Yağ ve su seviyesi

Aracınız
Saygıdeğer arkadaşlarım fc5 2016 elegance aracımın az önce su ve yağ seviyesine baktım şu anda 1700 km de 1300 km de 1000 bakımına girmiştim araç uzun yol yapmadı sadece şehir içi işe git gel olarak kullanılıyor az önce yağına suyuna bakayım dedim yağ çubuğunda yağ göremedim defalarca sildim baktım çubuğun en altında topuz kısmında yağ var ancak orta bölmede yağ görünmüyor birde baya su eksiltmiş aracı çalıştırıp yağ çubuğunu çektim hava üfledi yağ kapağını açtım orda da baya hava üfledi yağ görünmedi daha önce hep dizel araç kullandım bunlar hakkında bilgi verebilecek olan varmı bulunduğum ilde Honda servisi yok şimdiden teşekkürler

CASPER_VIA_M1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
047ac0a7d2135594ea2fecfd3d531fa6.jpg

Benim su seviyesi de hep bu şekilde. Yağı da önce ki aracıma göre daha renksiz, yağı ince olmasına markasına göre falan değişir diye düşünüyorum ama yağ var. üfleme konusunu bilmiyorum.

LG-D802TR cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Saygıdeğer arkadaşlarım fc5 2016 elegance aracımın az önce su ve yağ seviyesine baktım şu anda 1700 km de 1300 km de 1000 bakımına girmiştim araç uzun yol yapmadı sadece şehir içi işe git gel olarak kullanılıyor az önce yağına suyuna bakayım dedim yağ çubuğunda yağ göremedim defalarca sildim baktım çubuğun en altında topuz kısmında yağ var ancak orta bölmede yağ görünmüyor birde baya su eksiltmiş aracı çalıştırıp yağ çubuğunu çektim hava üfledi yağ kapağını açtım orda da baya hava üfledi yağ görünmedi daha önce hep dizel araç kullandım bunlar hakkında bilgi verebilecek olan varmı bulunduğum ilde Honda servisi yok şimdiden teşekkürler

Merhaba,
Yağ alınıp tamamlanabilir ama servise gitmenizde fayda var. Problemin kayıt altına alınması ileride çıkabilecek bu tip problemlerde sizin için iyi olur. Servise gidene kadar da aracınızı fazla zorlamasanız motor için iyi olur.Çünkü şu anda motor içinde ki yağ azlığından dolayı aşınma daha fazla olacaktır.
Motorda ki üfleme konusuna gelince,eğer aşırı değilse ve duman çıkmıyorsa artık her araç üflüyor ve bunu normal kabul ediyorlar.
Taşırma kabında ki suya gelince, ona pek takılmayın kontrolü radyatör kapağını açarak yapın. Radyatörde ki seviye daha önemli.

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Son düzenleme:
Aracınız
Merhaba,
Yağ alınıp tamamlanabilir ama servise gitmenizde fayda var. Problemin kayıt altına alınması ileride çıkabilecek bu tip problemlerde sizin için iyi olur. Servise gidene kadar da aracınızı fazla zorlamasanız motor için iyi olur.Çünkü şu anda motor içinde ki yağ azlığından dolayı aşınma daha fazla olacaktır.
Motorda ki üfleme konusuna gelince,eğer aşırı değilse ve duman çıkmıyorsa artık her araç üflüyor ve bunu normal kabul ediyorlar.
Taşırma kabında ki suya gelince, ona pek takılmayın kontrolü radyatör kapağını açarak yapın. Radyatörde ki seviye daha önemli.

Yağ çubuğunu kaldırınca üfleme yapması normalmidir hocam ilk defa kontrol ettim ben Honda çağrı merkezi ile görüştüm çucuğun en altındaki çarpıların en üstündeki çarpıda olması gerekiyor dedi ben biraz daha üst seviyede olması gerektiğini düşündüm çubuk farkımı acaba servisin söylediği yerin fotoğrafını paylaşıyorum
d08b0ed0fedcc95ed8a55c7113f61d38.jpg

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
En az ortada olması lazım veya en üst çizgiyi geçmemesi lazım.
Dediğim gibi üfleme aşırı değilse ve duman çıkmıyorsa bir problem yok...

Aracınız
En az ortada olması lazım veya en üst çizgiyi geçmemesi lazım.
Dediğim gibi üfleme aşırı değilse ve duman çıkmıyorsa bir problem yok...

O çapraz olan yerin en üstünde şu anda sorun olmaz inşallah valla baya üflüyor gibi geldi bana video atarım birazdan

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6380]Uzman_cavus[/MENTION] Yağ seviyesi capraz olan kısımları komple kaplıyor ise seviyede problem yok, doğru seviyeyi görmek için aracı stop ettikten 5-10 dk sonra kontrol edin, aracı park ettiğiniz zeminin düz olmasına dikkat edin.

Aracınız
Benimde yag seviyem boyle bir sorun olmadi en alt seviye ye inmemesine dikkat edin. Motorun hayati faaliyeti olan yag ve su cok cok onemli bizde nasil kan olmazsa vucudumuzda belli oranda su olmazsa yasayamazsak motorlarimizda oyledir, arabamizin kalbidir.

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=6380]Uzman_cavus[/MENTION] Yağ seviyesi capraz olan kısımları komple kaplıyor ise seviyede problem yok, doğru seviyeyi görmek için aracı stop ettikten 5-10 dk sonra kontrol edin, aracı park ettiğiniz zeminin düz olmasına dikkat edin.
Hocam o çarpıların üstünde bi bölme var çubuğa bakarsanız görürsünüz ilk Honda aracım olduğu için kafam karışmış galiba ben ortada olması gerektiğini düşünmüştüm şimdi aydınlandım şükür bi sorun yok :)

Geri