Yağ çubuğu yakıt kokusu hk.

Ad Soyad
İsmail
Aracınız
Civic FB7 2016
Herkese hayırlı bayramlar. Arkadaşlar 2016 model eco exe model fb7 kasa civic sahibiyim. Araç 70000 olmak üzere. Bugün bir şey farkettim aracın yağ çubuğunu çekip kokladığım zaman hafiften bir benzin kokusu alıyorum araçta gözle görülür bir sorun yok. Şuan araç içinde Motul ecolite 0w20 yağ var. Yağ seviyesi yağ değişimi yaptığım zamandan beri aynı sayılır(yağ değişiminden sonra baklava dilimlerinin üstündeydi hala o seviyede baklava dilimlerine doğru inmedi) arada kontrol ederim artma gibi bir durum gözlemlemedim. Malum bayram zamanı sanayide kapalı ondan forumda sorup önceden bir fikir alayım dedim başına gelen ya da duyan varsa yardımcı olabilir misiniz.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
o koku genelde bizim 1.5 lerde cok duyduk ozellikle yurt dısı araclarda belli bir miktara kadar kabul edilcebilir demişlerdi yorumlarda. eger aracınızda bir sıkıntı yoksa bence cokda kafaya takacak bir duurm değil

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese hayırlı bayramlar. Arkadaşlar 2016 model eco exe model fb7 kasa civic sahibiyim. Araç 70000 olmak üzere. Bugün bir şey farkettim aracın yağ çubuğunu çekip kokladığım zaman hafiften bir benzin kokusu alıyorum araçta gözle görülür bir sorun yok. Şuan araç içinde Motul ecolite 0w20 yağ var. Yağ seviyesi yağ değişimi yaptığım zamandan beri aynı sayılır(yağ değişiminden sonra baklava dilimlerinin üstündeydi hala o seviyede baklava dilimlerine doğru inmedi) arada kontrol ederim artma gibi bir durum gözlemlemedim. Malum bayram zamanı sanayide kapalı ondan forumda sorup önceden bir fikir alayım dedim başına gelen ya da duyan varsa yardımcı olabilir misiniz.
Üstten egzantrikli ve turbolu araçlarda yağdaki benzin kokusu bir yere kadar normaldır. Ama kokuyla birlikte yağ seviyesi artıyorsa yağınıza benzin karışıyor demektir. Bunun 3 sebebi var; kısa kullanımlar, yağ sekmanlarınız iş yapmıyor yada karter havalandırmanız tıkalıdır. Ama sizin durum normal gibi duruyor.

Thread 'Motor yağında benzin kokusu...' https://www.civictr.com/threads/motor-yaginda-benzin-kokusu.261229/

Geri