyutlara alışmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle aracın genişliği sizi sorlayacaktır. Uzunluğa zaten kısa sürede alışırsınız. Hem önde hem arkada park sensörleri var. Ayrıca geri görüş kamerası da var. Ayrıca bu boyutlarda bir araca alışkanlığınız olsa dahi Sport Plus'ın fabrika çıkışı gelen body kit i oldukça köşeli yapılara sahip ve ince manevralarda alışkanlık gerektiriyor. Özellikle ön tampondaki flap'lere alışmanız gerekecek aracı aldığınızda.

Bunun dışında konfor, keyif, güvenlik, performans konularında da memnuniyet düzeyiniz çok artacak.

Eğer şanzımana kolay alışırsanız, dinamiklerini kavrarsanız eskiye göre çok daha memnun olacaksınız bu konuda da.

Bence araçta beğenmeyeceğiniz tek şey koltukları olacaktır. Koltukların Sport Plus paketinde bu ruha sahip bir araçla alakası yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
Selam Kardeşler.
İyi Forumlar.

Selamlar,
2016 lounge modelinden bende 2020 eco elegans modeline geçtim.Polo yol sesi konusunda daha az ses alıyordu.Cvt biraz farklı gelebilir fakat zamanla alıştım.Hatta vites geçişi olmaması dur kalk trafikte daha güzel akmasını sağlıyor.Boyut olarak sedan olmasına rağmen ben pek zorlanmadım.Hem park sensörleri hemde geri görüş kamerası çok yardımcı oluyor. Yol sesi harici aradığım eksiğini yaşadığım bir şey yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynı sınıf arabalar olmadıgından daha iyi gelecektir tabi ki ama Hondanın her modelinin ayrı bir keyfi vardır :) bunu kullanmaya başlayınca hissedeceksiniz ve arabanızla duygusal bir bağ olusmaya başlayacak..

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Ben golf 7 den geçmiştim sport plus a. Alışana kadar 2-3 ufak kazam oldu maalesef. İlk araba değiştirmemdi bu da bana ders oldu. Eski arabanı ne kadar rahat ve iyi sürersen sür yeni araçta bir süre tedbirli sürmek gerekiyormuş.
kalite algısı olarak vw den sonra Honda zayıf gelmişti

gunesec

Özel Üye
Ben golf 7 den geçmiştim sport plus a. Alışana kadar 2-3 ufak kazam oldu maalesef. İlk araba değiştirmemdi bu da bana ders oldu. Eski arabanı ne kadar rahat ve iyi sürersen sür yeni araçta bir süre tedbirli sürmek gerekiyormuş.
kalite algısı olarak vw den sonra Honda zayıf gelmişti
Geçmiş olsun hocam, cana gelmesin.

Her zaman dikkatli olmak lazım, araç değişsin değişmesin.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Biraz geniş evet. Ben önceki kasa Civic ten geçmeme rağmen alandan biraz zaman aldı. Yalnız özellikle sport plus istiyorsanız süspansiyon ayarlama özelliğine bayılmıştım.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selam Kardeşler.
İyi Forumlar.

Merhaba foruma hoş geldiniz.Dsg şanzuman ile CVT’in çalışma prensibi çok farklı gelecektir size.Dsg deki seriliği ilk gaz tepkisinde ctv de bulumayacaksınız. Ctv için f1 vitesleri kullanarak söz konusu handikabı kapatacaksınız.Civic hb 1,9 m en 4,6m boya sahip olup geri görüş açısı biraz dar gelecektir.Araç düşük hızlarda bile fazlasıyla yol sesi almaktadır.Malzeme kalitesi golfe göre daha alt seviyede buda bir gerçek.Aracınıza alışma sürücenizi atlattıktan sonra inanın kendi sınıf ve bir üst segmentten araçların dikiz aynasında kaybolduğunda görmenin keyfi size bunları unutturacaktır.170 hb bmw tokatlamak ayrı zevk rakibi yok benzer fiyat aralıgında kaslı ve yakışıklı. Ben sakin kullınamda 6,5lt/100 km tokata geçtiğimde 8,5lt/100 km ortalama 7,6 lt tüketim değerleri görmekteyim. Asla pisman olmayacaksınız cok dogru bir tercih heleki bu akaryakıt fiyatlarında…

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Merhabalar, hoş geldiniz.

Eğer daha önce Honda boyutlarında bir araç kullanmadıysanız boyutlara alışmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle aracın genişliği sizi sorlayacaktır. Uzunluğa zaten kısa sürede alışırsınız. Hem önde hem arkada park sensörleri var. Ayrıca geri görüş kamerası da var. Ayrıca bu boyutlarda bir araca alışkanlığınız olsa dahi Sport Plus'ın fabrika çıkışı gelen body kit i oldukça köşeli yapılara sahip ve ince manevralarda alışkanlık gerektiriyor. Özellikle ön tampondaki flap'lere alışmanız gerekecek aracı aldığınızda.

Bunun dışında konfor, keyif, güvenlik, performans konularında da memnuniyet düzeyiniz çok artacak.

Eğer şanzımana kolay alışırsanız, dinamiklerini kavrarsanız eskiye göre çok daha memnun olacaksınız bu konuda da.

Bence araçta beğenmeyeceğiniz tek şey koltukları olacaktır. Koltukların Sport Plus paketinde bu ruha sahip bir araçla alakası yok.
Merhaba.
Hoş Bulduk, Teşekkürler.
Evet Daha önce Honda boyutlarında araç kullanmadım, yani aslında sahibi olmadım, arkadaşlarımın büyük araçlarını kullandım, ancak kısa süreler ile olduğu için ( 1 yada 2 saat gibi ) kendimi garip ve biraz tedirgin hissettim, hem emanet, hem de büyük olduğu gibi, hali ile kendimi çok rahat hissedemedim.
Bu kullandığım araçların hiç birisi Honda değildi tabii, ancak Honda boyutlarında olanları da kullandım.
Benim endişem şu, kısa sürede alışabilir miyim ? yoksa boyutlarına alışana kadar nelere dikkat etmeliyim, araçtaki sensörler ve Kamera park ve yanaşma konusunda bana yardım edecektir zaten bundan yana endişem yok aslında, benim aracımda da sensörler vardı ve aktif olarak çok kullanırdım zaten, birde küçük araç olduğu için çok dar alanlara da park ediyordum.
Ben aslında Trafikteyken nelere dikkat etmeliyim bu aracı kullanırken onu merak ediyorum.
Şanzuman olayına gelirsek, ben çift kavramalı şanzuman kullandığım için yokuşlarda hiç zorlanmadan, ayağımı frenden kaldırdığım anda kendisi hiç aracı geriye kaydırmadan rölantide yokuşu tırmanmaya başlıyordu, bu CVT şanzuman yokuşlarda nasıl davranır ? ayağımı Frenden kaldırdığımda DSG gibi rölantide yokuş tırmanır mı bunları bilemiyorum tabii.
Son olarak çevremde Honda kullanan arkadaşım da yok, onlara da soramadım hali ile, bu sebep ile sizlere sormak istediğim soruları buraya yazıyorum.
Bilgi, Tavsiye ve Destekleriniz için Tekrar teşekkür ederim.

Geri