Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
@mbydemir hocam merhaba.
Subap ayarı yaptırdınız mi. Benim fc5 48 bin km.de. daha önce hiç subap ayarı yapılmadı. Siz yaptirdiysaniz faydasını gördünüz mü?
Birde 48 binde subap ayarı gerekli midir. İlk 45 bin km. LPGsiz kullanıldı araç
Merhaba, henüz yaptırmadım servis bana 45 bin bakımında subap ayarı, şanzıman yağı ve gerek görülürse duruma göre buji değişimi yapılıyor bu bakımda dedi. Benim aracım henüz 41.800’de son bakımı 35binde yapıldı ve bu saydıklarım yapılmamış servis gerek görmemiş.

yakıt ile ilgili sorunumu candan mühendisliğe danıştım 40.000’de bir mutlaka subap ayarı (biz yapmıyoruz dediler) ve 50.000’de bir bujiler değişmeli denildi. Hafta içi bir gün gelmemi yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler gideceğiz bakalım ne çıkacak fatura.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba, henüz yaptırmadım servis bana 45 bin bakımında subap ayarı, şanzıman yağı ve gerek görülürse duruma göre buji değişimi yapılıyor bu bakımda dedi. Benim aracım henüz 41.800’de son bakımı 35binde yapıldı ve bu saydıklarım yapılmamış servis gerek görmemiş.

yakıt ile ilgili sorunumu candan mühendisliğe danıştım 40.000’de bir mutlaka subap ayarı (biz yapmıyoruz dediler) ve 50.000’de bir bujiler değişmeli denildi. Hafta içi bir gün gelmemi yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler gideceğiz bakalım ne çıkacak fatura.
Subap ayarı yaptırdıktan sonra geri bildirim yaparsanız sevinirim hocam.

Ad Soyad
Ali Ahmat
Aracınız
Honda Jazz

100binde buji değiştirmedim galiba birşeyleri yanlış yapıyorum :D

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar tekrar ben :) 99.6 KM yol yaptıktan sonra 14.40 Litre LPG aldı. 27 aralıkta honda servisinde randevum var subap ayarı ve genel bakıma girecek ardından yakıt düşecek mi tekrar bilgi vericem. Bu arada aralık sonuna kadar cvt şanzıman yağında %30 indirim var hem yağda hem işçilikte.

Malum yeni asgari ücret ve yeni yıl zamları sonrası tüm araç markalarının servisleri yıl başı girmeden zam öncesi felaket yoğun durumda.

Ekli dosyalar

• 692CEE0F-0F34-4C03-9EE9-CB6D9B50418E.jpeg
    692CEE0F-0F34-4C03-9EE9-CB6D9B50418E.jpeg
    161 KB · Görüntüleme: 30

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar tekrar ben :) 99.6 KM yol yaptıktan sonra 14.40 Litre LPG aldı. 27 aralıkta honda servisinde randevum var subap ayarı ve genel bakıma girecek ardından yakıt düşecek mi tekrar bilgi vericem. Bu arada aralık sonuna kadar cvt şanzıman yağında %30 indirim var hem yağda hem işçilikte.

Malum yeni asgari ücret ve yeni yıl zamları sonrası tüm araç markalarının servisleri yıl başı girmeden zam öncesi felaket yoğun durumda.
En iyisi şanzıman yağını alalım kenarda dursun. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

Bu şekilde hesaplamak sizi yanıltabilir. Depo boşken bir miktar alın bitene kadar kullanın. Aldığınız tutarı yaptığınız km.ye bölün.

Ekleme usulü alırsanız pompa bar basıncı nedeniyle sizi yanıltabilir.

Ya da aynı istasyon aynı pompadan almaya çalışın.

Ad Soyad
muhammet baydemir
Aracınız
Civic FC5 2017
Bu şekilde hesaplamak sizi yanıltabilir. Depo boşken bir miktar alın bitene kadar kullanın. Aldığınız tutarı yaptığınız km.ye bölün.

Ekleme usulü alırsanız pompa bar basıncı nedeniyle sizi yanıltabilir.

Ya da aynı istasyon aynı pompadan almaya çalışın.
Aynı istasyon aynı pompadan aldım bu dediğinizi biliyordum önceden. Zaten ben full depo ile 200-230 fazlasını göremiyorum :D Servis bakım sonrası anyayı konyayı göreceğiz.

Geri