Civic FC5 Yaya koruma sistemi onarim maliyeti

Aracınız
Civic FC5 2018
Selam Honda cılar, çok can sıkıcı bir sorun var şöyleki; bayram tatilinde çıtır bir kaza yaptım duran araca çok hafif arkasindan çarptım ve sadece panjurda bir çatlak ve honda logosunda bir çatlak oluştu. Çarptığim araçta hicbir sey yok. Öyleki poliçe ehliyet vs bilgililerimi bile istemeye gerek duymadi. Benim aracim 2018 dizel civic de ise kaput ikazi yaniyor. Kaza aninda kaputu hafif yukari kaldirmaya yarayan pop up system devreye girmedi yani kaput hic yerinden oynamadi bile. Bu ikaz ışığı neyin nesidir diye sorduğumda korkunç senaryolar duydum. 20-25 bin tl gibi bir maliyetten bahsediliyor. Bu kadar küçük bir kazadan dolayi yillarca özen gosterdiğim kasko geçmişine leke sürdürmek istemiyorum ayrica 6 aylik aracın da 25 bin tl hasarli kayitlara geçecek olmasi apayri bir zarar bakiyesi olacak. Bu konuda bilgi ve tecrubesi olan arkadas var mi? Bir de bu rakamlar gerçek ise hiç onarima girmeden bu sistemi iptal edip işimize gucümuze baksak nasil olur??? Kazasiz sürüşler.IMG_20190815_142856_849.jpg

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
pistonlar açılmadıysa kaportacı 10 dk düzeltir onu sensörlei hizalayacak o kadar canını sıkacağın birşey değil kardeş pistonları açmadıysa ama!

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
sıkıntı yapma kardeşim tamponu söktür 4 adet sönsör var sönsörün önündeki ince saç sensörü kapatıyor aynı hizaya getirttir hatayı silecek kaput kalkmadıysa şayet köpeğe felan vurma da gerisi önemli değil geçmiş olsun benimde başıma geldi şu an bunları okuduktan sonr açok sevindiğinizi düşünüyorum
Kardeşim aynı problem bende de vardı bugün düzelttim çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer kaputu yukarıya kaldıran amörtisörler açılmadıysa, sadece arıza lambası yanıyorsa iş çok sıkıntılı değil. Durum, benim başıma da geldi, park halinde darbe sonucu... Uzman Oto Salih Usta (Florya - İST) uygun fiyata hallediyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese selamlar. Sorunu çözdük. Amortisörler açılmamıştı. Tampon içi demirleri darbeden dolayı yamulmuştu. Ama tamponda bir sorun gözükmüyordu. İkaz ışığı, iç Demir düzeltim kalibrasyon vs 500 TL’ye hallettik.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sıkıntıyı park ederken demir dubaya vurma sonucu yaşadım. Allahtan sistem aktif olmadı arkadaşların anlattığı gibi doğrultma kalibrasyon problem halloluyor. Ancak ilk yandığında insanı telaş yaptırmıyor değil alışılmadık bi ikaz ışığı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri