Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Abdullah Karakurt
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, trim sesi benim araçta da var.Kaynağı ve çözüm yolu ile ilgili birşey söylediler mi? Hangi servise gittiniz acaba?

Merhaba,
Öncelikle geç dönüşüm için kusura bakmayın.
Honda parka gitmiştim. Çok detaylı olmamakla beraber, direksiyonun altındaki yay gibi bir parçadan bahsettiler. Ses kesildi ama çok nadirde olsa hafif titreme sesi çok az geliyor. Kronik bir sorun değildir umarım

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim araçta şoför tarafındaki emniyet kemerinden bozuk köy yolu asfaltlarında ufak bi cızırdama geliyo ama o bölgeye birazcık elle bastırınca kesiliyo onun haricinde bi trim sesi yok . Yaşadığım ilçenin şehir içi caddeleri hep parke taşı şeklinde sarsıntılı yollar hep ona rağmen ilk 2 3 dakika ön konsoldan belirsiz bir cızıldama geliyor sonra kesiliyor acaba kulağımmı alışıyo diye uzun süre dikkat ettim 2 3 dk rahatsız etmeyen bir vızıldı var sonra kesiliyo genel itibariyle bi trim sıkıntım yok aracım şu an 1863 km de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim araçta şoför tarafındaki emniyet kemerinden bozuk köy yolu asfaltlarında ufak bi cızırdama geliyo ama o bölgeye birazcık elle bastırınca kesiliyo onun haricinde bi trim sesi yok . Yaşadığım ilçenin şehir içi caddeleri hep parke taşı şeklinde sarsıntılı yollar hep ona rağmen ilk 2 3 dakika ön konsoldan belirsiz bir cızıldama geliyor sonra kesiliyor acaba kulağımmı alışıyo diye uzun süre dikkat ettim 2 3 dk rahatsız etmeyen bir vızıldı var sonra kesiliyo genel itibariyle bi trim sıkıntım yok aracım şu an 1863 km de

ön konsoldan gelenin kaynağını ve kemer tokası ile ön konsol sesinin çözümünü bulursanız paylaşırsanız ileride biz de öğrenmiş oluruz.

Tabiki paylaşırım. Yorumları okuyorum araçla alakalı ciddi eleştiriler var sanırım ben 2015 model ford fiestadan civic fe modeline geçtiğim için herşeyi bana harika geliyor :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba

FC5 kasanın KIŞLIK paspas ve bagaj HAVUZU FE kasaya uygun geliyormu arkadaşlar Kullanılabilirmi?

Ad Soyad
Işık Aslandede
Aracınız
Civic FE1 2021
Yeni kasada yakıt değerinizi yazabilir misiniz?

Sehirlerarasi kullanim:
110-130 km/saat bandinda ve arada bir Spor modunda +200km/saat yoklayarak karma kullanim 6.9lt. Ayni gün icinde depoyu tam doldurup ölçüm yaparak bunu söylüyorum.

100-110 km/saat ani ivmelenmelerden uzak ,sakin kullanim Normal modda 6lt.

Cok dur&kalk olmayan sehirici trafikte 7.5 lt

Genelde sehirlerarasi seyahatlerde kullaniyorum. Genel ortalamam 6.5lt.

ExePlus 182 bg.

3600 km de.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Yeni kasada yakıt değerinizi yazabilir misiniz?

aracım yeni kasa elegance eco 1300 km.

dur kalklı sıkışık trafikte kullanıyorum şehiriçi yakıt kış şartlarında 9.5 - 10 lt arası gezdi benzinde.

500 km uzun yol gittim. 120 sabit hız 5.5 lt yaktı.

yine uzun yol 130-140 arası sürdüm, aralarda ani hızlanmayla özellikle rampa performansını görmek için daha üst süratlere çıktım (güzel süratleniyor, hiç kesildiğini görmedim). bu şekilde de 6.8 yaktı yine benzinde.

bakalım daha açılmadığını düşünüyorum.

Ad Soyad
Erkan Ozden
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, yeni aracımı 10 gündür kullanıyorum, yaklaşık 600 km oldu.
Ort. Yakıt tüketimi 11 lt/100km gösteriyor. Şu anda görünen çok yüksek!!

Geri