Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Valla hocam captur ve clio piyasanin en az yakan arabasıdır. ikisinide kullandım , ikiside dizel otomatik di.clio uzun yolda gercekten 90 sabit hizla 3.3 ile3. 5 Uzun yol verisi vardi. Ama gel gelelim cankiri da sehir icinde yazin 6, 7 kisin 7, 8 lt yakiti vardi. Yani demem oki fabrika verisi uzun yol harici tutturulmuyor. Eylul ayinda aldim aracimi. Fabrika verisi zaten ya 8 ya da 9 olmasi lazim. İsin icine birde kasis, isik soguk hava, kisa mesafe girince aslinda 13 14 lt ler iyi gibi Renoyla kiyaslarsam. ...Benim takildigim tek konu iceri biraz fazla ses alıyor sadece. Onada katlanacagiz iste.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Stok lastiklerden 67-68db'lik lastiklere geçerseniz bu yol sesi de yarıdan fazla azalacaktır hocam.(y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynen hocam. Bu lastikleri cok iyi biliyorum daha once kullanmistim. Aslina bakarsan ozamanda hic begenmemistim. Bana sert gelmisti. İslak yol tutusuda zayifti.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben ev iş arası 8 km yol yapıyorum.
Aracım henüz 40 km de. Ortalama yakıt 12.5 lt gösteriyor bu bana göre gerçekten yüksek bir değer. Bir diş düştü kalan menzil 245 km diyor. Beklentim lpg de 8 - 9 lt ler olması yönündeydi ama şuanda beklentimin çok üstünde seyrediyor. Birde Konya yani fren yapmadan eve gidip geliyorum düz yol. Yaptığım hız max 70 km.
Sizde normal mi arkadaşlar bu değer?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız daha yeni motor parçaları alışana kadar tam verim olmuyor. 10.000 kilometreyi bir devirin bakalım. Biraz sabır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben ev iş arası 8 km yol yapıyorum.
Aracım henüz 40 km de. Ortalama yakıt 12.5 lt gösteriyor bu bana göre gerçekten yüksek bir değer. Bir diş düştü kalan menzil 245 km diyor. Beklentim lpg de 8 - 9 lt ler olması yönündeydi ama şuanda beklentimin çok üstünde seyrediyor. Birde Konya yani fren yapmadan eve gidip geliyorum düz yol. Yaptığım hız max 70 km.
Sizde normal mi arkadaşlar bu değer?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız yeni olduğu için biraz yakıt fazla zamanla azalacaktır ama LPG de 7-8 lt zor 9-11 arası diyelim biz ona hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah

Aracınız
Civic FC5 2020
Sizinki ne farkettirdi hocam 10binden sonra

Mesela ben esnafım İstanbul şehir içi günlük kullanım işim gereği gün içinde sürekli ordan oraya gidip geliyorum 11.1 lt LPG şu an 1 depo fullemiştim o zaman resetleme yapmıştım şu an ikinci depo devam ediyor hatta 2 diş bitti Çankırı merkez soğuk olur gerçi bizim Kurşunlu Hocahasan köyü kadar olmaz ama oda etki eder tabii...

Aracınız
Civic FC5 2019
ben iki ay önce aldım. şanlıurfa şehir içi 500 km 9.6 lt lpg. urfadan osmaniye git gel sabit 120 km hız ile 8.5 lt lpg. şimdi kış geldi şehir içi 9.2 gözüküyor ortalama. ama ani hız yapmıyorum. oldukça sakin kullanıyorum. prensip olarak hıza karşıyım

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sizinki ne farkettirdi hocam 10binden sonra

Hocam benim araç 18 yaşında.
Ben teorik olarak araştırdım. Birde kullanıcı yorumlarına bakarak yorum yaptım. İkiside birbirini tasdikliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben size birşey soracağım. Benim eski aracımda 3 farklı tipte ortalama yakıtı görebiliyorduk.

1. Yakıt aldıktan sonraki bir sonraki yakıta kadar ki ortalama yakıt
2. Uzun süreli ortalama yakıt (4000 km de bir sıfırlanıyordu otomatikmen)
3. Başlangıçtan varışa kadar ki ortalama yakıt
Civic içinde bunlar var mı?

Bilgi ekranında sadece bir ortalama yakıt görüyoruz bu uzun süreli ortalama yakıt mı oluyor?
Ben başlangıçtan itibaren varışa kadar ki ortalama yakıtı da görmek istiyorum acaba görebilir miyiz?
2019 Civic için bu sorularım. :)
Teşekkürler şimdiden. :giggle:

Aracınız
Civic FC5 2019
ben iki ay önce aldım. şanlıurfa şehir içi 500 km 9.6 lt lpg. urfadan osmaniye git gel sabit 120 km hız ile 8.5 lt lpg. şimdi kış geldi şehir içi 9.2 gözüküyor ortalama. ama ani hız yapmıyorum. oldukça sakin kullanıyorum. prensip olarak hıza karşıyım

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu değerler kışın ortasında tam tadında hocam. Ben de o değerleri görmeyi umut ediyorum. :geek:

Geri