yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Bende böyle birşey yapmam direk fitilini alırım daha iyi çünkü çok zaman yer ve sağlıksız.
Arkadaş video dediği için örnek olsun diye attım.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
sizin için demedim zaten hocam :) düşünen arkadaşa fikir olarak yardımcı olsun dedim.

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar exe+ 182 hp yeni kasa civiğe biniyorum. Paketle alakası yok. Yeni kasada gerçekten yalıtım/ yol sesi berbat şekilde devam ediyor.
Halbuki youtube incelemelerde herkes yalıtımın cok iyi oldugunu döylüyordu.
Bir incelemeci aracın yalıtımımının iyi oldugunu yurt dısında denedigi araçta continental lastik oldugunu türkiyede ise bridgestone turanza kullandıgı icin cok farkettigini söyledi.
Öncelikle bende fc5 te var. Bariz bir sekilde fc5 in yalıtımı + konusu acılmısken söyliyim ses sistemi daha iyi.
Yalıtımı neden iyi diye düsünecek olursak fc5 aracımıma falken lastik taktırdım. Turanzalardan ses konusunda kat be kat iyi. Yaklasık %30 oranında farkettigini düsünüyorum.
Bence lastikleri değişirseniz %25-30 oranında davlumbazlardan gelen uğultuyu azaltırsınız. Ben lastikleri değiştireceğim desibeli düsük bir lastik alıp deneyen olduysa deneyimlerini paylassın lütfen.

Trim sesine gelecek olursak bendede epeyce vardı. Hele taşlı yola girince orkestra yapıyordu. Trimlerin bir tanesi sol altta park sensörünü kapattığımız yerin altından geliyordu servis yaptı. Ekrandan geliyordu yaptı. Kemerden geliyordu yaptı.
Şimdilik sorun yok.

Madem bu kadar yazdık biraz daha konusalım.
Civic fiyatına göre istenileni veremiyor arkadaslar herşey donanım değil hatta hiç bişey donanım değil.

Opsiyon olarak ses sistemi satmıyorlar, yalıtımda kötü. bari iyi bir ses sistemimiz olsa…

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Şuanda kronik direksiyon probleminden dolayı citroen c3 aircross kullanıyorum ( en boş paketi )
Ya yalıtım bu kadar mı farkeder araba süper ya ses sistemi olarak

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu yalıtım konusunda FC5 'in FE1 ' den daha iyi olduğu konusuna katılıyorum. Yaklaşık 1 aydır yeni araç bakıyorum kendime. eski model mercedes ile yeni kasa FE1 arasında kaldığım için yakın bir arkadaşıma ait FE1 aracını süreyim dedim. 2 yıl boyunca FC5 kullanan birisi olarak hayal kırıklığına uğramıştım ama bunu açıklayamıyordum rahatça. Çünkü dönüp dolaşıp yine bu aracı alabilirim diye motivasyon bozmayım diye. Ama maalesef gerçekler acıdır...... Gittikçe malzeme kalitesi kötüleşiyor araba seksöründe.

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Belki lastiği değişsek yalıtım sorunu biraz düzelir. Ama dediğim gibi c3 aircross kullandım en bosu liste fiyatı 750K falan civicten cok daha iyi yalıtımda.yeni kasa Civic hayal kırıklıgı..

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Bende acikcasi yeni civic fe kasa alacagima focus dizel alirim hem yol tutus iyi hem cok sessiz. Alman arabalari yalitim isini bariz cozmusler bende 2015 octavia vardi ici gercekten opera gibi huzur veriyordu.

Geri