VSA On/Off

immune

0
merhaba arkadaşlar. bir sorum olacaktı. 2012 premium otomatik aracım var. VSA off tuşuna baştığımda araç herhangi bir işaret vs. göstermiyor. aktif/deaktif olduğunu nasıl anlarım? açma kapamayı nasıl yapabilirim? yanıtlayabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Ynt: VSA On/Off

İşaret çıkmıyorsa bir servise gösterin isterseniz . Tuşa basılı tuttuğunuzda kapanır aynı tuşa basılı tuttuğunuzda açılır birdeha deneyin isterseniz

immune

0

hemen basıp çekmiştim. uzun mu basmak gerekiyor acaba?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=immune link=topic=120.msg1024#msg1024 date=1391426337]
hemen basıp çekmiştim. uzun mu basmak gerekiyor acaba?
[/quote]

Uzun basın, sesli ve görsel uyarıyı göreceksiniz, aynı yöntem ile açıp kapatabilirsiniz.

immune

0

teşekkür ederim. deneyeceğim. muhtemelen kısa bastığım için hiç tepki vermedi. peki vsa'sız kullanmak sıkıntı yaratır mı? savrulmayı önlediğini biliyorum ancak yokuşlarda çekişi düşürdüğünü okumuştum. ankara'da bol yokuş olduğu için zaman zaman faydası olabilir diye düşündüm.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam gerekmedikce bence kapatmayin, kendi adima hic kapatarak kullanmadim.
Emin oldugunuz yokus vs cikarken bir deneyin memnun kalir fark olduğunu hissederseniz, buna göre kapatilacak durumlari kendiniz belirleyebilirsiniz.

Trust

0
Aracınız

Hocam varsın yokuşlarda isteksiz olsun ama vsa hep açık olsun.

JZG

0

Merhaba, Vsa konusu açılmışken, el kitabında nasıl çalıştığı falan anlatılmış. Ancak bunu arabayı kullanırken yaşayan var mı ?
Nasıl bir tepki oluyor ? Tecrübesi olanlar varsa bilgilerinden faydalanalım. Bir de gerçekten yokuşta çekişten düşürüyor mu, sağlam bilgi mi, yoksa birisi şehir efsanesi mi yaratmış. Doğru ise çok ilginç olur. Artık neredeyse standart hale geldi çünkü vsa...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Vsa nın devreye girdiğini vsa ışığının yanmasıyla ve aracı frenleyerek toparlamasından anlayabilirsiniz.
Yokuşla ilgili hiç denemedim, yokuş sıkıntısı olan deneyip kendi yolunu çizebilir :)

Geri