Yeni Dizel Fc5 nasıldır?

HknFC7

0
Arkadaşlar merhaba bende lpg li fc5 var, babama dizel araç lazım bende benimkinin dizelini alalım dedim ama kafam karışık kullananlar varsa önerirmi sonuçta mahçup olmak istemiyorum babama. Şimdiden cevaplayan her arkadaşıma teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

HknFC7

0
Şu partikül sorunu falan diyolar öyle birşey varmı acaba. Bayiye sordum efe yok öyle bişey diyo bora bayisi devirli kullanırsanız olmaz diyo anlamadım devri zaten araba ayarlamıyormu tam otomatik vites sonuçta.

Partikül filtre sorunu tüm araçlarda var skoda da kronik google amcaya yazın tüm araçların ismini yazarak dpf sorunu girin bi ton şikayet göreceksiniz audisinden woswosuna

ywzckr

0
Şu partikül sorunu falan diyolar öyle birşey varmı acaba. Bayiye sordum efe yok öyle bişey diyo bora bayisi devirli kullanırsanız olmaz diyo anlamadım devri zaten araba ayarlamıyormu tam otomatik vites sonuçta.

Hocam emisyon denilen bir olay var, motor calisma prensipleri benzin ve dizelin farklidir.
Bu yuzden dunyaya saldiklari gazlar da zararlilik orani genellikle dizelin daha kötüdür. Bu yuzden dizel partikul filtresi urettiler zararli gaz salinimini daha azaltmak icin.
Dizel arac ne devirli ne devirsiz kullanilir.
Dizel alacaksan yillik 15-20 bin km yapiyor olmali ve araci 1000-2000 devir arasinda surekli kulllanmamalisin. Marsa bastiginda biraz isinmasini bekleyip, surekli kisa mesafe (10km alti) kullanmamalisin. Dusuk devir dpf arizasi vermesine neden olur bu honda icinde diger markalardada benzerdir. Basinca cok yakiyor diyebilirsin ama dpf fiyati da hic ucuz degil dizel arac icin.
Ozetle yillik 12-15000 km yapiyorsan lpg mantikli olabilir.
Daha altinda veya nadiren asiyorsaniz turbo benzinli almalisiniz.
15000-20000 km asiyorsaniz dizele yonelebilirsiniz.
Tamamen aractan ne beklediginize ve kullaniminiza bagli hersey.

HknFC7

0
İnternetten araştırdım lpg exe almaya karar verdim riske gerek yok bence 15.040 TL para istiyolar adamlar dünyanın parası bi arıza için

Arkadaşım bir kişinin dpf kırılmış normalde olmayacak bir şey tahminen sokerken kırılmış bu dpf bayide tabi o fiyatı çekerler dışarda iptal etme durumu Var benzin lpg de de bi ton ariza çıkabilir bu kronik bir ariza değil bir kişide olmus sırf bundan dizel almamak da nedir neyse hayırlı olsun

HknFC7

0
Arkadaşım bir kişinin dpf kırılmış normalde olmayacak bir şey tahminen sokerken kırılmış bu dpf bayide tabi o fiyatı çekerler dışarda iptal etme durumu Var benzin lpg de de bi ton ariza çıkabilir bu kronik bir ariza değil bir kişide olmus sırf bundan dizel almamak da nedir neyse hayırlı olsun

Peki bu sorun gerçekten o kadar azmı ? Yoksa ben dizel den yanayım

bakın açıkca soylim dizel otomotik aracım var ama 135 vermeselerdi lpg li alacaktim arada 15 liradan cok oynuyorsa dizelden uzak durun yazık paranıza lpg linin tek eksi tarafı performansı dizel kadar değil hepsi o size tavsiyem lpg li alıp binin dizel sadece performans sevenler aracım yokuşta bayılmasın diyenler için biçilmiş kaftan

HknFC7

0
bakın açıkca soylim dizel otomotik aracım var ama 135 vermeselerdi lpg li alacaktim arada 15 liradan cok oynuyorsa dizelden uzak durun yazık paranıza lpg linin tek eksi tarafı performansı dizel kadar değil hepsi o size tavsiyem lpg li alıp binin dizel sadece performans sevenler aracım yokuşta bayılmasın diyenler için biçilmiş kaftan

Zaten bende performans için dizel istiyorum ekonomi için olsa emin olun lpg alırım.

Geri