Civic FC5 Yeni civic fc5 motor soğukken zor çalişma sorunu

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni kasa civic FC5 aldım elegans otomatik benzinli. Motor soğukken özellikle sabahları motor geç çalışıyor her zaman yapmıyor ama yinede sıfır aracın ilk marş ta çalışması lazım. Bundan önce fb7 kullandım yaklaşık 3 sene hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Aküyü ölçdürdüm iyi dediler. Daha 1000 km bakımınada gitmedim gidince servise bildireceğim bu sorunu. Bu sorunla karşılaşan oldumu yada sebep ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben de aracı 6 ay önce aldım. 2 defa araç geç çalıştı. Benzin olarak hep Shell kullanıyorum. Benzin ile alakası yok bence. Bu kadar nadir yapınca durumu motorun soğukluğuna verdim ses etmedim. Fakat kısa aralıklarla bu şekilde geç çalışırsa cidden can sıkar. Aracım hep açık otoparkta kalıyor bu arada. Yani rüzgar, yağmur falan alıyor. Anahtar II konumunda 2-3 saniye bekliyorum gösterge ışıkları yanana kadar. Frene basmadan çalıştırmayı denemedim ama.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sebepleri sayayım. Benzim pompasında sıkıntı olabilir ama araç yeni olduğu için düşük ihtimal
Bujilerde sorun olduğu için olabilir ama araç yeni olduğu için düşük ihtimal.
Sübop ayarı yapılması gerekiyor olabilir. Araç yeni düşük ihtimal. Saydıklarım arasında en yüksek ihtimal sübap işi.

Aynı sorun bende de vardı. Benim araç lpgli. Sübap ayarı yapıldı, yağ motul ile değişti. Periyodik bakım yapıldı. Bujiler kontrol edildi. Şimdi tıkırt diye alıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
bende geç alma sorunu değilde bazen buzlanma uyarısı olduğu zamanlar oda bazen ilk marşta gırçççççççç diye bi ses geliyo 1-2 saniye forumda baktığım kadarıyla marş motorunun sökülüp yağlanması diyorlar soğuktan gress yağ donuyor olabilir.

Merhaba arkadaşlar 2020 exe eco 400 km de. Araç bazen geç çalışıyor şimdiye kadar altikez yaptı ve araç la düz yolda ve yokuş çıkarken bazen 1800 ile 2000 gibi devirlerde gaz alıp veriyor. Bu araçtan önce fd6 vardı onda hiç bu tür sorunlar yoktu. Varmi hiç böyle sıkıntı yaşayan arkadaş

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar 2020 exe eco 400 km de. Araç bazen geç çalışıyor şimdiye kadar altikez yaptı ve araç la düz yolda ve yokuş çıkarken bazen 1800 ile 2000 gibi devirlerde gaz alıp veriyor. Bu araçtan önce fd6 vardı onda hiç bu tür sorunlar yoktu. Varmi hiç böyle sıkıntı yaşayan arkadaş

Aracım 2018 elegance eco. 17.000 km’den sonra ara sıra bende de oldu. 20000 bakımda bahsettim, servis burada tekrarlaması lazım dedi ama ara sıra yaptığı için arabayı bırakmadım. Haftasonu 30000 bakımı var. Bu konuyu internetten ismini duyduğum Hondacı Mehmet’e sordum. Onun talimatlarına göre LPG vanasını kapatıp bir süre benzinde kullandım. Bir daha olmazsa sorun regülatör diyaframındadır dedi. Ne var ki gene yaptı, o zaman subap ayarı yapılması gerekir dedi. Eğer dediği gibiyse ve sorun çözülürse yemişim servisini de garantisini de, bu adama yaptıracağım bundan sonra periyodik bakımları.
Eşimde 2007 model Opel corsa var, onu kullanırken o mu daha yeni, Honda mı karar veremiyorum.

Servise götürmeden 1000 kontrolüne, bir süre Araç exe olduğundan frene basmadan iki defa düğmeye basıp bekledim gösterge deki ışıklar sönene kadar sonra frene basıp 3 defa düğmeye basıp çalıştırıyorum bu şekilde kullandım yapmadı geç çalışmayı eşimde aynı şekilde kullanıyor bir problem yok şimdilik.

Geri