Yağ Değişimi

Aracınız
Wurt motor temizleyici gerekli mi?

VTEC Bir Milin Yaptığı Fırlamalıklar Bütünüdür

ben aracı geçen sene aldım , geçmişini çok bilmiyorum , ne kullanıldı nasıl kullanıldı vs. aslında motor yağım da yeni , aldığım kişi yeni değiştirmiş ama ben içime sinmesi açısından yağı değiştireceğim için bir de motor temizleyici alayım dedim , nasılsa içindeki yağ atılacak. würth kullananlar memnun bakalım ben de denemek istedim. sonuçları paylaşırım.

Ugr60

0
ben aracı geçen sene aldım , geçmişini çok bilmiyorum , ne kullanıldı nasıl kullanıldı vs. aslında motor yağım da yeni , aldığım kişi yeni değiştirmiş ama ben içime sinmesi açısından yağı değiştireceğim için bir de motor temizleyici alayım dedim , nasılsa içindeki yağ atılacak. würth kullananlar memnun bakalım ben de denemek istedim. sonuçları paylaşırım.
Mayısta ben de gidecem bilgilendirirsen sevinirim

VTEC Bir Milin Yaptığı Fırlamalıklar Bütünüdür

Aracınız
yağı bugün değiştirdim , 4 lt yetiyormuş o yüzden 1 litre elimde kaldı , eksilirse ordan kullanırız artık :) değişimden önce würth motor iç temizleyici kullandım. yağ çubuğundan kontrol ettiğimde yağ rengi normaldi şeffaf. würth ten sonra renk böyle oldu ;
20170426_135826.jpg

Aracınız
Arkadaşalar Servisten Geliyorum; Servise hangi yaglar oldugunu sordum ,Castrol 0-20 ve Honda 0-20 ve petrol ofisi 0-20 var dedi. Ben castrol 0-20 koyun dedim lakin. Honda yagı dedikleri hangi marka yagdır bilgisi olan var mı. Bu yag honda hangi marka ile anlaşırsa o marka oluyor. 5-30 da mesela total yag koyuyorlar aslında honda adı altında. 0-20 de hangi markanın ?

Bana göre en iyi ve güvenilir yağlar (Extended yaglar hariç);

1- Castrol edge 0-20 (türkiyede varmı bilmiyorum yurt dışı sitelerde var mobil den de iyidir diye düşünüyorum 5-30 edge kullanmış biri olarak.)
https://www.amazon.com/Castrol-03124-0W-20-Synthetic-Motor/dp/B00JGQLZJ4

2- Mobil 0-20 (Güvenilirliği tam)
3- motul 0-20 (Türkiyede sahtemi gerçekmi pek emin olmadıgımdan güvenilirliği soru işareti bende)
4- Catrol magnetech 0-20
5- Eneos 0-20 (Bu da türkiyede satılanlar orjinal mi degilmi soru işareti kalıyor kafamda o yüzden ancak 5. sırada)

Geri