Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben aracımın uzun yolda ne kadar lpg tükettiğini hiç hesaplamadim ama ankara şehir içinde ne kadar lpg tükettiğini iki aydır hesaplıyorum. Evim Ankara şentepe'de. Aracı hergün eşim Keçiören incirliye işe gidiş dönüşte ayvali uzerinden yaklasik 15 km. kullaniyor. Düz ve akıcı yol neredeyse hiç yok. Sürekli yokuş iniş ve çıkışları olan bir yol. Ayrıca haftada iki gün şentepe den armadaya giderim. anadolu bulvari uzerinden dümdüz yol, ortalama 80-100 km hızla. Benim ankara sehir içi ortalamam 35 lt. lpg ile 260 km. Bu 260 km.'nin 60 km.'si şehirlerarası diyebileceğimiz bir yol olmasına rağmen. Üstüne çıkmıyor işte. Keşke söylediklerim yalan olsa. Ama değil. Hayaldir demiyorum ama benim durumum bu. Umarım anlatabilmişimdir, nerede kullandığımı.
Ankaradan Yozgat'a geldim az önce çıkarken depoyu doldurmuştum az önce yeniden fullettim 255 km yol yaptim 60 tl ye doldu. Araçta ortalama 6.5 gösteriyor. 10 litre altını görmek hayal diyen arkadaşlar nerde kullanıyorlar acaba merak ediyorum. Ankara şehir içinde de 8.5 litre yakıyor.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
2018 elegance eco 1200 km de.
Ben aracimin uzun yolda ne kadar lpg tukettigini hiç hesaplamadim ama ankara sehir içinde ne kadar lpg tukettigini iki aydir hesapliyorum. Evim ankara şentepe de. Araci hergün eşim Keçiören incirliye işe gidiş dönüşte ayvali uzerinden yaklasik 15 km kullaniyor. Düz ve akıcı yol neredeyse hiç yok surekli yokuş iniş ve çıkışları ol n bir yol. Ayrica haftada iki gün şentepe den armadaya giderim. anadolu bulvari uzerinden dümdüz yol, ortalama 80-100 km hizla. Benim ankara sehir içi ortalamam 35 lt lpg ile 260 km. bu 260 km nin 60 km si şehirlerarası diyebilecegimiz bir yol olmasina rağmen. Üstüne çıkmıyor işte. Keşke söylediklerim yalan olsa. Ama değil. Hayaldir demi orum ama benim durumum bu. Umarım anlatabilmisimdir nerede kullandigimi.

Sizin tuketimleriniz benim tecrubelerimle örtüşüyor. Bu sebeple honda ya sikayet yazdim. Beni test için servise davet ettiler. Yılbaşından sonra gidecegim. Normal diyecekler muhtelen ama olsun. Benim gibi cok sikayet gelirse mutlaka iyilestirme yapacaklarina inaniyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Bende gideceğim servise ama öncelikle uzun yol lpg ve şehir içi + uzun yol benzin tuketimlerini de hesaplayip öyle gideceğim.
Sizin tuketimleriniz benim tecrubelerimle örtüşüyor. Bu sebeple honda ya sikayet yazdim. Beni test için servise davet ettiler. Yılbaşından sonra gidecegim. Normal diyecekler muhtelen ama olsun. Benim gibi cok sikayet gelirse mutlaka iyilestirme yapacaklarina inaniyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı aynı arkadaş lar 260-280 km arasında gidip geliyor km İstanbul şehir içi trafikte uzun yol yapmadım henüz aracım excutive eco 1600 km de

Aracınız
Civic FC5 2018
her ne yaparsanız yapın dizel olsun lpg+benzin olsun cebinizden çıkan para aynı olur kanaatindeyim.sonuçta lpg dizelin yarı fiyatına.sıfır aldığınızda çok yakar sonra düzelir diyorlar.umarım öyledir

Aynen hocam. Sonuç olarak dizelin +20 bin TL etmeyeceği düşüncesiyle LPG li elegance aldım. Tüm yorumlar için herkese teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2018
fc5 kasayla ankarada şehir içi ne kadar dikkatli az yaksın diye uğraştığımda bile 11 litre lpg yakıyor 100 kilometrede hele biraz orta kararda kullandığımda 13 litreleri görüyor bu bazı arkadaşlar 25-28 kuruşlardan bahsediyor 8-9 litre demek bu nasıl mümkün olabilir matematik hesabımı yapamıyorlar yoksa bizim arabalarda mı bir sıkıntı var

Aracınız
Civic FC5 2020
fc5 kasayla ankarada şehir içi ne kadar dikkatli az yaksın diye uğraştığımda bile 11 litre lpg yakıyor 100 kilometrede hele biraz orta kararda kullandığımda 13 litreleri görüyor bu bazı arkadaşlar 25-28 kuruşlardan bahsediyor 8-9 litre demek bu nasıl mümkün olabilir matematik hesabımı yapamıyorlar yoksa bizim arabalarda mı bir sıkıntı var
Bravooo güzel tespit aynı şekilde 1600 km dir sıfır aldığım excutive eco yu bende düşüremedim yakıt olarak 3,24 tl den LPG alıyorum 11 lt x 3,24 tl : 35,64 tl / 100 km : 0,35 krş yakıyor inanın bugün ölçtüm 1.5 Clio da var bende o da 0,32 kuruş yakmış 3 kuruşta otomatik ve konforu için fark olur diyorum kendimce ama forum daki arkadaşlar sanki hepsi bizim Çankırı da kullanıyor araçlarını trafiksiz ortamda 8-10. Lt yakıyorlar inşallah bende İstanbul trafiğinde görürüm ?

Geri