Yağ Değişimi

hocam ben yine eneos 0w20 önereyim :)
sonrasın da 0w20 yağ aracınızın motoruna en uygun yağ olduğu için öneriliyor, ne faydası var derseniz en önemlisi yağ akışkanlığı sayesinde yakıt tasarufu sağlıyor.
Diğer markaları da tercih edebilirsiniz ;)

hocam merhabalar 2013 civic aldim bir ay oldu km şuan 40500 de yağ olarak 0w20 eneos öneriyorsunuz araca herhangi bir sikinti yaratirmi. çekiş konusunda hararet konusunda en sağlikli bu yağ ve oran midir? Ve kaç litre yağ alir 4l? 5l? şimdiden teşekkür ederim kazasiz belasiz keyifli şürüşler.

onancc

0
Aracınız
hocam hiç bir sıkıntı yaratmaz ben aracı 30.000 km de aldım 3. yağ değişimim hepsinde eneos 0w20 aldım yağburada.com dan japonya üretimi n11 de 105 TL ye var 4 lt yetiyor. al gönül rahatlığı ile kullan. bizim memlekette tanıdık 1-2 marka var castrol mobil haricindeki tüm markaları uyduruk zannediyor insanlar. eneos, nippon oil isimli petrol firmasının ürettiği motor yağıdır ve nippon oil dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biridir. tırt çıkacak bir marka değildir zaten. her zaman bir japon malına alman veya avrupa malından daha fazla güvenirim kişisel düşüncem.

Aracınız
Ben 40 bin bakımında eneos 0w20 aldım servis deki usta en iyisini yapmışsın dedi servisde petrol ofisi varsa diğer servisde Castrol varmış bu yağlar servislerin madeni yağ üreticileri ile yaptıkları anlaşmaya göre değişir belki seneye mobil ile anlaşır aracınıza mobil yağ koyarlar

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
servis te sabah castrol yag için anlaştık arabayı almaya gittim castrol koydunuz değilmi dedim hayır Honda lpg ye özel yağını koyduk dedi. Kızdım ama iş işten geçmişti. İnsallah Honda marka dedikleri yag iyibir yağdır. Gerçi bakımdan sonra arabanın sesin çalışmasında hiç bir fark olmadı. Bundan sonra kulağıma küpe oldu kendim yağımı alıp gideceğim.

Aracınız
servis te sabah castrol yag için anlaştık arabayı almaya gittim castrol koydunuz değilmi dedim hayır Honda lpg ye özel yağını koyduk dedi. Kızdım ama iş işten geçmişti. İnsallah Honda marka dedikleri yag iyibir yağdır. Gerçi bakımdan sonra arabanın sesin çalışmasında hiç bir fark olmadı. Bundan sonra kulağıma küpe oldu kendim yağımı alıp gideceğim.
Belki bu yağ daha iyidir markası neymiş sordun mu ?

Aracınız
Belki bu yağ daha iyidir markası neymiş sordun mu ?

Sordum ama bilmiyoruz Honda marka olarak bize geliyor iyi bir yagdır. Petrol ofisi total değil değil mi dedim yok dediler belki oda castrol olabilir dediler. ama fiyatına bakınca litresi 34tl bence ahım şahım bir yag olmadıgı kesin ayrıca baska birinde mobil 0-20 yag içinde servis litresine 36tl yazmıştı fakat piyasa da bu yag 55tl litresi servisin birşeyi ucuz verdiği görülmemiştir.

Ugr60

0
Sordum ama bilmiyoruz Honda marka olarak bize geliyor iyi bir yagdır. Petrol ofisi total değil değil mi dedim yok dediler belki oda castrol olabilir dediler. ama fiyatına bakınca litresi 34tl bence ahım şahım bir yag olmadıgı kesin ayrıca baska birinde mobil 0-20 yag içinde servis litresine 36tl yazmıştı fakat piyasa da bu yag 55tl litresi servisin birşeyi ucuz verdiği görülmemiştir.
Aynen öyle servislerin yağ konusunda ne yaptıkları belirsiz belli olan tek şey yağda kalite düşük benim görüşüm..

VTEC Bir Milin Yaptığı Fırlamalıklar Bütünüdür

Aracınız
En güzeli kendin alacaksın yağını bende ilk defa kendim aldım peki bu koydukları yağın kabını size vermediler mi üzerinde üretim yeri ve üreten firmanın adını görebilirsin

Aracınız
En güzeli kendin alacaksın yağını bende ilk defa kendim aldım peki bu koydukları yağın kabını size vermediler mi üzerinde üretim yeri ve üreten firmanın adını görebilirsin

Hayır kap falan görmedim ortalıkta ,usta oradaydı ustaya sordum oda honda koyduk dedi..

Aracınız

mobil 0w20 ler 55-60 lira arası değişiyor litresi , 36 mümkün değil.

Geri