Volkswagen den Honda Civic HB Sport Plus geçişi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Su Bursadaki kirmizi SI demek :)
Hayirlisi olsun RS diye gecsede aslinda onlar SI 180 HP ve inanilmaz keyifli. Arabanizi seveceginizden supheniz olmasin. Kusurlariyla sevilen guzellerdir Japon arabalari.. Dedelerimiz ilk kez tanisti 323, 626, AE101, Sunny ile 90 larda.. Onlardan gelen bir guven var araba iyi gitmeyebilir ama icine bindiginizde sikilmamaniz gerekir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yok RS değil benim aldığım, Honda Civic Hatchback Sport plus 2021
Ayrıca iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Alacağınız Honda bursa daki ise o araçta yukarıda otonom sürüş diye bahsettiğiniz :"Honda sensing" özellikleri yok. Sadece kör nokta uyarı sistemi var, bir de belki şeritten çıkma uyarısı vardır. Herhangi bir Şerife sokma, otomatik fren yapma, adaptif hız sabitleyici gibi çok daha maliyetli özellikleri mevcut değil. Hayal kırıklığına uğramayin.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu gün tam inceleyemedim aracı, yarın bakacağım, Bursadan bu saatte geldim, Biraz Kestane şekeri, biraz İskender derken bizim kuzen ile akşamı ettik Bursada :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Fotoğrafları buradan kaldırdım, yukarıdaki bilgi mailine istinaden aşağıdaki forum bölümünden paylaştım.
Buradan Ulaşabilirsiniz.
Şimdi sırada yeni TypeR Spoiler ile Led Stoplar var, İstanbulda nereden temin edebileceğim konusunda bilgisi olanlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum, kaliteli hizmet veren ve birazda bütçeye uygun satışı olan bir yerler olursa çok çok makbule geçer, tabii öyle bir yer varsa, hem kaliteli, hem de uygun fiyat pek yan yana anlamlı durmuyor.
Teşekkürer şimdiden.

Son düzenleme:

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu forumdan kime sorsanız size Cİvic HB sport hakkında her zaman çok iyi şeylerden bahsedecektir, eğer VW i tamamiyle unutacak iseniz Civic Hatchback sport u alın kullanın derim.

Kabin gürültüsü Hondacılar için yoldan gelen işitsel geri bildirim olarak kabul edilir, konforsuzluk olarak değerlendirilmez, Civic birçok avrupalı rakibine göre kabine daha fazla çevresel gürültü alır bunu bilmeniz önemli.
Lastik sesi de zira öyledir yoldan geri bildirim olarak sportif sürüşünüze katkı sunar.

CVT şanzıman tam otomatiktir en büyük avantajı tork konvertörlü ve çelik kayış tahrikli olduğu için sıkışık trafikte saatlerce dur kalk yapsanız dahi ısınmaz yıpranmaz yada yorulmaz sadece yakıt tüketiminize etki eder, ancak Civic in bu modellerinde CVT otomatik şanzıman yağı sadece yetkili servisten temin edilerek yada serviste değiştirilmek sureti ile 2 yıl yada 20000km de bir değiştirilmesi gerekir ücreti de yaklaşık 800 liradır, çift kavramalı şanzımanların ısınıp kaldığı kavramasından koku geldiği zorlu şartlarda tam otomatik şanzımanlar problemsiz ilerler.

Bütün uzakdoğu üretimi Japon ve Güney koreli otomobillerde olduğu gibi yan sanayi yedek parça piyasanız oldukça kalitesiz ve dar olur ancak modifiye parça imkanınız anormal seviyede geniştir. Orjinal yedek parça kullanmanız uzakdoğu markalarının avrupalı markalara göre çok daha kötü kalitede üretilen yan üretim yedek parçalardan sizi koruyacaktır bu durum Vw grubunda yada BMW Audi gibi markalarda yan sanayi parça da kullansanız büyük sorunlar yaşatmaz iken japon markalarında yan sanayi parçalar genelde kötüdür ve bu otomobiller orjinal yedek parçaları sever, lakin fabrika çıkışı sıfır km bir Honda Civic ile motor yağı lastik buji filtre gibi şeyleri periyodik aralıklarda bakımlarda değiştirmekten başka mekanik aksama zarar verecek herhangi bir kaza yapmadıkça yedek parça ihtiyacı yada mekanik arıza yaşama ihtimaliniz minimumdan daha azdır Civic yıllara ve yollara meydan okur.

