Civic FC5 Yaya koruma sistemi onarim maliyeti

Aracınız
Civic FC5 2018
Selam Honda cılar, çok can sıkıcı bir sorun var şöyleki; bayram tatilinde çıtır bir kaza yaptım duran araca çok hafif arkasindan çarptım ve sadece panjurda bir çatlak ve honda logosunda bir çatlak oluştu. Çarptığim araçta hicbir sey yok. Öyleki poliçe ehliyet vs bilgililerimi bile istemeye gerek duymadi. Benim aracim 2018 dizel civic de ise kaput ikazi yaniyor. Kaza aninda kaputu hafif yukari kaldirmaya yarayan pop up system devreye girmedi yani kaput hic yerinden oynamadi bile. Bu ikaz ışığı neyin nesidir diye sorduğumda korkunç senaryolar duydum. 20-25 bin tl gibi bir maliyetten bahsediliyor. Bu kadar küçük bir kazadan dolayi yillarca özen gosterdiğim kasko geçmişine leke sürdürmek istemiyorum ayrica 6 aylik aracın da 25 bin tl hasarli kayitlara geçecek olmasi apayri bir zarar bakiyesi olacak. Bu konuda bilgi ve tecrubesi olan arkadas var mi? Bir de bu rakamlar gerçek ise hiç onarima girmeden bu sistemi iptal edip işimize gucümuze baksak nasil olur??? Kazasiz sürüşler.IMG_20190815_142856_849.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012
bir mesajımda daha belirtmiştim.. dizellerde bu şekilde bi sürpriz var ve bence dizeli tercih etmemek için bir sebep. yarın ufak bir vurma ile tampon kırılsa ama kaputa gelmese veya kaputa gelen kısım düzeltilecek olsa dahi bu sürprizden dolayı kaputu toptan değiştirmek + sistemi yeniletmek gerekecek ki attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmeyecek.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Dizel Civic'lerde yaya koruma sistemi var. Çarpma anında kaput amortisörü 1,5cm yukarı çıkıyor. Konuyla ilgili bir video izlemiştim. 20km hızla giderken köpeğe çarpma esnasında bile kaput atabiliyor. Eğer kaput amortisörü dışarı çıkarsa bu sistemin maliyeti 28bin TL civarında ve tamiri olmuyor. Videoda daha net anlatılıyor.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
bu sistem canlıya vurduğun zaman çalışıyor yolda giderken bi insana vurdunuz oda kafasını cama vurdu allah göstermesin öldü o zaman bu 20k aklınıza gelecek mi yada bu sistem sayesine ölümden döndü sizce hankisi tercih edersiniz sistem tartışılır piston kalkıyor yukarı bi şekilde inmesi gerek ama 20k ile iniyor:) ama anlattıgını gibi öndekinbe tıkladın falan hikaye 35-40 km hıza ulaşman gerekiyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Selam Honda cılar, çok can sıkıcı bir sorun var şöyleki; bayram tatilinde çıtır bir kaza yaptım duran araca çok hafif arkasindan çarptım ve sadece panjurda bir çatlak ve honda logosunda bir çatlak oluştu. Çarptığim araçta hicbir sey yok. Öyleki poliçe ehliyet vs bilgililerimi bile istemeye gerek duymadi. Benim aracim 2018 dizel civic de ise kaput ikazi yaniyor. Kaza aninda kaputu hafif yukari kaldirmaya yarayan pop up system devreye girmedi yani kaput hic yerinden oynamadi bile. Bu ikaz ışığı neyin nesidir diye sorduğumda korkunç senaryolar duydum. 20-25 bin tl gibi bir maliyetten bahsediliyor. Bu kadar küçük bir kazadan dolayi yillarca özen gosterdiğim kasko geçmişine leke sürdürmek istemiyorum ayrica 6 aylik aracın da 25 bin tl hasarli kayitlara geçecek olmasi apayri bir zarar bakiyesi olacak. Bu konuda bilgi ve tecrubesi olan arkadas var mi? Bir de bu rakamlar gerçek ise hiç onarima girmeden bu sistemi iptal edip işimize gucümuze baksak nasil olur??? Kazasiz sürüşler.Ekli dosyayı görüntüle 253828
Slm.arkadasm sorunu nasıl çözdüler.. bilgi verebilir misin..komple.degisti mi?

Geri