Yeni Civic başka bir çare ( diğer konunun devamı)

Arkadaşlar dün yeni civic için karar vermiştik fakat (yeni ÖTV zamları) veya (aracın 2016 olucak olması) satarken veya alırken nasıl etkiler.

Kısacası 2017 başına kadar beklemeye gerek varmı yani aracın fiyatı atarmi azalarmi sizce ne yapalım?

(Donanım + motor olarak karar verildi)

lmertl

0
Aracınız
Yeni Civic başka bir çare ( diğer konunun devamı)

[MENTION=5068]Mete.akyol1[/MENTION] diğer konunuzu da okudum.Yakıt sizin için fazla önemli gibi geldi bana.Skoda octavia dizel otomatik style donanımı incelemenizde fayda var.Aşağı yukarı aynı fiyata denk gelecektir.ikisi ile de test sürüşüne çıkarak içinize sinene karar verin bence.2016 olmasının size bir kaybı olmayacaktır.Hatta ÖTV den etkilenmemesi için 2017'de civic özellikleri kırpabilir executive den.Bizim kasalarda en dolu olan 2012 yılıydı örneğin.2017 yi beklemek 1.5turbo almak için mantıklı olur sadece.1.6 lpg otm alacaksanız beklemenin bir anlamı olmayacağı kanaatindeyim. Lpg kullanmadığım için benzine göre değerlendirirsem uzun yolda 5-7lt şehir içi 9-12lt civarı görüyorum Ankara trafiğinde.Çok ekonomik olduğu söylenemez

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yakıt gerçekten önemli 1.5 turbo 182 hp güzel bi motor fakat 45 50 kuruş un altında yakicagini düşünmüyorum. Octavia yi bugün inceliycem .

iso342

0
Yılbaşı zamlanacak arabalar ve hiç bir degisiklik olmaz donanimda şimdi alırsan karlisin ben cuma günü kaporayi verdim

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Yakıt gerçekten önemli 1.5 turbo 182 hp güzel bi motor fakat 45 50 kuruş un altında yakicagini düşünmüyorum. Octavia yi bugün inceliycem .
Octovia nin dizeli 95 bin civari en full olani ki ben olsam direk onu alirim. 95 bin ver lpg li arac al bana mantikli gelmiyor. Octovia tank gibi araba. Ben skodaya bindim hicbir sikayetim olmadi. Tavsiye ederim. O paraya alinacak en ii araba. Civic iyi hos ama o para o motora degmez bence.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Skoda cok ilerleme kaydetti tmm ama hondanin yaninda adi okunmamali bence.

iso342

0
DSG sanzuman baş belası 30 binde indirirken ben çok galeri gezdim bir ay honda kafama yattı ikinci eli çok kuvvetli

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Skoda cok ilerleme kaydetti tmm ama hondanin yaninda adi okunmamali bence.
Hocam 3 sene fabia ya bindim sinifi bile dusuk olmasina ragmen bir kere sikinti cikarmadi. Ama civic sanruf tıkırdar, boyaya uflesen çizilir, yol sesinden muzik duyulmaz vb sizde bilirsiniz. Civicimi seviyorum ama daha 1 yil olmadan bunlar oldukcada kizmiyor degilim :(

Aracınız
Hocam 3 sene fabia ya bindim sinifi bile dusuk olmasina ragmen bir kere sikinti cikarmadi. Ama civic sanruf tıkırdar, boyaya uflesen çizilir, yol sesinden muzik duyulmaz vb sizde bilirsiniz. Civicimi seviyorum ama daha 1 yil olmadan bunlar oldukcada kizmiyor degilim :(

Bahsettigin sorunlar olmasina ragmen yinede skoda deyince sikinti basiyo. Ikinci el satista honda hizli gider cok arac degistiriyorum hizli satilmasi onemli.

lmertl

0
Aracınız
[MENTION=5068]Mete.akyol1[/MENTION] rica ederim.Evet fazla yakacağı aşikar o motorun.Ben 1.6lt olan için beklemenin mantıklı olmadığını sadece 1.5lt olanı alınacaksa yeni yılı beklemenizin faydalığı olacağını söylemek istemiştim. Skoda için de iş yerimden iki arkadaşım da var birisi dsg diğeri düz vitesini sürüyor 1.6tdi ikisi de en dolu modelleri.Hiç bir sıkıntılarını duymadım.Birisi 70.000km diğeri 25.000km de.İkisiyle de yolculuklar yaptım.Hiç fena araçlar değil.Bagajından bahsetmiyorum bile.Arkadaşlarında söylediklerine şöyle katılıyorum civiclerin avantajı daha şık spor bir görünüşe sahip olmaları ve uzun ömürlü motora sahip olmaları.Madem bu kadar iyi sen niye almadın diyorsanız da.Kendi aracımı almamdan bir önceki gün 2013 octavia elegance 1.4tsi 140hp için pazarlık yapmıştm.Benden habersiz şekilde satmış aracı.Öyle olunca da diğer favorimi aldım.
c sınıfında kuşkusuz alınır araç ikiside sadece önceliklere göre sıraları değişebilir.2.el konusuda farkları olacağını sanmıyorum ;)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri