Yeni aldığım FB7 hakkında soru(n)larım

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam direk internette buldugum yaziyi asagida paylasiyorum. Muayeneden zaten hicbir turlu gecmez. Ben kablolarini sokturdum sadece sus olarak tamponda duruyor.

Araçlara çakar lamba takmak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre yasaktır. Çakar takmak; şu an için sadece resmi araçlara ve devlet büyüklerine serbestir.

Çakar lamba trafik cezası KTK madde 26/2’den ( Mevzuatta belirtilen ışıklı ve/veya sesli uyarı işareti veren cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takmak ve kullanmak) yazılır.

2918 Sayılı KTK madde 26/2’ye göre F1 Çakar lamba kullanmanın 2020 yılındaki trafik cezası miktarı 1228.00 Türk lirasıdır.
1228 Türk lirası çakar lamba cezasını; Trafik cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde anlaşmalı ödeme noktalarına ödemeniz halinde; çakar lamba trafik cezası yüzde yirmi beş (%25) indirime gidecektir.

Yüzde yirmi beş (%25) indirime giden çakar lamba trafik cezası; 1228.00 Türk lirasından; 921.00 Türk lirasına düşecektir.
Teşekkürler hocam. 8-9 aydır bu şekilde kullanıyorum arabayı farkında olmadan?

Aracınız
1 > Cyclone multimedia ise ayarlar menüsünden müdahale edilip bu sorun giderilebilir. Net olarak hangi sekmede hatırlamıyorum ama biraz kurcalarsanız bulursunuz.
2 > Malesef tekerlekler dönünce kılavuz çizgileri hareket etmiyor.
4 > ECON modu beni benden alan bir mod. Zaten araç düşük devirde yürümüyor, bir de gaz tepkisini geciktiriyor... Ben ECON modu kapalı kullanıyorum
5 > Cyclone ise bende de öyle. Hatta, radyo istasyonunu şimdiye kadar kaydedemedim bile. İlginç bir multimedia.
6 > Eğer far yıkamanız varsa Xenon kit orjinaldir diyebiliriz. Her araba için geçerli bir kuraldır.
7 > Gerekmiyor. Gerekli olsaydı fabrikadan Bi-Xenon diye çıkarlardı.
9 > Bu soru daha çok tercih meselesiyle açıklanabilir. Kurallar içinde kalmak şartıyla nasıl tercih ederseniz öyle kullanın derim.
11 > Orjinale geçmek mantıklı olmuş. Hele bir de çıkan spor yaylar markasız yada 2., 3. kalite ürün ise çok isabetli bir karar derim.
12 > Sol ön kapı eşiğinde takılabilecek uygun ebad ve basınç değerleri yazıyor. Oradan bakabilirsiniz.
13 > Ben aldığım her araca mutlaka film yaptırırım. Çok şükür bu ve BMW 'de film vardı ve masraf etmedim. Ön cam için sadece UV kırıcı özelliği olan film öneririm. Numaralılar görüşü engelleyebilir ancak diğer camlar için yine tercih size kalmış.
14 > Bunda bir sorun var, ekstra tesisat çekilmiş mi onu bir kontrol ettirin derim. Normal değil.
15 > Bu bir sorun değil.
16 > Sizin ne kadar "pimpirikli" olduğunuz kadar sorun teşkil eder. Umursamaz biriyseniz sonuna kadar beklersiniz ama her işinizin sıfır sıkıntılı olmasını istiyorsanız hemen yaptırırsınız.
17 > FB7 'lerde bu iş böyle, bu model yılı içinde üretilmiş bir araç için normal değil ama Honda biniyorsak bazı saçmalıklara alışmamız gerekiyor.
18 > Bence siz bu aracı satıp orjinal, hiç ellenmemiş bir araç alın. Daha çok mutlu olursunuz gibime geliyor.

Aracınız
19> Honda 'ya hoşgeldiniz.
20> Benim aracımda katlanır ayna var ve muhtemelen sonradan takılmış. Aracı kilitleyince kapanıyor, kışın mekanizması buzlandığında ne olacak çok merak ediyorum. Muhtemelen kırılan bir tarafı olacak... Keşke orjinal haliyle saklasalarmış...

