Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yok o değil, yol bilgisayarında gösterilen benzin tüketimi ile gerçekteki lpg tüketimi arasındaki farktan bahsediyorduk.
O zaman yanlış anlaşılma olmuş. Düzeltelim.

> NIST verilerine göre LPG (%50 bütan-propan karışımlı) ile Benzin yakıtlarının alt kaloriferik enerjileri ile yoğunlukları göre yapılan hesaplamada 1 lt benzinin 1 lt LPG’ ye göre %20 daha fazla tükettiği gözlemlenmektedir.

(NIST, "National Institute of Standars and Technology"nin kısaltmasıdır. A.B.D. federal devletinin standart enstitüsüdür. Endüstiyel standartlardan ziyade ölçüm metod ve standartları yayınlar.)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Alınan yakıt: 100 TL lpg
Litre fiyatı: 3.72 TL
Firma: Aygaz
Toplam mesafe 305 km.
Km.başına sarfiyat 0.32 krs. 100 km.de 8.81 litre
Güzergah şehir içi dik rampalı yer yer inişli kısa mesafe dur kalk.
Kış lastiği mevcut. 2 yetiskin 1 çocuk.
Kullanim tarzi sakin.
Yol bilgisayarı 8.1 litre gercek tuketim 8.8 litre. Bir gariplik mi var :unsure: araç lpgde fakir mi kalıyor. Arıza ışığım da yanmıyor ama. Sorular sorular ???20200121_192524.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Toplam mesafe 305 km.
Kullanim tarzi sakin.
Yol bilgisayarı 8.1 litre gercek tuketim 8.8 litre. Bir gariplik mi var :unsure: araç lpgde fakir mi kalıyor. Arıza ışığım da yanmıyor ama. Sorular sorular ???Ekli dosyayı görüntüle 256692

Hocam tüketim miktarınız harika. Ltf değerini öğrenirsiniz ne olduğunu daha iyi yorumlarız.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Toplam mesafe 305 km.
Kullanim tarzi sakin.
Yol bilgisayarı 8.1 litre gercek tuketim 8.8 litre. Bir gariplik mi var :unsure: araç lpgde fakir mi kalıyor. Arıza ışığım da yanmıyor ama. Sorular sorular ???Ekli dosyayı görüntüle 256692

bende 11 lt değer gösteriyor şehir içi kullanımda.

Aracınız
Civic FD6 2008
Toplam mesafe 305 km.
Kullanim tarzi sakin.
Valla değerler çok iyi. Benim araçta Michelin CrossClimate lastikler var.
Total'den 3.20 TL litre fiyatına depoyu fulledim. Şehir içi 9-10 L/100Km yaktı. 282 Km şehir içi yaptı.
Şuan BP'den 3.19'a fulledim, BP'yi deniyorum. Bujilerimin değişim zamanı gelmiş. Bu yakıta etki eder mi? Ederse ne kadar eder bilmiyorum. Ama benim aracımın gördüğü en uzun 2. menzil. İlki Shell'den aldığım yakıttı Eylül ayında. O da 300 km şehir içi yapmıştı.

Aracınız
Yeni aracımda daha yeni yeni yakıt tüketimi hesapları yapıyorum. Gaz tamamen bitsin de doldurayım diyorum ama bir türlü bitmek bilmedi, 525 km'de benzine geçti. :) Menzil böyle olunca tabi bu sefer de istasyonda depo dolmak bilmedi. :) 44.80 lt gaz aldı, sanırım kış için bu hesap ile bile fena tüketim değil.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yeni konu açmak istemedim buradan soruyorum arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
*Civic FC5 sahibiyim, araç LPG'de çalıştığı zaman panelde LPG ibaresi yanıp sönüyor, motor ısındıktan sonra LPG ibaresi sönmüyor hep duruyor. LPG bittiği zaman bu ibare yanıp sönmeye mi başlıyor yine?

Bu soruyu sormamdaki sebep shell istasyonundan lpg fulledim, ardından 410Km yol yaptım tekrar fulledim (bu esnada panelde görülen lpg gösterge kutuları bitmişti ama LPG yazısı yanıp sönmüyordu) 111,23tl lik dolum yapıldı. Yani 111,23 tl / 410 km = 0,27 tl/km gibi bir tüketim söz konusu. Burada okuduklarıma bakarak bana az gibi geldi, acaba yanlış mı biliyorum LPG yazısı hep faal durumda oluyor ama benzinden mi tüketiyor?

Aracınız
Civic FC5 2017
Yeni konu açmak istemedim buradan soruyorum arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
*Civic FC5 sahibiyim, araç LPG'de çalıştığı zaman panelde LPG ibaresi yanıp sönüyor, motor ısındıktan sonra LPG ibaresi sönmüyor hep duruyor. LPG bittiği zaman bu ibare yanıp sönmeye mi başlıyor yine?

Bu soruyu sormamdaki sebep shell istasyonundan lpg fulledim, ardından 410Km yol yaptım tekrar fulledim (bu esnada panelde görülen lpg gösterge kutuları bitmişti ama LPG yazısı yanıp sönmüyordu) 111,23tl lik dolum yapıldı. Yani 111,23 tl / 410 km = 0,27 tl/km gibi bir tüketim söz konusu. Burada okuduklarıma bakarak bana az gibi geldi, acaba yanlış mı biliyorum LPG yazısı hep faal durumda oluyor ama benzinden mi tüketiyor?

Bu arada yapılan km şehir içinde toplamda 1 haftada yapıldı.

Aracınız
Civic FC5 2019
ekranda lpgnin ortalama kaç km götüreceği yazar. ortalama 50 km altına düşünce ekrandaki ortalama silinir. sarı renkli ünşemli lpg az yazısı gelir. müzik bile değiştirsen ekran değişmiyor. sadece o sarı uyarı ekranı kalıyor. benzin moduna alınca veya lpg fulleyince ekranda yapacağın değişiklikleri tekrar görebilirsin.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri