yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

Aracınız
Civic aracım yok
Valla ben 2011 lancer'dan geçtim. Sonuçta o da japon. Ses sıkıntısı oluyordu. Alıştık tabi.
Civic 2021 fc5 alınca açıkcası çok daha iyi geldi :) süspansiyon daha güzel mesela. Daha konforlu vs. Çok yüksek hızlara çıkmadım ama iyiyiz şuan.
2015 yıllarında bir jeep renegade sürmüştüm uzun yolda. Aman allahım. Başım ağrıdı sesten...

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocam açık söyemek gerekirse 2017 octavia'ya göre yol tutuşunu çok başarılı buldum, ölçüleri hemen hemen aynı olmasına rağmen sanki sağında solunda hiç cam sütun yokmuş gibi geniş ve büyük hissettirmesine bayıldım. iç tasarım çok iyi, her ne kadar a sütunlarından göğüse inen parçalar ile göğüs aynı hizada buluşturulamamış olsa da güzel. honda'yı honda yapan "sorunsuzluk" düşüncesi ise ise kullanırkan daha bir rahatlık hissi veriyor insana. ufak tefek yazılımlarla düzeltilmesi gereken bir kaç şeyi de var, araç hareket edince otomatik kapı kilidi, autohold'un sürekli açık kalması, multimedyanın kapanmaması gibi, sanırım bunu da sanayi esnafımız yakında çözer.

bir ciddi sorunu, herkesin müştereki yalıtım. o konuda da beterin beteri elbette vardır ama 2023te teknolojinin dibini sıyırmış bir ülkenin ürettiği bu donanımda bir arabanın altına da 3-5 m2 yalıtım keçesi atmaması da bir enteresan. yok yani her şey para artık, yalıtımlı paket yalıtımsız paket ayrı sat, madem maliyet politikan sıkı. parasını veren alabilsin, o da yok :)

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
hocam açık söyemek gerekirse 2017 octavia'ya göre yol tutuşunu çok başarılı buldum, ölçüleri hemen hemen aynı olmasına rağmen sanki sağında solunda hiç cam sütun yokmuş gibi geniş ve büyük hissettirmesine bayıldım. iç tasarım çok iyi, her ne kadar a sütunlarından göğüse inen parçalar ile göğüs aynı hizada buluşturulamamış olsa da güzel. honda'yı honda yapan "sorunsuzluk" düşüncesi ise ise kullanırkan daha bir rahatlık hissi veriyor insana. ufak tefek yazılımlarla düzeltilmesi gereken bir kaç şeyi de var, araç hareket edince otomatik kapı kilidi, autohold'un sürekli açık kalması, multimedyanın kapanmaması gibi, sanırım bunu da sanayi esnafımız yakında çözer.

bir ciddi sorunu, herkesin müştereki yalıtım. o konuda da beterin beteri elbette vardır ama 2023te teknolojinin dibini sıyırmış bir ülkenin ürettiği bu donanımda bir arabanın altına da 3-5 m2 yalıtım keçesi atmaması da bir enteresan. yok yani her şey para artık, yalıtımlı paket yalıtımsız paket ayrı sat, madem maliyet politikan sıkı. parasını veren alabilsin, o da yok :)
aynen öyle hocam. ağzınıza sağlık :=)

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
Bende izolasyon düşünüyorum malzemeyi alıp kendim yapmak istiyorum malzeme araştırıyorum
2017 civic aracımın kapı içlerine bitüself ve yalıtım süngeri, arka koltuk altına yine aynı şekil yaptım hatta üzerine halı keçe serdim. Bagajada bitüself ve halı keçe uyguladım. Sonuç kocaman sıfır. 70-80 ile giderken normal asfalttan, temiz asfalta girdiğimde bir anda gece klübünden dışarı çıkmış gibi hissediyosun. Bu aracın tabanında sorun var sanırım. Taban halısını sökmeyi bilsem oralarada işlem deneyeceğimde nasıl sökeceğimi bulamadım.

Aracınız
Civic aracım yok
2017 civic aracımın kapı içlerine bitüself ve yalıtım süngeri, arka koltuk altına yine aynı şekil yaptım hatta üzerine halı keçe serdim. Bagajada bitüself ve halı keçe uyguladım. Sonuç kocaman sıfır. 70-80 ile giderken normal asfalttan, temiz asfalta girdiğimde bir anda gece klübünden dışarı çıkmış gibi hissediyosun. Bu aracın tabanında sorun var sanırım. Taban halısını sökmeyi bilsem oralarada işlem deneyeceğimde nasıl sökeceğimi bulamadım.
hocam bence hiç sökmeyin, sonra altta tutan klipslere, vidalara vs, hasar verirseniz bi de o size dert olur. ben elimle taban döşemesinin sağını solunu yokladım, görüntüde çıkıntılı köşeli bir döşeme, altında bir şey var sanıyorsunuz ama boş.

maliyet ve işe yaramama riskine karşı bir süre daha alışmaya çalışacağım.

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
hocam bence hiç sökmeyin, sonra altta tutan klipslere, vidalara vs, hasar verirseniz bi de o size dert olur. ben elimle taban döşemesinin sağını solunu yokladım, görüntüde çıkıntılı köşeli bir döşeme, altında bir şey var sanıyorsunuz ama boş.

maliyet ve işe yaramama riskine karşı bir süre daha alışmaya çalışacağım.
Amacım komple halıyı kaldırmak değil. Aralardan elim girdiğince bitüself yapıştırıp üzerine keçe sıkıştırmak. Bölgesel çalışırım büyük ihtimal. Ek olarak birde kapı fitillerim çok tok durmuyor. Onların içinede malzeme arayışındayım. Uzun zamandır diğer forumlarada bakıyorum. Zarar vermicek bir malzeme yakın zamanda bulup deneyeceğim

Ad Soyad
Murat Kalender
Aracınız
Civic FE1 2021
Taban halısını sökmek çok zor değil ön koltuklardan sonrası kolay gözüküyor

Ad Soyad
EREN SATAR
Aracınız
Diğer Markalar
herkese selamlar. ben de aracı yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. daha önce 2017 1.4 tsi octavia kullanıyordum. o araçta yüksek hızda rüzgar sesi, kasis vb geçerken cam tavandan gelen çıtırılar vs kafama takılıyordu. civic alınca tüm bu sorunlarım bitti. çünkü 20 km hızı geçtikten sonra arabanın içini dolduran yol sesi başka hiçbir sesi duymaya zaten fırsat vermiyor :)

yani yol sesinden şikayet eden vardı ama ben arabayı kasasını, ikinci elini beğendim, aldım bunlardan yana bir sorun yok ama ses yalıtımı berbat. arabayı teslim aldım, 100 mt gidince tuşlardan camları kontrol ettim acaba camlar mı açık bu ses ne diye. ilk orada bir aydınlanma geldi. hele ki yağmurdaki yol sesi, önceki aracımda camlar açıkken bu kadar ses alıyordum. davlumbaz gürültüsü ayrı rüzgar sesi ayrı yol sesi ayrı.

geçen bir paspasları silkeleyeyim dedim, taban halısına elimi bastım esnedi, halının altı boş arkadaşlar, b sütunuya tabanın birleştiği yerler filan, halıyla taban birbirine değmiyor ki gürültüyü kessin. çok şaşkınım. arabanın her yerini söktür yalıtım yaptır işine de girmek istemiyorum. bakalım, ya alışacağız ya yeni sahibine uğurlayacağız.
2015 Jettadan geçtim bende yalıtım konusunda japonlar tırt Almanlar her zaman önde.

Kapı fitileri için serum seti deneye bilirsiniz. Yapanlar memnun kaldı ama o video lari tekrar bulamıyorum şimdi. Hastalara takılan bildiğimiz serum serum seti ecz mevcuttur. Yada sağlıkçılarin turnike dediği sarı lastikler var... Onu ecz sorabilirsiniz. Yoksada nerden bulacaginizi söylerler.. medikal depolarn vs sorun.. ben sağlık memuruyum da

herkese selamlar...

Geri