Aracınız
Civic FB7 2014
1 > Cyclone multimedia ise ayarlar menüsünden müdahale edilip bu sorun giderilebilir. Net olarak hangi sekmede hatırlamıyorum ama biraz kurcalarsanız bulursunuz.
2 > Malesef tekerlekler dönünce kılavuz çizgileri hareket etmiyor.
4 > ECON modu beni benden alan bir mod. Zaten araç düşük devirde yürümüyor, bir de gaz tepkisini geciktiriyor... Ben ECON modu kapalı kullanıyorum
5 > Cyclone ise bende de öyle. Hatta, radyo istasyonunu şimdiye kadar kaydedemedim bile. İlginç bir multimedia.
6 > Eğer far yıkamanız varsa Xenon kit orjinaldir diyebiliriz. Her araba için geçerli bir kuraldır.
7 > Gerekmiyor. Gerekli olsaydı fabrikadan Bi-Xenon diye çıkarlardı.
9 > Bu soru daha çok tercih meselesiyle açıklanabilir. Kurallar içinde kalmak şartıyla nasıl tercih ederseniz öyle kullanın derim.
11 > Orjinale geçmek mantıklı olmuş. Hele bir de çıkan spor yaylar markasız yada 2., 3. kalite ürün ise çok isabetli bir karar derim.
12 > Sol ön kapı eşiğinde takılabilecek uygun ebad ve basınç değerleri yazıyor. Oradan bakabilirsiniz.
13 > Ben aldığım her araca mutlaka film yaptırırım. Çok şükür bu ve BMW 'de film vardı ve masraf etmedim. Ön cam için sadece UV kırıcı özelliği olan film öneririm. Numaralılar görüşü engelleyebilir ancak diğer camlar için yine tercih size kalmış.
14 > Bunda bir sorun var, ekstra tesisat çekilmiş mi onu bir kontrol ettirin derim. Normal değil.
15 > Bu bir sorun değil.
16 > Sizin ne kadar "pimpirikli" olduğunuz kadar sorun teşkil eder. Umursamaz biriyseniz sonuna kadar beklersiniz ama her işinizin sıfır sıkıntılı olmasını istiyorsanız hemen yaptırırsınız.
17 > FB7 'lerde bu iş böyle, bu model yılı içinde üretilmiş bir araç için normal değil ama Honda biniyorsak bazı saçmalıklara alışmamız gerekiyor.
18 > Bence siz bu aracı satıp orjinal, hiç ellenmemiş bir araç alın. Daha çok mutlu olursunuz gibime geliyor.
cevap icin tesekkur ederim.
Aracin multimedia modelini bilmiyorum ancak asagida internette buldugum linkini paylasiyorum direk bu model mevcut. Bu cyclone modeli degil sanirim.
Multimedia

Mesele mutlu olmak degil de, ceza yememek ya da kanun disi birsey yapmamak benim icin :) 13 senedir aktif arac kullaniyorum henuz en ufak bir ceza yemedim (bir adet fahri mufettis gunduz sis fari cezasi haric) :) O nedenle sorun yaratabilecek seylerden kacmaya calisiyorum. Bodykitlerin altindaki difuser bolumunde 2. egsoz ucu takili ancak boru cekilmemis, eger cezai bir durumu yoksa onu da baglatmak hos olacaktir.
Yoksa bodykitler arabaya cok yakismis ve ilk gordugumde beni cezbeden onemli konulardan birisiydi.

Katlanir ayna onermiyor musunuz? kisin dediginiz gibi modul donarsa sorun yaratabilir. Var mi acaba forumda bunu yasayan birileri.

