Yeni aldığım FB7 hakkında soru(n)larım

Aracınız
Civic FB7 2014
e5908365274ae77f6e8e116d54466ea4.jpg

aracin gunduz farlari boyle turuncu benimkinde de. orijinali mi boyle acaba?
Bu arada fotograf temsili, internetten aldim. Birinizin araciysa hakkini helal etsin :)
arkadaslar yakinda muayeneye girecegim, bu konuya yardimci olabilecek varsa sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid aynen dediginiz gibi.
Ilk calistiginda yakit yok uyarisi aliyorum sonra yavas yavas artiyor ve bir daha sorun almiyorum arabayi kapatana kadar.
Bazi arkadaslarin dedigi giderken benzin dusmesi sorunu hic olmadi bende. Alir almaz fulledim ve 1500km sonra hala full depo benzin var olarak gosteriyor. Zaten arac calisir calismaz LPG'ye geciyor.
Sanirim dediginiz gibi modul var LPG'de ve bu sekilde olmasi normal.

LPG yakit modulu var ise, arac yol bilgisayarindaki yakis bilgileri de LPG'yi yansitiyor diyebilir miyiz? Cunku hemen hemen gercek degerleri yansitiyor. Benim hesaplamalarima gore araba 7 litre LPG yakti ve en son 1500km ortalamasi 6.9 litre olarak gosteriyordu araba.
O değerleri araç benzine göre hesaplıyor, normalde LPGyi bulmak için 1.15-1.2 ile çarpmanız lazım ama araç ilk çalıştığında bir miktar benzinde tükettiği için gösterge değeri tam doğru yansıtmayabiliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaslar yakinda muayeneye girecegim, bu konuya yardimci olabilecek varsa sevinirim.
Bence geçer çünkü bunlar gündüz farları yani gündüz vakti aracın farkedilmesi amacıyla kullanılıyor, aydınlatma amacı pek yok. Ama bu şekilde muayaneden geçmiş birine teyit ettirmek en iyisi.

Aracınız
@TheAngarali06

1 >sorun aküyle ilgili gibi, sebebine diğer maddelerde değineceğim.
2 > çizgiler sabit, yazlımla düzelten duydum.
3 > Ankara'da olmadığım için yorum yok.
4 > LPG ile ECO modunun bir faydası kalmıyor. Eco modu gaz tepkisini ve klima çalışmasını kısıtlıyor. Benzinli araçlarda yakıt tasarrufu yapıyor fakat lpg de ben bir farkını görmedim.
5 > Bu sorun da akü ile alakalı görünüyor. Akü azalınca oluşan sebepler, aynı 1. madde gibi
6 > Sorun olmaz
7 > Sadece kısalar bi-xenon
8 > Bu şekilde muayeneden geçen arkadaşım var, Amerikan park yasak değil diye biliyorum.
9 > Ben orijinal dışında kullanmadım, yorum yok.
10 > Buna her şey sebep olabilir, triger zinciri uzamasından tut ufak bir kablo kopması bile olabilir. Ustaya göstermek lazım.
11 > 9. madde geçerli, ben orijinalden yanayım.
12 > Bilgim yok.
13 > Benim aracımda ön cam hariç komple film var, hatta arka camlarda en koyusu. Yolcular için iyi oluyor bence çünkü konsol arkasında klima kanalı yok. içeri pişmesin :)
14 > Bu sorun da akü zayıfladığı ihtimalini güçlendiriyor. sorun 1-5
15 > Bu bazı modellerde böyle (sonradan lpg takılan), bazılarında ufak bir müdahale ile düzeliyormuş.
16 > Kişisel tercih, sıkıntı olmadan kullanabilirsin, ama ben düz adamım :)
17 > Öyle yapılmış, fakat forumda da mevcut ola otomatik bagaj projesinde açıklandığı üzere iki adet yay ile bu sorun çözülebiliyor.
18 > Madde 9-11.
19 türkiye modellerinde böyle, avrupa olanlarda görmedim.
20 2012 modellerde katlanır ayna var, onların aynası buna uyuyor. komple modül takmak gerekiyor, motorlu ayna ve modül.

Geri