Civic HB sport modelleri her ne kadar 182hp lik motora ve oldukça başarılı hızlanma özelliklerine sahip olsa da aslında gerçekte spor hothatch bir otomobil değil sadece sürüş keyfi sıradan binek araçlara göre biraz daha arttırılmış sakin ruha sahip bir touring modelidir. Yol tutuşu hızlanma kabiliyetinden daha çok cezbeder.

Ben aks mesafesi 2400mm olan Hyundai Getz ten Civic HB e geçtim Civic HB 2699mm aks mesafesine sahip oldukça uzun ve ebatları D segmentine yakın ancak direksiyonu geleneksel otomobiller gibi 1.5 tur sağ-sol değil, bir tur çevirme ile tam sağ ve tam sol yapacak biçimde tasarlanmıştır kullanmadıysanız teoride bunu anlatmak çok zor, bu tasarım şehir içinde kolaylık sunarken ideal rijitlikteki şasiyi destekleyen sert yayları, kazık gibi viraj demirleri ve yumuşak amortisörlere sahip süspansiyonu sanki bir Fiat Uno kadar ufak hatta bir Go kart kullanıyormuş kadar rijit ve kolay anlaşılır tepkiler verir boyutları sürüş zorluğu problemi yaratmaz yan ve ön görüş açısı çok çok iyidir. Yine teoride ne kadar anlatsak zor en iyisi imkanınız varsa bayiye gidip test sürüşüne çıkın

Vw modellerinden sonra kaporta ve boyada kalite gibi şeyleri Honda da aramamanız gerekir, Honda yı tercih edenler motor şanzıman mekanik parçalar ve yürür aksamın tamamının ideal performansta ve üstün sorunsuzlukta olması sebebiyle tercih ederler ancak Honda yı tercih ettiğiniz zaman cam çerçeve kaput tavan gibi otomobilin elbisesi olan parçaların fazla üstüne düşmemelisiniz.

Geçenlerde başıma kaza geldi kapı çamurluk boyattık, tramer e işlemesidir boyanmasıdır ikinci el değeridir vs. gibi hususlara hiç üzülmedim tek canımı sıkan şey Civic ten birkaç gün uzak kalmam olmuştu bana sorsalar en az 20 sene kadar Civic Hatchback i kullanmayı planlıyorum inşallah başıma bir dert gelmez ise tabi. Civic HB e sahip olmak ve onu kullanmak bence bu dünyada dünya gözüyle ölmeden önce yaşanması gereken en büyük zevklerden birisi. Ancak renkler ve zevkler her zaman görecelidir.

Stock yani modifiyesiz motora sahip bir 182hp lik turbo benzinli CVT şanzımanlı Civic 0-100km arasını 8.2-8.5 saniyede tamamlar 0-200km arası hızlanma ise yaklaşık 34-35 saniyedir 200km de limitöre sahip daha ötesi ise yazılımla elde edilebiliyor. Bu verileri yakalayacağınız bu fiyatlarda ve bu niteliklerde başka bir otomobil bulmak şu anda oldukça zor.
konuyu baştan sona okudum =) bende dizel otomatik civic var 2019 ama şu yazıyı okuyunca satıp hb sp alasım geldi =)

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Fotoğrafları buradan kaldırdım, yukarıdaki bilgi mailine istinaden aşağıdaki forum bölümünden paylaştım.
Buradan Ulaşabilirsiniz.
Şimdi sırada yeni TypeR Spoiler ile Led Stoplar var, İstanbulda nereden temin edebileceğim konusunda bilgisi olanlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum, kaliteli hizmet veren ve birazda bütçeye uygun satışı olan bir yerler olursa çok çok makbule geçer, tabii öyle bir yer varsa, hem kaliteli, hem de uygun fiyat pek yan yana anlamlı durmuyor.
Teşekkürer şimdiden.
Aksesuar işlerinde merkez Bağcılar hocam, özellikle acar tuning ve güneşli garage Beykoz’da da şnt garaj var bu üçüne fiyat sor derim

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Bu arada Aklıma bir soru takıldı, bu gün aracımla gezerken yanıma yolcu aldım, bana " Benim emniyet kemerimin kilit topuzu neden seninkinden daha kalın " dedi, bende merak ettim, bu normal bir şey mi ? normal ise neden böyle bir boyut değişikliği var ?
Şimdiden teşekkürler.

Geri