Yedek su

Arkadaşlar mrb aracım 2008 civic yedek su deposuna maxin biraz üzerinde su katmistim sürekli bakiyordum azalma yoktu bu aralar sık kullanıyorum ozellikle klima ve köy yollarında bugün baktığımda su azalmış minumum seviyesinin üzerinde biraz normal bir durummu teşekkür ederim

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınız lpg li mi?? Lpg li araçların zaman içinde bir miktar su eksiltmesi normaldir diye biliyorum. Ama bu durumun sıklığı ve miktarı önemli tabi kısa sürede çok su eksiltiyorsa sıkıntı ciddi olabilir.

Alırken de satarken de "civiɔ"

Evet aracım lpgli 1 ay falan oldu bir miktar su katali..yine su katacam iyice gezdikten sonra tekrar kontrol edeyim..tesekkur ederim

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşımın dediği gibi lpg li araçlarda, silindir içindeki yanma sıcaklığı yüksek olduğundan su daha yüksek sıcaklıklarda çalışır ve daha fazla buharlaşma olur. Bu da suyun normale göre daha fazla eksilmesini sağlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Ama bu bariz su eksiltmesine neden olmaz. Dediğiniz gibi ayda bir biraz su takviyesi yapabilirsiniz ki bence yağ ve su en az haftada bir kere kontrol edilmeli.

Aracınız
Aslında dediğiniz depo kondens deposudur. Yani motor, soğutma suyu ihtiyacı olduğunda suyu burdan alır ve ısınıp genleştiğinde fazla su burada depolanır. O yüzden asıl olan radyatördeki su miktarıdır.
Kazasız günler dilerim.
Selamlar

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 2013 civic aracım var. Açıkcası araçlar hakkında pek bilgim yok, buradan öğrendiğim kadarıyla.. Düzenli kontrol etmem gereken yağ ve su seviyesi mi? Nasıl kontrol ediliyor, en son mayıs ayında servise gittiğimde bakım yapılmıştı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar 2013 civic aracım var. Açıkcası araçlar hakkında pek bilgim yok, buradan öğrendiğim kadarıyla.. Düzenli kontrol etmem gereken yağ ve su seviyesi mi? Nasıl kontrol ediliyor, en son mayıs ayında servise gittiğimde bakım yapılmıştı

Evet yağ ve suyu kontrol etmeniz gerekiyor, nasıl yapılacağı resimde anlatılıyor.

Geri