Aracınız
Honda Civic FB7 Android 9.1 Multimedya OEM Double Teyp

İşletim Sistemi: Android 9.1
İşlemci: A7 1.3 GHz x 4 Çekirdek
RAM: 2 Gb
Hafıza:16 Gb
Ekran:10" İnc Kapasitif HD Dokunmatik Panel
Çözünürlük:1024x600 HD 1080P Video oynatabilme özelliği
Açılış Logosu:Orjinal marka logosu ile açılma
Direksiyon Kumanda Desteği:Var
DVD/CD:Yok
Bluetooth:Var
Dahili Mikrofon:Var
Telefon Rehberi Aktarma:Var
USB:Var
MicroSD Kart:Var
Radyo:10 Kanal Hafızası Am/FM
Ses Çıkışı:4x45 watt surround stero
EQ:10 band grafik
Geri Görüş Kamerası:Var
GPS:Var
Video Format:1080p / AVI, MKV, MP4, WMV, RMVB, MPG
Ses Format:MP3, WMA, WAV, AC3, OGG, FLAC
Resim Biçimleri:JPEG, BMP, PNG, TIFF
Wi-fi:Var
Amfi Çıkışı:4 Kanal
Garanti:2 Yıl

Marka-Model hariç herşeyi yazıyor Maşallah...

Aracınız
Civic FB7 2014
Honda Civic FB7 Android 9.1 Multimedya OEM Double Teyp

İşletim Sistemi:Android 9.1
İşlemci:A7 1.3 GHz x 4 Çekirdek
RAM:2 Gb
Hafıza:16 Gb
Ekran:10" İnc Kapasitif HD Dokunmatik Panel
Çözünürlük:1024x600 HD 1080P Video oynatabilme özelliği
Açılış Logosu:Orjinal marka logosu ile açılma
Direksiyon Kumanda Desteği:Var
DVD/CD:Yok
Bluetooth:Var
Dahili Mikrofon:Var
Telefon Rehberi Aktarma:Var
USB:Var
MicroSD Kart:Var
Radyo:10 Kanal Hafızası Am/FM
Ses Çıkışı:4x45 watt surround stero
EQ:10 band grafik
Geri Görüş Kamerası:Var
GPS:Var
Video Format:1080p / AVI, MKV, MP4, WMV, RMVB, MPG
Ses Format:MP3, WMA, WAV, AC3, OGG, FLAC
Resim Biçimleri:JPEG, BMP, PNG, TIFF
Wi-fi:Var
Amfi Çıkışı:4 Kanal
Garanti:2 Yıl

Marka-Model hariç herşeyi yazıyor Maşallah...
Marka AVA diye yaziyor ama model bilgisi yok. Sanirim standart versiyon

Aracınız
Civic FB7 2014
Orjinal jant ile body-kit kötü durmuyor, hatta birçok kişi bu şekilde kullanıyor, bence body-kiti söktürmeyin, söküm işlemi sonrasında tampon ve marşpiyelde ufak tefek boya kalkmalarına neden olma ihtimali çok yüksek.
Benzin yok uyarısı da ilk anda verip sonradan benzin göstergesi yükseliyorsa sorun yok, hatta aracınızda lpg modül takılı demektir.
LPG modülü araç her çalıştığında benzin göstergesinin yeniden okunmasını sağlar, ilk anda da benzin göstergesinde yakıt yok uyarısı verir, bu durum normaldir.
@m2hamid aynen dediginiz gibi.
Ilk calistiginda yakit yok uyarisi aliyorum sonra yavas yavas artiyor ve bir daha sorun almiyorum arabayi kapatana kadar.
Bazi arkadaslarin dedigi giderken benzin dusmesi sorunu hic olmadi bende. Alir almaz fulledim ve 1500km sonra hala full depo benzin var olarak gosteriyor. Zaten arac calisir calismaz LPG'ye geciyor.
Sanirim dediginiz gibi modul var LPG'de ve bu sekilde olmasi normal.

LPG yakit modulu var ise, arac yol bilgisayarindaki yakis bilgileri de LPG'yi yansitiyor diyebilir miyiz? Cunku hemen hemen gercek degerleri yansitiyor. Benim hesaplamalarima gore araba 7 litre LPG yakti ve en son 1500km ortalamasi 6.9 litre olarak gosteriyordu araba.

Aracınız
Civic FB7 2014
e5908365274ae77f6e8e116d54466ea4.jpg

aracin gunduz farlari boyle turuncu benimkinde de. orijinali mi boyle acaba?
Bu arada fotograf temsili, internetten aldim. Birinizin araciysa hakkini helal etsin :)

Geri